Masz już dosyć mieszkania w wynajmowanym lokum i marzysz o własnym domu? W takim razie przestań odkładać takie myśli na później i zacznij działać. Przytulne gniazdko dla Ciebie i Twojej rodziny może powstać bardzo szybko. I wcale nie potrzebujesz do tego ogromnej działki. W najnowszym poradniku WOLF Haus poruszamy kwestię budynków, które da się postawić nawet na niewielkim terenie. Zapraszamy do lektury!

Niewielka, wąska działka i dom z prefabrykatów – o tym musisz wiedzieć!

Do budowy domów z prefabrykatów konieczna jest określona przestrzeń. Na placu budowy musi być wystarczająco dużo miejsca do tego, by swobodnie mogły tam działać ekipy montażowe, a także do tego, żeby były w stanie tam dojechać ciężarówki oraz dźwig. To absolutne minimum, jeśli chodzi o roboty, związane z tworzeniem tego rodzaju obiektów.

Nie oznacza to jednak, że wymarzonego domu z prefabrykatów nie może mieć posiadacz działki, która zajmuje niewielki obszar, a do tego jest wąska. Stanowi to oczywiście utrudnienie i daje mniejszą swobodę działania, ale wcale nie musi dyskwalifikować takich przedsięwzięć. Kluczowe jest bowiem także coś innego…

Czy do wspomnianej działki prowadzi wystarczająco szeroka droga dojazdowa i ciężki sprzęt bez problemu dotrze na miejsce? Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że decyzja o budowie takiego obiektu – szczególnie na tak wymagającym przestrzennie terenie – zawsze może budzić wątpliwości. Dlatego oferujemy Ci możliwość przedyskutowania tego problemu ze specjalistami z WOLF Haus. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Zapraszamy do kontaktu!

Domek Wolf Mini 2

Domek Wolf Mini 2 w ofercie WOLF Haus

Jaki dom można postawić na niewielkiej, wąskiej działce?

Wbrew pozorom, niewielka i wąska działka wcale nie musi oznaczać konieczności budowy niewielkiego domu. Można oczywiście postawić na niej mały dom parterowy, ale nie jest to absolutną koniecznością. W niektórych przypadkach sprawdzi się dom z użytkowym poddaszem albo klasyczny, piętrowy obiekt. Tak naprawdę głównie od domowników i ich potrzeb zależy to, jaki dom ostatecznie stanie na działce, której są właścicielami. W końcu to dla nich ten budynek jest tworzony.

W WOLF Haus jesteśmy bardzo przewidywalni. Lubimy rozważać różne alternatywy i analizować nawet najbardziej skrajne spostrzeżenia. Dlatego jeśli chcesz porozmawiać typowo o swojej działce oraz o tym, jaką masz koncepcję na swój wymarzony dom, po prostu się do nas odezwij. Możemy to potraktować jako rozmowę wstępną.

A jak będą wyglądać nasze kolejne działania, jeśli dojdziemy do porozumienia? Wtedy wspólnie pochylimy się nad projektem. Możesz wybrać gotową koncepcję z naszego obszernego portfolio albo rzucić pomysłem całkowicie odmiennej, autorskiej koncepcji. W każdym z tych przypadków dostosowujemy plany, jakie znajdą się na papierze (albo w komputerze) do rzeczywistości. W tym przypadku: do niewielkiej, wąskiej działki.

Kiedy część projektową będziemy mieć za sobą, przyjdzie czas na produkcję gotowych elementów konstrukcyjnych. Mowa tu o sporych rozmiarów częściach wielkogabarytowych, takich jak stropy, ściany czy więźba dachowa. To, co się da, stworzymy w fabryce WOLF Haus, w specjalnie do tego celu przystosowanych warunkach.

W naszym parku maszynowym zwracamy uwagę na nawet najmniejsze szczegóły. Zdajemy sobie sprawę z tego, że celem jest stworzenie stabilnej i bezpiecznej konstrukcji, która ma służyć domownikom przez wiele lat. Dlatego wszystkie elementy muszą do siebie pasować. Ta praca wymaga ogromnej precyzji i my możemy Ci ją zapewnić.

Następnie, kiedy działania w fabryce zostaną zakończone, pojawimy się w terenie. Na działce klienta przyjdzie czas na łączenie poszczególnych elementów w jedną całość. Właśnie na tym etapie robót na miejsce przyjeżdżają ciężarówki i dźwig. Całość prowadzonych robót nadzorują i wykonują ekipy montażowe WOLF Haus. Zazwyczaj stan deweloperski da się uzyskać już po około trzech miesiącach od rozpoczęcia dyskusji o projekcie! Maksymalnie kilka tygodni później rodzina może się już wprowadzić do wymarzonego domu.

Domek WOLF Tiny 2

Domek Tiny 2 w ofercie WOLF Haus

Dlaczego warto zainwestować w dom z prefabrykatów?

Budynki z prefabrykatów mają szereg zalet. Poza tym, co oczywiste, czyli niekwestionowana duża szybkość budowy, to również ogromna oszczędność czasu. Można też uniknąć chaosu, związanego z koordynacją robót różnych ekip – tu działają tylko fachowcy z WOLF Haus, którzy doskonale wiedzą, co i kiedy mają robić.

Warto zauważyć, że domy prefabrykowane mogą być stawiane niezależnie od pory roku. Mało tego! Są energooszczędne i charakteryzują się dużą odpornością na różnego typu wypadki i anomalie. Doskonale wypadają w testach sejsmicznych oraz posiadają ponadprzeciętne właściwości przeciwpożarowe.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową. Znajdziesz tam wiele realizacji WOLF Haus.

Najnowsze wpisy

dom prefabrykowany z częścią usługową

Dom prefabrykowany z częścią usługową. Jak może wyglądać?

Chcesz prowadzić swój biznes blisko miejsca zamieszkania, jednocześnie oddzielając życie zawodowe od prywatnego? Jest to możliwe nawet w tej samej lokalizacji! Planując budowę domu, wystarczy wziąć taką koncepcję pod uwagę, a potem po prostu wprowadzić ją w życie. W tym artykule omawiamy domy prefabrykowane, które są połączone z częścią usługową. Jak to może wyglądać w […]

Czytaj dalej
dom bez barier

Dom bez barier: prefabrykacja z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dom prefabrykowany to budynek, który da się stworzyć w odpowiedzi na najróżniejsze potrzeby właścicieli. Wiąże się to z wprowadzaniem rozmaitych rozwiązań. Czasem wynikają one z marzeń i wizji przyszłych domowników, ale bywa i tak, że ich realizacja ma dużo większe znaczenie.

Czytaj dalej

Dom na miarę XXI wieku: jak się buduje z prefabrykatów?

Zmieniające się przepisy i coraz to nowsze trendy w budownictwie sprawiają, że każdy, kto obecnie podejmuje decyzję o budowie wymarzonego domu, musi się zmierzyć z wieloma dylematami. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku typowo inwestycyjnego podejścia do tego tematu. Jeśli chcesz poznać długą listę istotnych szczegółów, dotyczących stawiania budynków w XXI wieku, to ten artykuł […]

Czytaj dalej