Dom Lotos WOLF Haus

Dom dla 3-pokoleniowej rodziny

Dom dla kilkupokoleniowej rodziny to niemałe wyzwanie. Chodzi w końcu o to, by tak zagospodarować dostępną przestrzeń, żeby była ona dostosowana do potrzeb dziadków, dzieci i wnuków. Tak, by każdy miał poczucie prywatności i intymności, a zarazem był w stanie czerpać radość ze wspólnych chwil, spędzanych w rodzinnym gronie. W kolejnym poradniku WOLF Haus omawiamy […]

Czytaj dalej
nowoczesna stodoła Wolfhaus

Niewielki dom w minimalistycznym stylu – jak może wyglądać?

Minimalizm to styl życia, obejmujący bardzo wiele aspektów. Jednym kojarzy się z wysprzątaniem szafy i umieszczeniem w niej wyłącznie kilku czy kilkunastu zestawów ubrań, w których domownicy rzeczywiście chodzą. Kolejni mają tu na myśli niewielkie i przede wszystkim przemyślane zakupy spożywcze, które pozwalają nie marnować żywności.

Czytaj dalej
Dom Tiny od WOLF Haus

Dom 2-pokojowy – dla kogo będzie najlepszy?

Myśląc o wymarzonym domu, zwykle w głowie pojawia się wizja dużego obiektu z wieloma pomieszczeniami. Często lokujemy tam w wyobraźni dwie toalety, garderobę, dwie sypialnie, salon, kuchnię, pokój dla dziecka czy gabinet do pracy.

Czytaj dalej
dom cyprysy wolfhaus

Dom dla seniora – jakie możliwości warto rozważyć?

Planując budowę domu dla seniora, warto rozważyć przede wszystkim… okoliczności, które takiej decyzji towarzyszą. Czy starsza osoba będzie mieszkać sama? Z małżonkiem? A może z rodziną? Odpowiedź na te pytania to doskonały punkt wyjścia do stworzenia wymarzonego lokum.

Czytaj dalej
Jaka działka pod dom modułowy

Jaka działka pod dom modułowy?

Marzysz o własnym domu, ale przeraża bądź zniechęca Cię myśl o kilkuletniej budowie obiektu murowanego, załatwianiu wielu formalności, zajmowaniu się projektem, zamawianiu materiałów budowlanych, czy poszukiwaniu fachowców do wykonania poszczególnych elementów konstrukcyjnych? Nie porzucaj marzeń o wyśnionym lokum! Zamiast tego, zmień myślenie o tworzeniu takiego obiektu.

Czytaj dalej
Kilka dni i dom stoi to możliwe

Kilka dni i… dom stoi. Jak to możliwe?

Planując budowę murowanego domu, większość ludzi mocno rozkłada to przedsięwzięcie w czasie. Nawet, jeśli właściciel działki może się pochwalić dużymi zarobkami albo sporym zastrzykiem gotówki w postaci kredytu hipotecznego, trwa to zwykle kilka lat. Do tego dochodzą zmiany przepisów, konieczność załatwiania wielu formalności, poszukiwania fachowców do wykonywania konkretnych zadań czy zakupu materiałów budowlanych.

Czytaj dalej
Niewielka i wąska działka jaki dom można postawić

Niewielka i wąska działka to nie problem! Jaki dom można postawić?

Masz już dosyć mieszkania w wynajmowanym lokum i marzysz o własnym domu? W takim razie przestań odkładać takie myśli na później i zacznij działać. Przytulne gniazdko dla Ciebie i Twojej rodziny może powstać bardzo szybko. I wcale nie potrzebujesz do tego ogromnej działki. W najnowszym poradniku WOLF Haus poruszamy kwestię budynków, które da się postawić […]

Czytaj dalej
czy opłaca się inwestować w dom prefabrykowany

Czy opłaca się inwestować w dom prefabrykowany?

Domy prefabrykowane cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Co przekonuje do nich inwestorów? Kiedy i dla kogo są one odpowiednim rozwiązaniem? Jeśli zastanawiasz się, czy opłaca się inwestować w dom prefabrykowany – koniecznie przeczytaj ten wpis. Omawiamy zalety i wady domów gotowych, podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie i czy faktycznie […]

Czytaj dalej
Domki letniskowe modułowe

Domki letniskowe modułowe

Prefabrykowane domki letniskowe modułowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Trudno się dziwić! Ich realizacja zajmuje mniej czasu, nie wymaga większego zaangażowania. Czym są domki letniskowe prefabrykowane? Jakie mają zalety? Ile kosztuje budowa? Przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.

Czytaj dalej
projekt domu dla rodziny z dziećmi

Projekt domu dla rodziny z dziećmi

Prefabrykowany dom energooszczędny może być doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Jego budowa nie trwa długo, użytkowanie jest opłacalne dla domowego budżetu, a wewnętrzna przestrzeń – komfortowa i przyjazna dla wszystkich domowników.

Czytaj dalej