Masz już dosyć mieszkania w wynajmowanym lokum i marzysz o własnym domu? W takim razie przestań odkładać takie myśli na później i zacznij działać. Przytulne gniazdko dla Ciebie i Twojej rodziny może powstać bardzo szybko. I wcale nie potrzebujesz do tego ogromnej działki. W najnowszym poradniku WOLF Haus poruszamy kwestię budynków, które da się postawić nawet na niewielkim terenie. Zapraszamy do lektury!

Niewielka, wąska działka i dom z prefabrykatów – o tym musisz wiedzieć!

Do budowy domów z prefabrykatów konieczna jest określona przestrzeń. Na placu budowy musi być wystarczająco dużo miejsca do tego, by swobodnie mogły tam działać ekipy montażowe, a także do tego, żeby były w stanie tam dojechać ciężarówki oraz dźwig. To absolutne minimum, jeśli chodzi o roboty, związane z tworzeniem tego rodzaju obiektów.

Nie oznacza to jednak, że wymarzonego domu z prefabrykatów nie może mieć posiadacz działki, która zajmuje niewielki obszar, a do tego jest wąska. Stanowi to oczywiście utrudnienie i daje mniejszą swobodę działania, ale wcale nie musi dyskwalifikować takich przedsięwzięć. Kluczowe jest bowiem także coś innego…

Czy do wspomnianej działki prowadzi wystarczająco szeroka droga dojazdowa i ciężki sprzęt bez problemu dotrze na miejsce? Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że decyzja o budowie takiego obiektu – szczególnie na tak wymagającym przestrzennie terenie – zawsze może budzić wątpliwości. Dlatego oferujemy Ci możliwość przedyskutowania tego problemu ze specjalistami z WOLF Haus. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu!

Domek Wolf Mini 2

Domek Wolf Mini 2 w ofercie WOLF Haus

Jaki dom można postawić na niewielkiej, wąskiej działce?

Wbrew pozorom, niewielka i wąska działka wcale nie musi oznaczać konieczności budowy niewielkiego domu. Można oczywiście postawić na niej mały dom parterowy, ale nie jest to absolutną koniecznością. W niektórych przypadkach sprawdzi się dom z użytkowym poddaszem albo klasyczny, piętrowy obiekt. Tak naprawdę głównie od domowników i ich potrzeb zależy to, jaki dom ostatecznie stanie na działce, której są właścicielami. W końcu to dla nich ten budynek jest tworzony.

W WOLF Haus jesteśmy bardzo przewidywalni. Lubimy rozważać różne alternatywy i analizować nawet najbardziej skrajne spostrzeżenia. Dlatego jeśli chcesz porozmawiać typowo o swojej działce oraz o tym, jaką masz koncepcję na swój wymarzony dom, po prostu się do nas odezwij. Możemy to potraktować jako rozmowę wstępną.

A jak będą wyglądać nasze kolejne działania, jeśli dojdziemy do porozumienia? Wtedy wspólnie pochylimy się nad projektem. Możesz wybrać gotową koncepcję z naszego obszernego portfolio albo rzucić pomysłem całkowicie odmiennej, autorskiej koncepcji. W każdym z tych przypadków dostosowujemy plany, jakie znajdą się na papierze (albo w komputerze) do rzeczywistości. W tym przypadku: do niewielkiej, wąskiej działki.

Kiedy część projektową będziemy mieć za sobą, przyjdzie czas na produkcję gotowych elementów konstrukcyjnych. Mowa tu o sporych rozmiarów częściach wielkogabarytowych, takich jak stropy, ściany czy więźba dachowa. To, co się da, stworzymy w fabryce WOLF Haus, w specjalnie do tego celu przystosowanych warunkach.

W naszym parku maszynowym zwracamy uwagę na nawet najmniejsze szczegóły. Zdajemy sobie sprawę z tego, że celem jest stworzenie stabilnej i bezpiecznej konstrukcji, która ma służyć domownikom przez wiele lat. Dlatego wszystkie elementy muszą do siebie pasować. Ta praca wymaga ogromnej precyzji i my możemy Ci ją zapewnić.

Następnie, kiedy działania w fabryce zostaną zakończone, pojawimy się w terenie. Na działce klienta przyjdzie czas na łączenie poszczególnych elementów w jedną całość. Właśnie na tym etapie robót na miejsce przyjeżdżają ciężarówki i dźwig. Całość prowadzonych robót nadzorują i wykonują ekipy montażowe WOLF Haus. Zazwyczaj stan deweloperski da się uzyskać już po około trzech miesiącach od rozpoczęcia dyskusji o projekcie! Maksymalnie kilka tygodni później rodzina może się już wprowadzić do wymarzonego domu.

Domek WOLF Tiny 2

Domek Tiny 2 w ofercie WOLF Haus

Dlaczego warto zainwestować w dom z prefabrykatów?

Budynki z prefabrykatów mają szereg zalet. Poza tym, co oczywiste, czyli niekwestionowana duża szybkość budowy, to również ogromna oszczędność czasu. Można też uniknąć chaosu, związanego z koordynacją robót różnych ekip – tu działają tylko fachowcy z WOLF Haus, którzy doskonale wiedzą, co i kiedy mają robić.

Warto zauważyć, że domy prefabrykowane mogą być stawiane niezależnie od pory roku. Mało tego! Są energooszczędne i charakteryzują się dużą odpornością na różnego typu wypadki i anomalie. Doskonale wypadają w testach sejsmicznych oraz posiadają ponadprzeciętne właściwości przeciwpożarowe.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową. Znajdziesz tam wiele realizacji WOLF Haus.

Najnowsze wpisy

Dom Lotos WOLF Haus

Dom dla 3-pokoleniowej rodziny

Dom dla kilkupokoleniowej rodziny to niemałe wyzwanie. Chodzi w końcu o to, by tak zagospodarować dostępną przestrzeń, żeby była ona dostosowana do potrzeb dziadków, dzieci i wnuków. Tak, by każdy miał poczucie prywatności i intymności, a zarazem był w stanie czerpać radość ze wspólnych chwil, spędzanych w rodzinnym gronie. W kolejnym poradniku WOLF Haus omawiamy […]

Czytaj dalej
nowoczesna stodoła Wolfhaus

Niewielki dom w minimalistycznym stylu – jak może wyglądać?

Minimalizm to styl życia, obejmujący bardzo wiele aspektów. Jednym kojarzy się z wysprzątaniem szafy i umieszczeniem w niej wyłącznie kilku czy kilkunastu zestawów ubrań, w których domownicy rzeczywiście chodzą. Kolejni mają tu na myśli niewielkie i przede wszystkim przemyślane zakupy spożywcze, które pozwalają nie marnować żywności.

Czytaj dalej
Dom Tiny od WOLF Haus

Dom 2-pokojowy – dla kogo będzie najlepszy?

Myśląc o wymarzonym domu, zwykle w głowie pojawia się wizja dużego obiektu z wieloma pomieszczeniami. Często lokujemy tam w wyobraźni dwie toalety, garderobę, dwie sypialnie, salon, kuchnię, pokój dla dziecka czy gabinet do pracy.

Czytaj dalej