Dom dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością
Dostosowanie projektu domu i aranżacji wnętrz jest niezwykle ważne dla każdego, kto będzie w nim mieszkał. W przypadku osób z niepełnosprawnością, swoją uwagę należy skierować na kilka dodatkowych aspektów, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa, wygody i po prostu swobodnego życia na co dzień. W tym wpisie podpowiadamy, na co zwrócić uwagę projektując dom dostosowany do […]
Czytaj dalej5 powodów, by wybudować dom prefabrykowany
Budowa domu prefabrykowanego zyskuje na popularności wśród inwestorów. Na ich korzyść przemawiają m.in. szybki czas budowy, ograniczenie obowiązków, wysoka jakość czy energooszczędność. W tym artykule przyglądamy się uważnie kluczowym zaletom. Poznaj 5 powodów, by wybudować dom prefabrykowany!
Czytaj dalejDom prefabrykowany drewniany a kanadyjski
Wiesz już, że Twoim wyborem będzie dom stawiany na bazie szkieletu drewnianego. Czas na wybór technologii – dom prefabrykowany drewniany, a może dom kanadyjski? Zastanawiasz się, czym się różnią, a jakie są podobieństwa? W tym wpisie omawiamy konstrukcje obu typów domów, sposób realizacji prac budowlanych oraz szacunkowy czas budowy. Przeczytaj i rozwiej swoje wątpliwości!
Czytaj dalejLuksusowy dom szkieletowy – jak może wyglądać?
Luksusowy dom szkieletowy ma konstrukcję wykonaną z drewna. W przypadku luksusowego domu, kluczowe cechy obejmują nie tylko zaawansowane materiały konstrukcyjne, ale również starannie przemyślane rozmieszczenie pomieszczeń, wysokiej jakości wykończenie, nowoczesne technologie czy otoczenie posesji. Jak może wyglądać luksusowy dom szkieletowy? Sprawdź inspiracje!
Czytaj dalejCzy dom prefabrykowany można otynkować?
Domy prefabrykowane opierają się na innej technologii stawiania budynku niż domy murowane, ale nie przeszkadza to w tym, aby je wykończyć tynkiem elewacyjnym. Niezbędne jest jednak uwzględnienie kilku czynników i dopasowanie odpowiednich systemów izolacyjnych, aby tynk elewacyjny spełniał swoją funkcję. Sprawdź najważniejsze informacje w kwestii dom prefabrykowany a tynkowanie i dowiedz się, na co należy […]
Czytaj dalejDom pod inwestycję – dlaczego warto?
Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpewniejszych form lokowania kapitału. Zwykle inwestorzy decydują się na zakup mieszkań, ponieważ wiąże się to z niższym wkładem środków, większą dostępnością nieruchomości na rynku czy łatwiejszym ewentualnym wynajmem. Czy warto postawić na inwestycję w dom? Na co zwrócić uwagę w takiej sytuacji? Gdzie szukać domów pod inwestycję? Sprawdźmy!
Czytaj dalejLista spraw, którymi nie musisz się martwić inwestując w dom prefabrykowany
Domy prefabrykowane cieszą się coraz większą popularnością. Ich poszczególne elementy są wytwarzane według projektu w fabryce, a następnie transportowane na plac budowy, gdzie realizowany jest montaż. Dzięki temu cały proces stawiania domu jest szybszy, bardziej precyzyjny i przewidywalny. Poznaj listę spraw, którymi nie musisz się martwić inwestując w dom prefabrykowany!
Czytaj dalejCzy na domu szkieletowym można zainstalować fotowoltaikę?
Domy szkieletowe umożliwiają instalację paneli fotowoltaicznych pod warunkiem, że projekt dachu zapewnia taką możliwość – zarówno pod względem konstrukcji, jak i nośności. W tym artykule analizujemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu szkieletowego, gdy w planach jest montaż paneli fotowoltaicznych.
Czytaj dalejSzybciej domu nie wybudujesz! Charakterystyka ekspresowej technologii prefabrykacji
Jak szybko można wybudować dom? Większość ludzi jest przekonana o tym, że ten okres należy liczyć w latach. Czasem dwa lata, trzy albo i więcej. Tymczasem solidne obiekty z prefabrykatów da się postawić znacznie szybciej. Na czym dokładnie polega ta technologia budowy? Czym charakteryzują się budynki, które są według niej tworzone? Odpowiedź znajdziesz poniżej!
Czytaj dalejCzy domy szkieletowe sprawdzają się w naszym klimacie?
Domy szkieletowe to obiekty, których koncepcja budowy „zderza się” czasami z opiniami laików, postrzegających je jako mało solidne. Z czego to wynika? Najczęściej z ekspresowej szybkości prac prowadzonych w terenie i mylnego przekonania, że dom musi powstawać przez lata, bo tylko wtedy będzie prawidłowo wykonany oraz trwały.
Czytaj dalej