Planujesz budowę domu lub innej nieruchomości, ale zależy Ci na czasie? Alternatywą dla murowanych inwestycji są nieruchomości z prefabrykatów. Łączą znakomite właściwości materiałów, solidne wykonanie i szybką realizację. Są odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata. W WOLF Haus domy szkieletowe budujemy od podstaw nawet w 3 miesiące!

Szeroko pojęta technologia szkieletowa, w tym domy wybudowane w systemie kanadyjskim lub w ciężkim prefabrykacie drewnianym, zyskują coraz większe grono zwolenników. Z roku na rok powiększa się również ilość wybudowanych budynków we wspomnianych technologiach.

Niewątpliwym ich atutem jest krótszy czas budowy w stosunku do budowy realizowanej w tradycyjnej technologii murowanej. Proces budowy jest uniezależniony od warunków atmosferycznych, a możliwość adaptacji różnych projektów sprawia, że każdy może stworzyć taką nieruchomość z prefabrykatów, o jakiej marzy.

Specyfika domów szkieletowych typu „kanadyjki”

Budynki wnoszone w oparciu o szkieletową technologię budowlaną opierają się na postawieniu tzw. „szkieletu” z belek, który jest zasadzony na fundamentach. Elementy konstrukcji spaja się w jedną całość przy pomocy metalowych łączników i gwoździ. W dalszej kolejności szkielet ten wypełniany jest materiałami izolacyjnymi, a następnie wykańczany z zewnątrz.

Rodzaj zastosowanych do budowy materiałów ma duże znaczenie, ponieważ przekłada się zarówno na właściwości domu szkieletowego, jak również na jego trwałość. W przypadku tzw. „kanadyjek” przekroje drewna są stosunkowo cienkie, przez co konstrukcja jest lekka i nie ma konieczności wykorzystania ciężkiego sprzętu przy jej składaniu. Ma to znaczenie np. na działkach, na które nie ma możliwości przedostania się dźwigu.

dom prefabrykowany montaż WOLF Haus

Specyfika domów z ciężkich prefabrykatów drewnianych

Drewno wykorzystywane w domach z ciężkich prefabrykatów drewnianych odznacza się znacznie większym przekrojem, a tym samym większą wagą niż w przypadku „kanadyjek”.  Dzięki temu, konstrukcja jest o wiele bardziej stabilna, solidna i nośna, co z kolei sprawia, że jest w stanie wytrzymać naprawdę spore obciążenia, jak np. wylewkę betonową, dachówkę cementową, stal konstrukcyjną czy duże przeszklenia.

Dodatkowo zapewnia również dowolność w doborze form architektonicznych, gdyż specyfika technologii prefabrykatu pozwala na stosowanie stali konstrukcyjnej, która daje szerokie spektrum możliwości kształtowania budynku. Z uwagi na to, że materiały są ciężkie, montaż następuje z wykorzystaniem dźwigu.

Jakość, która zapewnia długą żywotność

Dom szkieletowy, wykonany zgodnie ze sztuką i przy użyciu jakościowych materiałów, może z powodzeniem służyć przez co najmniej kilkadziesiąt lat. W WOLF Haus jesteśmy pewni jakości realizowanych przez nas inwestycji i na wszystkie postawione przez nas konstrukcje domów szkieletowych udzielamy 30-letniej gwarancji.

Do budowy wykorzystujemy wyłącznie najwyższej klasy materiały i stosujemy sprawdzone, opatentowane rozwiązania. Konstrukcja naszych domów szkieletowych opiera się na mocnych belkach z drewna konstrukcyjnie klejonego na długości (KVH) oraz klejonego warstwowo (BSH). Drewno, które jest suszone komorowo, czterostronnie strugane i fazowane, odznacza się znakomitą trwałością i wytrzymałością. Zapewniamy tym samym wysoką jakość i solidność stawianych budynków, które będą cieszyły swoją funkcjonalnością latami.

dom z prefabrykatu Wolf Haus

Projekt domu szkieletowego i jego zalety

Domy szkieletowe stanowią znakomitą alternatywę dla budownictwa murowanego. Skutecznie odczarowują proces budowy wymarzonego domu, a dzięki zastosowanej technologii, dają możliwość zamknięcia realizacji inwestycji w zaledwie kilka miesięcy. W naszej ofercie proponujemy Klientom liczne projekty domów gotowychdomów parterowych oraz domów piętrowych, jak również wykonujemy indywidualne projekty domów.

Decydując się na jeden z projektów domu szkieletowego WOLF Haus, możesz liczyć nie tylko na szybką budowę. Stosowane przez nas oryginalne technologie, jakościowy prefabrykat, zaawansowane podzespoły, wysokiej klasy materiały izolacyjne oraz własne rozwiązania konstrukcyjne ścian sprawiają, że nasze domy szkieletowe wyróżniają się trwałością, szczelnością i znakomitymi parametrami termicznymi.

Domy szkieletowe WOLF Haus są solidne i bezpieczne, odporne na wilgoć, a także wysokie i niskie temperatury. Nie są łatwopalne i zapewniają dobrą izolację akustyczną. Tworzą zdrowy, komfortowy mikroklimat do życia. Co ważne, są też energooszczędne – zaprojektowane tak, by minimalizować straty energii cieplnej i zmniejszać zapotrzebowanie na ogrzewanie. Przekłada się to na oszczędności w trakcie eksploatacji.

dom prefabrykowany nowoczesny WOLF Haus

Domy szkieletowe w WOLF Haus – skontaktuj się z nami!

Marzysz o tym, by czym prędzej wprowadzić się do nowego domu? Zależy Ci na tym, by Twoja inwestycja została zrealizowana solidnie i bez opóźnień? Postaw na energooszczędne domy szkieletowe WOLF Haus, budowane w zgodzie ze sztuką niemieckiej technologii opartej na ciężkim prefabrykacie drewnianym. Wybierz projekt, określ preferowany zakres prac i patrz, jak szybko powstaje Twoja inwestycja!

Oferta WOLF Haus obejmuje gotowe i indywidualne projekty domów szkieletowych z prefabrykatów. Zapewniamy możliwość wyboru zakresu wykończenia oraz terminu realizacji poszczególnych prac. Zapraszamy do kontaktu i współpracy – z przyjemnością zrealizujemy Twoją wymarzoną inwestycję!

Najnowsze wpisy

domek karo wolfhaus

Dom pasywny – co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Domy pasywne to nowoczesne budynki spełniające najwyższe standardy w zakresie energooszczędności. Czy są one przyszłością budownictwa mieszkaniowego? Biorąc pod uwagę ich zalety, z pewnością mocno pretendują do tego tytułu. Co oznacza, że dom jest pasywny i dlaczego warto w niego zainwestować? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj dalej

Zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym

Przymierzasz się do zmiany miejsca zamieszkania? Jeśli od zawsze marzył Ci się dom, lecz wraz z możliwościami pojawiły się i wątpliwości, czy to, aby na pewno dobre rozwiązanie – ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Omawiamy zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym i podpowiadamy, kiedy warto się na niego zdecydować.

Czytaj dalej
dom dla pary wolfhaus

Dom dla pary

Życie we dwoje może być jeszcze bardziej przyjemne, gdy toczy się we własnym domu. Niezależnie od tego, czy do jego budowy przychodzi po latach, czy na początku wspólnej drogi, podstawa to dobry projekt. Tylko jak go znaleźć? Przeczytaj nasz poradnik i nie zwlekaj z realizacją marzeń. Podpowiadamy, jakie warunki powinien spełniać funkcjonalny dom dla pary […]

Czytaj dalej