Domy parterowe

Twój wymarzony dom parterowy

Jeden poziom. Wiele możliwości. Domy parterowe to ponadczasowe rozwiązanie w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego – wbrew pozorom, doskonale sprawdzające się również w przypadku większej liczby domowników.

Rustykalne stodoły, kolonialne bungalowy czy nowoczesne, przeszklone bryły – domy parterowe niejedno mają imię. Charakterystyczną cechą tego typu obiektów jest brak schodów, a tym samym rozplanowanie całej przestrzeni użytkowej na jednym i tym samym poziomie. Taki układ zapewnia nie tylko dużą przestronność wnętrza, ale przede wszystkim łatwy i bezpieczny dostęp do wszystkich pomieszczeń, dając możliwość swobodnego poruszania się po całym budynku.

To sprawia, że domy parterowe świetnie zdają egzamin zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi, seniorów czy osób z niepełnosprawnościami. Jednopoziomowa konstrukcja domu parterowego doceniana jest także przez miłośników natury i wszelkiej maści ogrodów. Niższa zabudowa sytuuje budynek blisko ziemi, harmonijnie wkomponowując go w otoczenie i otaczającą roślinność, czyniąc ją dostępną niemal na wyciągnięcie ręki – również z domowej kuchni, salonu czy sypialni.

Filtry

Liczba pokoi

Powierzchnia

Rodzaj dachu

Dodatkowe pomieszczenia

Resetuj

Nowoczesny dom parterowy

Nowoczesne domy parterowe bardzo często postrzegane są wyłącznie przez pryzmat określonej estetyki – prostej, a jednocześnie efektownej formy, najczęściej z dużą ilością przeszkleń oraz otwartymi, wewnętrznymi przestrzeniami. Za tym pojęciem kryje się jednak coś znacznie więcej niż tylko design. Co więcej – nowoczesny parterowy dom wcale nie musi oznaczać zamknięcia w konkretnych wizualnych ramach!

W WOLF Haus nowoczesny dom parterowy definiujemy jako połączenie 5 składowych: bezpieczeństwa, funkcjonalności, komfortu, energooszczędności i współczesnego designu – zawsze w indywidualnej odsłonie. Każdą jedną inwestycję realizujemy od projektu, do montażu – włącznie z produkcją prefabrykatów, co daje nam pewność doskonałej jakości i solidności stawianych obiektów.

Projekt domu parterowego

W katalogu WOLF czeka na Ciebie szeroki wachlarz najrozmaitszych projektów domów parterowych. Wśród gotowych rozwiązań znajdziesz propozycje wpisujące się w najnowsze trendy budownictwa mieszkaniowego, jak i hołdujące bardziej tradycyjnym schematom, współgrające z miejskim, podmiejskim i wiejskim krajobrazem – domy o zróżnicowanej powierzchni i układzie, liczbie i rodzaju pomieszczeń czy rodzaju dachu.

W myśl zasady, że projekt domu parterowego stanowi wyłącznie bazę do dalszych prac, oferujemy Ci możliwość modyfikacji gotowych projektów – oczywiście z pełnym wsparciem naszych specjalistów. W WOLF Haus możesz stworzyć swój wymarzony dom nie tylko w oparciu o autorskie propozycje naszych architektów, ale także realizacje z zewnętrznych projektów. Z przyjemnością pomożemy Ci także zaprojektować go od zupełnych podstaw, dostosowując go do w każdym detalu do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz warunków samej działki.

Dom parterowy z garażem

Decydując się na dom parterowy warto mieć na uwadze, że zajmie on większą część terenu niż budynek piętrowy lub z poddaszem o tej samej powierzchni – cały metraż mieści się w końcu na jednym poziomie. W WOLF Haus udowadniamy, że nie zawsze konieczne jest posiadanie rozległej działki – nawet, jeśli w sferze marzeń znajduje się dom parterowy z garażem. Proponowane przez nas rozwiązania są możliwie jak najbardziej ergonomiczne i funkcjonalne, spełniając wszystkie potrzeby, a przy tym nie tracąc przy tym na komforcie. Zapewniają bezpieczeństwo i trwałość. Posiadają ponadprzeciętne właściwości przeciwpożarowe, a ponadto wysoką odporność – na wstrząsy, niską temperaturę czy wilgoć.

Chcesz mieć dom parterowy z garażem, osobną pralnią, garderobą, spiżarnią? Zachwycają Cię realizacje oparte na dużych przeszkleniach lub nowoczesne domy parterowe w trendzie stodoły? A może bliżej Ci do bardziej tradycyjnych projektów? Zapraszamy do kontaktu – w WOLF Haus pomożemy w realizacji każdych marzeń!