Planujesz budowę domu lub innej nieruchomości, ale zależy Ci na czasie? Alternatywą dla murowanych inwestycji są nieruchomości z prefabrykatów. Łączą znakomite właściwości materiałów, solidne wykonanie i szybką realizację. Są odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata. W WOLF Haus domy szkieletowe budujemy od podstaw nawet w 3 miesiące!

Szeroko pojęta technologia szkieletowa, w tym domy wybudowane w systemie kanadyjskim lub w ciężkim prefabrykacie drewnianym, zyskują coraz większe grono zwolenników. Z roku na rok powiększa się również ilość wybudowanych budynków we wspomnianych technologiach.

Niewątpliwym ich atutem jest krótszy czas budowy w stosunku do budowy realizowanej w tradycyjnej technologii murowanej. Proces budowy jest uniezależniony od warunków atmosferycznych, a możliwość adaptacji różnych projektów sprawia, że każdy może stworzyć taką nieruchomość z prefabrykatów, o jakiej marzy.

Specyfika domów szkieletowych typu „kanadyjki”

Budynki wnoszone w oparciu o szkieletową technologię budowlaną opierają się na postawieniu tzw. „szkieletu” z belek, który jest zasadzony na fundamentach. Elementy konstrukcji spaja się w jedną całość przy pomocy metalowych łączników i gwoździ. W dalszej kolejności szkielet ten wypełniany jest materiałami izolacyjnymi, a następnie wykańczany z zewnątrz.

Rodzaj zastosowanych do budowy materiałów ma duże znaczenie, ponieważ przekłada się zarówno na właściwości domu szkieletowego, jak również na jego trwałość. W przypadku tzw. „kanadyjek” przekroje drewna są stosunkowo cienkie, przez co konstrukcja jest lekka i nie ma konieczności wykorzystania ciężkiego sprzętu przy jej składaniu. Ma to znaczenie np. na działkach, na które nie ma możliwości przedostania się dźwigu.

dom prefabrykowany montaż WOLF Haus

Specyfika domów z ciężkich prefabrykatów drewnianych

Drewno wykorzystywane w domach z ciężkich prefabrykatów drewnianych odznacza się znacznie większym przekrojem, a tym samym większą wagą niż w przypadku „kanadyjek”.  Dzięki temu, konstrukcja jest o wiele bardziej stabilna, solidna i nośna, co z kolei sprawia, że jest w stanie wytrzymać naprawdę spore obciążenia, jak np. wylewkę betonową, dachówkę cementową, stal konstrukcyjną czy duże przeszklenia.

Dodatkowo zapewnia również dowolność w doborze form architektonicznych, gdyż specyfika technologii prefabrykatu pozwala na stosowanie stali konstrukcyjnej, która daje szerokie spektrum możliwości kształtowania budynku. Z uwagi na to, że materiały są ciężkie, montaż następuje z wykorzystaniem dźwigu.

Jakość, która zapewnia długą żywotność

Dom szkieletowy, wykonany zgodnie ze sztuką i przy użyciu jakościowych materiałów, może z powodzeniem służyć przez co najmniej kilkadziesiąt lat. W WOLF Haus jesteśmy pewni jakości realizowanych przez nas inwestycji i na wszystkie postawione przez nas konstrukcje domów szkieletowych udzielamy 30-letniej gwarancji.

Do budowy wykorzystujemy wyłącznie najwyższej klasy materiały i stosujemy sprawdzone, opatentowane rozwiązania. Konstrukcja naszych domów szkieletowych opiera się na mocnych belkach z drewna konstrukcyjnie klejonego na długości (KVH) oraz klejonego warstwowo (BSH). Drewno, które jest suszone komorowo, czterostronnie strugane i fazowane, odznacza się znakomitą trwałością i wytrzymałością. Zapewniamy tym samym wysoką jakość i solidność stawianych budynków, które będą cieszyły swoją funkcjonalnością latami.

dom z prefabrykatu Wolf Haus

Projekt domu szkieletowego i jego zalety

Domy szkieletowe stanowią znakomitą alternatywę dla budownictwa murowanego. Skutecznie odczarowują proces budowy wymarzonego domu, a dzięki zastosowanej technologii, dają możliwość zamknięcia realizacji inwestycji w zaledwie kilka miesięcy. W naszej ofercie proponujemy Klientom liczne projekty domów gotowychdomów parterowych oraz domów piętrowych, jak również wykonujemy indywidualne projekty domów.

