Pogłębiający się kryzys klimatyczny i zaostrzenie unijnych przepisów wyznaczyły nowy, zielony kierunek w branży budowlanej. Marzysz o budowie domu? Już dziś postaw więc na rozwiązanie jutra. Dom energooszczędny to inwestycja niosąca wiele korzyści – dla Ciebie, Twojej rodziny i samego środowiska.

Dom energooszczędny to dom zaprojektowany i wykonany w sposób ograniczający starty jego energii cieplnej. Zmniejszony ubytek ciepła z wnętrza budynku pozwala na zminimalizowanie zapotrzebowania na energię w celu ogrzania całej konstrukcji. Dzięki temu, dom energooszczędny jest nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska – niższe zużycie energii obniża koszt rachunków za ogrzewanie.

Domy energooszczędne WOLF Haus to owoc połączenia wieloletniego doświadczenia oraz innowacyjnych rozwiązań – w zakresie projektu, produkcji i montażu, stosowanych technologii konstrukcyjnych, metod ogrzewania i wentylacji budynku czy wykorzystanych materiałów. To właśnie dzięki tak wielokierunkowemu podejściu, nasze prefabrykowane domy energooszczędne mogą pochwalić się doskonałą jakością, świetnymi parametrami termicznymi oraz obniżonym zapotrzebowaniem na energię – a tym samym zapewniać zdrowy i komfortowy do życia mikroklimat, dbać o domowy budżet i ekologię.

Domy gotowe wolfhaus

Projekty domu energooszczędnego

Oferta WOLF Haus skierowana jest do klientów indywidualnych i biznesu. Obejmuje gotowe i indywidualne projekty domu energooszczędnego z prefabrykatów: domy parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym. Niezależnie od tego, co wybierzesz, zyskujesz gwarancję inwestycji w budynek najwyższego standardu o znakomitej szczelności, trwałości i odporności. Nawet na trzęsienia ziemi.

Wszystkie projekty domów energooszczędnych WOLF Haus podlegają dokładnej analizie pod względem konstrukcyjnym i izolacyjnym. Tworzone są tak, by maksymalnie zapobiegać stratom energii cieplnej – celem jest całkowita eliminacja mostków termicznych w obrębie połączeń, ale także stolarki okiennej i drzwiowej czy rolet. Szczególnie dużą wagę przykładamy w nich do newralgicznych obszarów, przez które ucieka najwięcej ciepła z wnętrza budynku – przegród ściennych, dachowych i stropodachowych. Starannie dobieramy wszystkie podzespoły i materiały, tak, by uzyskać możliwie jak najwyższą izolacyjność na każdym z poziomów.

W standardzie projektów energooszczędnych domów oferujemy również system rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wentylacja ta sprawia, że powietrze w Twoim domu jest zawsze świeże i czyste – nawiewane z zewnątrz podlega filtrowaniu, co eliminuje z niego lotne pyły i mikroorganizmy, m.in. kurz, roztocza, alergeny czy insekty. Ponadto, rekuperacja redukuje koszty związane z ogrzewaniem. Pozwala również na zupełną rezygnację z instalacji komina, dzięki czemu zyskujesz dodatkową przestrzeń użytkową i większą szczelność termiczną budynku.

producent domów prefabrykowanych

Wygoda i oszczędność

Cenisz sobie kompleksowość usług i wygodę? Chcesz mieć pewność płynnego przebiegu prac na terenie budowy, bez przestojów? Domy energooszczędne WOLF Haus to nie tylko pewność inwestycji w budynek o najwyższym standardzie, ale i gwarancja zakończenia jego realizacji w ustalonym terminie.

Wybierz jeden z gotowych projektów naszych energooszczędnych domów lub stwórz go od podstaw z naszymi specjalistami. Dobierz najkorzystniejszy dla Ciebie zakres budowy. Pamiętaj, że w WOLF Haus oferujemy nie tylko możliwość kompleksowego wykonania wszystkich prac związanych z budową domu, a także dopasowanie terminu ich realizacji do Twojego kalendarza! W ofercie znajdziesz też domy parterowe, domy piętrowe oraz domy gotowe i domy z poddaszem.

Domy energooszczędne i ich zalety

Rozważasz inwestycję w energooszczędny dom? Wciąż nieco się wahasz i zastanawiasz, czy faktycznie warto? Istnieje wiele powodów, aby postawić właśnie na to rozwiązanie. Jakie zalety domów energooszczędnych WOLF Haus przekonują naszych klientów?

  • Niższy koszt ogrzewania – a tym samym niższe rachunki. Duży plus zwłaszcza w sytuacji niestabilnych cen rynkowych.
  • Zdrowy i komfortowy mikroklimat – stawiane przez nas domy energooszczędne wyróżniają się doskonałymi parametrami termicznymi i wysoką szczelnością powietrzną. Świetnie chronią przed mrozem i upałem, jak i hałasem. Tworzą zdrowy klimat dla domowników i dbają o ich samopoczucie.
  • Długofalowa opłacalność – niższe rachunki za prąd, a ponadto brak konieczności przeprowadzania kosztownych remontów w przyszłości, w celu dostosowania budynku do nowych wymogów dotyczących energooszczędności.

Dom energooszczędny to odpowiedź na potrzeby jutra. Zainwestuj w przyszłość – skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj, jak prosta może być realizacja Twoich marzeń!

Najnowsze wpisy

dom prefabrykowany z częścią usługową

Dom prefabrykowany z częścią usługową. Jak może wyglądać?

Chcesz prowadzić swój biznes blisko miejsca zamieszkania, jednocześnie oddzielając życie zawodowe od prywatnego? Jest to możliwe nawet w tej samej lokalizacji! Planując budowę domu, wystarczy wziąć taką koncepcję pod uwagę, a potem po prostu wprowadzić ją w życie. W tym artykule omawiamy domy prefabrykowane, które są połączone z częścią usługową. Jak to może wyglądać w […]

Czytaj dalej
dom bez barier

Dom bez barier: prefabrykacja z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dom prefabrykowany to budynek, który da się stworzyć w odpowiedzi na najróżniejsze potrzeby właścicieli. Wiąże się to z wprowadzaniem rozmaitych rozwiązań. Czasem wynikają one z marzeń i wizji przyszłych domowników, ale bywa i tak, że ich realizacja ma dużo większe znaczenie.

Czytaj dalej

Dom na miarę XXI wieku: jak się buduje z prefabrykatów?

Zmieniające się przepisy i coraz to nowsze trendy w budownictwie sprawiają, że każdy, kto obecnie podejmuje decyzję o budowie wymarzonego domu, musi się zmierzyć z wieloma dylematami. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku typowo inwestycyjnego podejścia do tego tematu. Jeśli chcesz poznać długą listę istotnych szczegółów, dotyczących stawiania budynków w XXI wieku, to ten artykuł […]

Czytaj dalej