Chcesz prowadzić swój biznes blisko miejsca zamieszkania, jednocześnie oddzielając życie zawodowe od prywatnego? Jest to możliwe nawet w tej samej lokalizacji! Planując budowę domu, wystarczy wziąć taką koncepcję pod uwagę, a potem po prostu wprowadzić ją w życie. W tym artykule omawiamy domy prefabrykowane, które są połączone z częścią usługową. Jak to może wyglądać w praktyce? Czytaj dalej i poznaj szczegóły!

Jakie możliwości daje dom z częścią usługową?

Zacznijmy od tego, czy budowa domu, który jest połączony z częścią usługową, jest dobrym pomysłem… Otóż jeśli ktoś prowadzi własny biznes i da się to w ten sposób rozwiązać, to zawsze warto taką możliwość wziąć pod uwagę.

Co oczywiste, nie sprawdzi się to w każdym przypadku. Prowadzenie fabryki i zarazem życie w jej bezpośrednim sąsiedztwie nie jest przypadkiem, o którym tutaj mówimy. Tu staramy się przytoczyć i przeanalizować takie sytuacje, w których realnie można tego dokonać.

Załóżmy, że właściciel domu jest lekarzem i chce prowadzić w budynku prywatny gabinet. Wtedy da się to zrobić. Może to być również świetne rozwiązanie dla nauczyciela języków obcych, który po godzinach, które spędza w szkole, jest w stanie udzielać korepetycji. Podobnie wygląda to w przypadku prowadzenia usług księgowych, zakładu fryzjerskiego, gabinetu fizjoterapeuty, czy sklepu. Możliwości jest naprawdę wiele, a wszystkie, które zostały tu wymienione, należy potraktować jedynie jako przykłady i źródło inspiracji.

Dom Rudzik w WOLF Haus

Dom Rudzik w ofercie WOLF Haus

Dom prefabrykowany z częścią usługową – jak to może wyglądać?

W przypadku domów prefabrykowanych realizacja marzeń o połączeniu części mieszkalnej z zawodową i zarazem wyraźnym rozdzieleniem tych dwóch obszarów, jest bardzo prosta. Budynek można bowiem podzielić na dwie części (dodajmy: niekoniecznie równe części, bo czasem w części usługowej może się znaleźć nawet tylko jedno pomieszczenie, a cała reszta może służyć domownikom).

Załóżmy jednak, że chcemy stworzyć większy biznes i przeznaczyć na jego prowadzenie nieco więcej, niż tylko jeden pokój. Wówczas, na przykład na partnerze, można zlokalizować: gabinet, poczekalnię, czy toaletę. Z kolei na górze równolegle może się toczyć całe życie rodzinne. Podobnego podziału można oczywiście dokonać, tworząc dwa wejścia do domu – wówczas jedno z nich prowadzi do części prywatnej, a drugie do części usługowej (niekoniecznie przy rozgraniczeniu na parter i piętro).

Dom prefabrykowany z częścią usługową – jak powstaje?

W przypadku prefabrykacji, budowa domu z częścią usługową nie stanowi żadnego problemu. Wszystko odbywa się dokładnie w takim samym trybie, co przy każdym innym zastosowaniu tej technologii.

Zacznijmy od projektu… Mając plan na podział części usługowej i mieszkalnej, należy go przełożyć na projekt budowlany. Nie trzeba oczywiście rozpoczynać od początku. W ofercie WOLF Haus można znaleźć mnóstwo różnych koncepcji. W zależności od potrzeb, można je wykorzystać 1:1 albo wprowadzić pewne modyfikacje.

Kiedy projekt jest gotowy, a wszystkie formalności związane z realizacją takiego przedsięwzięcia są dopełnione, można rozpocząć kluczowy etap budowy. W specjalnie przystosowanym parku maszynowym – miejscu, w którym wszystko odbywa się z naciskiem na dokładność i solidność – tworzone są kluczowe części konstrukcyjne całego obiektu. Mowa tu na przykład o ścianach wewnętrznych i zewnętrznych czy o stropie. Dopiero wtedy, gdy te kwestie są załatwione, roboty budowlane przenoszą się na plac budowy.

Jak to dokładnie przebiega? Otóż poszczególne elementy szkieletu domu są starannie pakowane, ładowane na ciężarówki i przewożone na działkę. Tam – na wykonanych wcześniej fundamentach, z podpiwniczeniem albo bez – wszystko jest składane w jedną, stabilną i solidną całość.

dom kier wolfhaus

Dom Kier w ofercie WOLF Haus

Stan deweloperski da się osiągnąć w około trzy miesiące. Dla osób, które nie tylko marzą o drewnianym, solidnym i funkcjonalnym domu, ale także o zorganizowaniu w nim przestrzeni do realizacji swoich zawodowych planów, jest to naprawdę świetna propozycja. W dodatku jest to budynek ekologiczny, energooszczędny, spełniający szereg rygorystycznych norm i służący zdrowiu wszystkich osób, które w nim przebywają (ponadczasowe drewno, które stanowi główną część jego konstrukcji, sprzyja na przykład alergikom).

Dlatego jeśli masz plan na obiekt prefabrykowany tego typu i chcesz skonsultować swoje pomysły albo po prostu chcesz sprawdzić, jakie rozwiązania mogą Ci zaproponować nasi doświadczeni fachowcy, to koniecznie się do nas odezwij. Cały zespół WOLF Haus jest do Twojej dyspozycji!

Najnowsze wpisy

Dom dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnścią

Dom dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością

Dostosowanie projektu domu i aranżacji wnętrz jest niezwykle ważne dla każdego, kto będzie w nim mieszkał. W przypadku osób z niepełnosprawnością, swoją uwagę należy skierować na kilka dodatkowych aspektów, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa, wygody i po prostu swobodnego życia na co dzień. W tym wpisie podpowiadamy, na co zwrócić uwagę projektując dom dostosowany do […]

Czytaj dalej

5 powodów, by wybudować dom prefabrykowany

Budowa domu prefabrykowanego zyskuje na popularności wśród inwestorów. Na ich korzyść przemawiają m.in. szybki czas budowy, ograniczenie obowiązków, wysoka jakość czy energooszczędność. W tym artykule przyglądamy się uważnie kluczowym zaletom. Poznaj 5 powodów, by wybudować dom prefabrykowany!

Czytaj dalej

Dom prefabrykowany drewniany a kanadyjski

Wiesz już, że Twoim wyborem będzie dom stawiany na bazie szkieletu drewnianego. Czas na wybór technologii – dom prefabrykowany drewniany, a może dom kanadyjski? Zastanawiasz się, czym się różnią, a jakie są podobieństwa? W tym wpisie omawiamy konstrukcje obu typów domów, sposób realizacji prac budowlanych oraz szacunkowy czas budowy. Przeczytaj i rozwiej swoje wątpliwości!

Czytaj dalej