Domy szkieletowe

Domy szkieletowe

Planujesz budowę domu lub większej inwestycji? Zależy Ci na solidnym wykonaniu, atrakcyjnej cenie, jednocześnie szybkiej realizacji? Rozwiązaniem skrojonym na miarę Twoich potrzeb może być dom szkieletowy stawiany w ciężkim prefabrykacie niemieckim. W WOLF Haus zbudujemy go dla Ciebie od podstaw nawet w 3 miesiące.

Domy szkieletowe

Domy szkieletowe to budynki wnoszone w oparciu o szkieletową technologię budowlaną. Technologia ta odnosi się do samej konstrukcji stawianego domu. W pierwszej kolejności, przy realizacji tego typu inwestycji, powstaje tzw. „szkielet” z belek, zasadzony na fundamentach. Elementy konstrukcji spaja się w jedną całość przy pomocy metalowych łączników i gwoździ. W dalszej kolejności szkielet ten wypełniany jest materiałami izolacyjnymi, a następnie wykańczany z zewnątrz. Rodzaj zastosowanych do budowy materiałów ma duże znaczenie. Przekłada się zarówno na właściwości domu szkieletowego, jak również jego trwałość.

Dom szkieletowy wykonany zgodnie ze sztuką i przy użyciu jakościowych surowców z powodzeniem może służyć przez co najmniej kilkadziesiąt lat. W WOLF Haus jesteśmy pewni, co do jakości realizowanych przez nas inwestycji. Na konstrukcję naszych domów szkieletowych dajemy 30-letnią gwarancję.

dom prefabrykowany nowoczesny WOLF Haus

Dom szkieletowy

Dom szkieletowy może być stawiany w różnych systemach. Obecnie najpopularniejsze to kanadyjski i niemiecki. Obydwa rozwiązania łączy materiał konstrukcyjny, czyli drewno. Różni jednak znacząco charakter konstrukcji. Do budowy kanadyjek wykorzystywane jest drewno o znacznie mniejszym przekroju – zapewnia to lekkość konstrukcji.

Budowa domu szkieletowego w systemie niemieckim opiera się na tzw. prefabrykacie ciężkim. Wykorzystywane tu drewno odznacza się znacznie większym przekrojem, a tym samym większą wagą. Dzięki temu, konstrukcja jest o wiele bardziej stabilna, solidna i nośna – jest w stanie wytrzymać naprawdę spore obciążenia: wylewkę betonową, dachówkę cementową, stal konstrukcyjną czy duże przeszklenia.

W WOLF Haus wszystkie domy szkieletowe stawiamy w oparciu o niemiecką technologię i ciężki prefabrykat drewniany. Do budowy wykorzystujemy wyłącznie najwyższej klasy surowce. Konstrukcja naszych domów szkieletowych opiera się na mocnych belkach z drewna konstrukcyjnie klejonego na długości (KVH) oraz warstwowo (BSH). Suszone komorowo, czterostronnie strugane i fazowane, odznacza się znakomitą trwałością i wytrzymałością, co przekłada się na wysoką jakość i solidność naszych budynków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą domów gotowych, domów parterowych oraz domów piętrowych. Wykonujemy też indywidualne projekty domów.

dom prefabrykowany montaż WOLF Haus

Projekt domu szkieletowego

Projekty domów szkieletowych stanowią znakomitą alternatywę dla budownictwa murowanego. Skutecznie odczarowują proces budowy wymarzonego domu – dzięki zastosowanej technologii szkieletowej, dają możliwość zamknięcia realizacji inwestycji w zaledwie kilka miesięcy.

Decydując się na jeden z projektów domu szkieletowego WOLF Haus możesz liczyć nie tylko na szybką budowę. Stosowana przez nas oryginalna technologia, jakościowy prefabrykat, podzespoły i materiały izolacyjne oraz własne rozwiązania konstrukcyjne ścian sprawiają, że nasze domy szkieletowe wyróżniają się trwałością, szczelnością i znakomitymi parametrami termicznymi. Są solidne i bezpieczne, odporne na wilgoć, wysokie i niskie temperatury. Nie są łatwopalne. Zapewniają dobrą izolację akustyczną. Tworzą zdrowy, komfortowy mikroklimat do życia. Co ważne, są energooszczędne – zaprojektowane tak, by minimalizować straty energii cieplnej i zmniejszać zapotrzebowanie na ogrzewanie.

dom z prefabrykatu Wolf Haus

Domy szkieletowe w WOLF Haus

Marzysz o tym, by czym prędzej wprowadzić się do nowych domu? Zależy Ci na tym, by Twoja inwestycja została zrealizowana solidnie i bez opóźnień? Postaw na energooszczędne domy szkieletowe WOLF Haus, budowane w zgodzie ze sztuką niemieckiej technologii opartej na ciężkim prefabrykacie drewnianym. Wybierz projekt, określ preferowany zakres prac i patrz, jak szybko rośnie Twoja inwestycja!

Oferta WOLF Haus obejmuje gotowe i indywidualne projekty domów szkieletowych z prefabrykatów: domy parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym. Zapewniamy możliwość wyboru zakresu wykończenia oraz terminu realizacji poszczególnych prac. Zapraszamy do kontaktu i współpracy – z przyjemnością zrealizujemy Twoją wymarzoną inwestycję!

Najnowsze wpisy

zaproszenie na dzień otwarty WOLF Haus

Zapraszamy na Dzień otwarty w WOLF Haus

25 września o godzinie 10:00 otwieramy bramy naszej fabryki domów i aż do godziny 18:00 serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Dzień otwarty w WOLF Haus dedykujemy wszystkim osobom, które poszukują solidnej i sprawdzonej firmy budowlanej. Tego dnia każdy może zobaczyć z bliska, jak wygląda produkcja domu prefabrykowanego od kuchni i przekonać się, że domy drewniane są […]

Czytaj dalej

Dom na miarę marzeń. Stan deweloperski w zaledwie 3 miesiące

Jedni decydują się na budowę domu własnymi rękami, kolejni korzystają z wielu ekip budowlanych, a jeszcze inni stawiają na współpracę z producentami domów prefabrykowanych. Tych ostatnich ciągle przybywa, bo tego typu rozwiązania przynoszą konkretne korzyści.

Czytaj dalej
producent domów prefabrykowanych

Domy energooszczędne

Pogłębiający się kryzys klimatyczny i zaostrzenie unijnych przepisów wyznaczyły nowy, zielony kierunek w branży budowlanej. Marzysz o budowie domu? Już dziś postaw więc na rozwiązanie jutra. Dom energooszczędny to inwestycja niosąca wiele korzyści – dla Ciebie, Twojej rodziny i samego środowiska.

Czytaj dalej