Energooszczędność

Sekret oszczędności energii

Największe starty energii cieplnej występują w przegrodach ściennych, dachowych oraz stropodachowych. To dlatego przegrody budowlane oraz materiały, z których zostały wykonane, mają decydujący wpływ na energooszczędność domu prefabrykowanego.

Starannie dobieramy podzespoły takie jak stolarka okienna i drzwiowa, a także poszczególne materiały izolacyjne, czyli wełnę, styropian, folie paroizolacyjne oraz taśmy izolacyjne oraz montażowe – wyłącznie od najlepszych i sprawdzonych producentów.

System rekuperacji oferujemy w standardzie. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła dostarcza świeże filtrowane powietrze z zewnątrz, dzięki czemu maleją opłaty związane z ogrzewaniem domu.

Wysoka izolacyjność cieplna stolarki okiennej i drzwiowej

Stolarka okienna oraz drzwiowa może generować straty cieplne nawet do 40%.

Dlatego współpracujemy z najlepszymi producentami drzwi i okien, aby zagwarantować najwyższą jakość oraz szczelność dla Twojego prefabrykowanego domu.

Jako jedna z niewielu firm stosujemy ciepły montaż stolarki okiennej oraz drzwiowej na systemach taśm i uszczelniaczy Isocell. To bardzo istotne w całej koncepcji szczelności i energooszczędności.

Nasze domy są stworzone w taki sposób, aby całkowicie niwelować mostki termiczne w obrębie połączeń, stolarki czy rolet. Realizowane projekty są dokładnie analizowane pod względem konstrukcyjnym i izolacyjnym. Nasze detale oparte są na ponad 50-letnim doświadczeniu oraz ciągłym badaniu i nadzorze instytutów certyfikacyjnych.

Szczelność powietrzna domu

Bardzo dobrą szczelność budynku i zdrowy, przyjazny dla domowników klimat wnętrz uzyskujemy poprzez właściwe zaprojektowanie obiektu, dobór sprawdzonych rozwiązań

i materiałów oraz staranne wykonawstwo.

Aby mieć pewność, że dom jest szczelny, już na etapie budowy przeprowadzamy tak zwaną próbę ciśnieniową BlowerDoor Test. To nieinwazyjny i krótkotrwały pomiar szczelności powietrznej budynku, wykonany za pomocą specjalistycznych urządzeń pomiarowych.

Na czas testu umieszczany jest w drzwiach zewnętrznych wentylator, który zwiększa ciśnienie

w domu. Komputer, za pomocą rozmieszczonych czujników, weryfikuje szczelność domu. Wyniki pomiaru poddawane są później dalszej obróbce w specjalnym programie.

Badanie potwierdza jakość wykonania domu i jego właściwości energooszczędne.