Decydując się na jeden z projektów domu szkieletowego WOLF Haus, możesz liczyć nie tylko na szybką budowę. Stosowane przez nas oryginalne technologie, jakościowy prefabrykat, zaawansowane podzespoły, wysokiej klasy materiały izolacyjne oraz własne rozwiązania konstrukcyjne ścian sprawiają, że nasze domy szkieletowe wyróżniają się trwałością, szczelnością i znakomitymi parametrami termicznymi.

Domy szkieletowe WOLF Haus są solidne i bezpieczne, odporne na wilgoć, a także wysokie i niskie temperatury. Nie są łatwopalne i zapewniają dobrą izolację akustyczną. Tworzą zdrowy, komfortowy mikroklimat do życia. Co ważne, są też energooszczędne – zaprojektowane tak, by minimalizować straty energii cieplnej i zmniejszać zapotrzebowanie na ogrzewanie. Przekłada się to na oszczędności w trakcie eksploatacji.

dom prefabrykowany nowoczesny WOLF Haus

Domy szkieletowe w WOLF Haus – skontaktuj się z nami!

Marzysz o tym, by czym prędzej wprowadzić się do nowego domu? Zależy Ci na tym, by Twoja inwestycja została zrealizowana solidnie i bez opóźnień? Postaw na energooszczędne domy szkieletowe WOLF Haus, budowane w zgodzie ze sztuką niemieckiej technologii opartej na ciężkim prefabrykacie drewnianym. Wybierz projekt, określ preferowany zakres prac i patrz, jak szybko powstaje Twoja inwestycja!

Oferta WOLF Haus obejmuje gotowe i indywidualne projekty domów szkieletowych z prefabrykatów. Zapewniamy możliwość wyboru zakresu wykończenia oraz terminu realizacji poszczególnych prac. Zapraszamy do kontaktu i współpracy – z przyjemnością zrealizujemy Twoją wymarzoną inwestycję!

Najnowsze wpisy

Dom Lotos WOLF Haus

Dom dla 3-pokoleniowej rodziny

Dom dla kilkupokoleniowej rodziny to niemałe wyzwanie. Chodzi w końcu o to, by tak zagospodarować dostępną przestrzeń, żeby była ona dostosowana do potrzeb dziadków, dzieci i wnuków. Tak, by każdy miał poczucie prywatności i intymności, a zarazem był w stanie czerpać radość ze wspólnych chwil, spędzanych w rodzinnym gronie. W kolejnym poradniku WOLF Haus omawiamy […]

Czytaj dalej
nowoczesna stodoła Wolfhaus

Niewielki dom w minimalistycznym stylu – jak może wyglądać?

Minimalizm to styl życia, obejmujący bardzo wiele aspektów. Jednym kojarzy się z wysprzątaniem szafy i umieszczeniem w niej wyłącznie kilku czy kilkunastu zestawów ubrań, w których domownicy rzeczywiście chodzą. Kolejni mają tu na myśli niewielkie i przede wszystkim przemyślane zakupy spożywcze, które pozwalają nie marnować żywności.

Czytaj dalej
Dom Tiny od WOLF Haus

Dom 2-pokojowy – dla kogo będzie najlepszy?

Myśląc o wymarzonym domu, zwykle w głowie pojawia się wizja dużego obiektu z wieloma pomieszczeniami. Często lokujemy tam w wyobraźni dwie toalety, garderobę, dwie sypialnie, salon, kuchnię, pokój dla dziecka czy gabinet do pracy.

Czytaj dalej