Pogłębiający się kryzys klimatyczny i zaostrzenie unijnych przepisów wyznaczyły nowy, zielony kierunek w branży budowlanej. Marzysz o budowie domu? Już dziś postaw więc na rozwiązanie jutra. Dom energooszczędny to inwestycja niosąca wiele korzyści – dla Ciebie, Twojej rodziny i samego środowiska.

Dom energooszczędny to dom zaprojektowany i wykonany w sposób ograniczający starty jego energii cieplnej. Zmniejszony ubytek ciepła z wnętrza budynku pozwala na zminimalizowanie zapotrzebowania na energię w celu ogrzania całej konstrukcji. Dzięki temu, dom energooszczędny jest nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska – niższe zużycie energii obniża koszt rachunków za ogrzewanie.

Domy energooszczędne WOLF Haus to owoc połączenia wieloletniego doświadczenia oraz innowacyjnych rozwiązań – w zakresie projektu, produkcji i montażu, stosowanych technologii konstrukcyjnych, metod ogrzewania i wentylacji budynku czy wykorzystanych materiałów. To właśnie dzięki tak wielokierunkowemu podejściu, nasze prefabrykowane domy energooszczędne mogą pochwalić się doskonałą jakością, świetnymi parametrami termicznymi oraz obniżonym zapotrzebowaniem na energię – a tym samym zapewniać zdrowy i komfortowy do życia mikroklimat, dbać o domowy budżet i ekologię.

Domy gotowe wolfhaus

Projekty domu energooszczędnego

Oferta WOLF Haus skierowana jest do klientów indywidualnych i biznesu. Obejmuje gotowe i indywidualne projekty domu energooszczędnego z prefabrykatów: domy parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym. Niezależnie od tego, co wybierzesz, zyskujesz gwarancję inwestycji w budynek najwyższego standardu o znakomitej szczelności, trwałości i odporności. Nawet na trzęsienia ziemi.

Wszystkie projekty domów energooszczędnych WOLF Haus podlegają dokładnej analizie pod względem konstrukcyjnym i izolacyjnym. Tworzone są tak, by maksymalnie zapobiegać stratom energii cieplnej – celem jest całkowita eliminacja mostków termicznych w obrębie połączeń, ale także stolarki okiennej i drzwiowej czy rolet. Szczególnie dużą wagę przykładamy w nich do newralgicznych obszarów, przez które ucieka najwięcej ciepła z wnętrza budynku – przegród ściennych, dachowych i stropodachowych. Starannie dobieramy wszystkie podzespoły i materiały, tak, by uzyskać możliwie jak najwyższą izolacyjność na każdym z poziomów.

W standardzie projektów energooszczędnych domów oferujemy również system rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Wentylacja ta sprawia, że powietrze w Twoim domu jest zawsze świeże i czyste – nawiewane z zewnątrz podlega filtrowaniu, co eliminuje z niego lotne pyły i mikroorganizmy, m.in. kurz, roztocza, alergeny czy insekty. Ponadto, rekuperacja redukuje koszty związane z ogrzewaniem. Pozwala również na zupełną rezygnację z instalacji komina, dzięki czemu zyskujesz dodatkową przestrzeń użytkową i większą szczelność termiczną budynku.

producent domów prefabrykowanych

Wygoda i oszczędność

Cenisz sobie kompleksowość usług i wygodę? Chcesz mieć pewność płynnego przebiegu prac na terenie budowy, bez przestojów? Domy energooszczędne WOLF Haus to nie tylko pewność inwestycji w budynek o najwyższym standardzie, ale i gwarancja zakończenia jego realizacji w ustalonym terminie.

Wybierz jeden z gotowych projektów naszych energooszczędnych domów lub stwórz go od podstaw z naszymi specjalistami. Dobierz najkorzystniejszy dla Ciebie zakres budowy. Pamiętaj, że w WOLF Haus oferujemy nie tylko możliwość kompleksowego wykonania wszystkich prac związanych z budową domu, a także dopasowanie terminu ich realizacji do Twojego kalendarza! W ofercie znajdziesz też domy parterowe, domy piętrowe oraz domy gotowe i domy z poddaszem.

Domy energooszczędne i ich zalety

Rozważasz inwestycję w energooszczędny dom? Wciąż nieco się wahasz i zastanawiasz, czy faktycznie warto? Istnieje wiele powodów, aby postawić właśnie na to rozwiązanie. Jakie zalety domów energooszczędnych WOLF Haus przekonują naszych klientów?

  • Niższy koszt ogrzewania – a tym samym niższe rachunki. Duży plus zwłaszcza w sytuacji niestabilnych cen rynkowych.
  • Zdrowy i komfortowy mikroklimat – stawiane przez nas domy energooszczędne wyróżniają się doskonałymi parametrami termicznymi i wysoką szczelnością powietrzną. Świetnie chronią przed mrozem i upałem, jak i hałasem. Tworzą zdrowy klimat dla domowników i dbają o ich samopoczucie.
  • Długofalowa opłacalność – niższe rachunki za prąd, a ponadto brak konieczności przeprowadzania kosztownych remontów w przyszłości, w celu dostosowania budynku do nowych wymogów dotyczących energooszczędności.

Dom energooszczędny to odpowiedź na potrzeby jutra. Zainwestuj w przyszłość – skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj, jak prosta może być realizacja Twoich marzeń!

Najnowsze wpisy

domek karo wolfhaus

Dom pasywny – co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Domy pasywne to nowoczesne budynki spełniające najwyższe standardy w zakresie energooszczędności. Czy są one przyszłością budownictwa mieszkaniowego? Biorąc pod uwagę ich zalety, z pewnością mocno pretendują do tego tytułu. Co oznacza, że dom jest pasywny i dlaczego warto w niego zainwestować? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj dalej

Zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym

Przymierzasz się do zmiany miejsca zamieszkania? Jeśli od zawsze marzył Ci się dom, lecz wraz z możliwościami pojawiły się i wątpliwości, czy to, aby na pewno dobre rozwiązanie – ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Omawiamy zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym i podpowiadamy, kiedy warto się na niego zdecydować.

Czytaj dalej
dom dla pary wolfhaus

Dom dla pary

Życie we dwoje może być jeszcze bardziej przyjemne, gdy toczy się we własnym domu. Niezależnie od tego, czy do jego budowy przychodzi po latach, czy na początku wspólnej drogi, podstawa to dobry projekt. Tylko jak go znaleźć? Przeczytaj nasz poradnik i nie zwlekaj z realizacją marzeń. Podpowiadamy, jakie warunki powinien spełniać funkcjonalny dom dla pary […]

Czytaj dalej