Na zaproszeniach ślubnych wiele Młodych Par zamieszcza notatkę o tym, jakich upominków oczekują i na jakie cele zbierają. Czasem wprost mowa jest o gotówce na wspólną przyszłość, kolejnym razem na zakup mieszkania, a jeszcze innym na budowę domu.

To, że polską tradycją jest wręczanie Młodym Parom przede wszystkim kopert z pieniędzmi, sporo ułatwia. A jeśli do tego trafimy na świeżo upieczonych małżonków, którzy są przedsiębiorczy i od dawna rozważnie prowadzą wspólny budżet domowy, wspólnie odkładając oszczędności na wymarzone lokum, to budowa domu może zostać szybko zrealizowana. I to właśnie takim planom młodych ludzi poświęcamy ten artykuł.

Dom dla Młodej Pary, czyli jak dobrze wykorzystać pieniądze z kopert?

Jeśli Młoda Para od dłuższego czasu rozważnie myśli o budowie domu i posiada już działkę, na której da się go postawić (ta zresztą może być prezentem na wesele od rodziców jednego z małżonków), to systematycznie odkładane pieniądze mogą stać się solidnym „zastrzykiem”, umożliwiającym szybką realizację tej inwestycji. Gotówka z czasu ślubnej uroczystości może zaś uzupełnić brakującą kwotę, potrzebną na start pozbawiony obaw o dalsze finansowanie. Dzięki temu, planowanie budowy można zacząć właściwie niedługo po weselu. To naprawdę możliwe!

dom cedrowy wolfhaus

Dom cedrowy w ofercie WOLFhaus

Dom dla Młodej Pary z prefabrykatów – dlaczego warto?

Żeby szybko przejść „na swoje”, warto rozważyć wykorzystanie prefabrykatów. To technologia budowy, która dosyć mocno różni się od stawiania klasycznych, murowanych obiektów. Jest nie tylko ekspresowa, ale i mało wymagająca dla inwestorów, a zarazem pozwala na postawienie ekologicznego i energooszczędnego budynku. Właściciel nie musi się martwić zakupem materiałów, ich magazynowaniem, a także rozglądaniem się za fachowcami i koordynowaniem ich prac. Tego typu kwestiami zajmuje się zgrana ekipa WOLF Haus.

Obiekty tego rodzaju są tworzone przede wszystkim z drewna – z bali o wilgotności nie przekraczającej 14 procent. Jest ono komorowo suszone, czterostronnie strugane oraz fazowane. Tak przygotowany surowiec jest importowany do Polski z Niemiec – z fabryk, które zajmują się tym od lat i mają na ten materiał różne certyfikaty.

Samo drewno jest oczywiście ponadczasowe. Obiekty, wykonane z tego materiału, mogą więc z powodzeniem służyć domownikom przez wiele, wiele lat. Na dodatek jest to surowiec, który zapewnia dobrą wentylację obiektu, a mikroklimat, jaki w nim panuje, służy zdrowiu, co doceniają nie tylko alergicy.

Dom prefabrykowany dla Młodej Pary – na czym polega ta technologia?

Budowa obiektów prefabrykowanych rozpoczyna się od wyboru projektu. Już na starcie należy więc dokładnie przemyśleć przede wszystkim to, jaki rodzaj domu chce się wybudować. Parterowy? Piętrowy? A może z użytkowym poddaszem? Do tego dochodzi na przykład układ pomieszczeń w jego wnętrzu. Oczywiście nie trzeba tego planować od zera. Można skorzystać z gotowych rozwiązań, stworzonych przez WOLF Haus. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele realizacji, które warto wziąć pod uwagę i czerpać z nich inspiracje. Mało tego! Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać jakiś projekt i zastosować go u siebie w skali 1:1.

Projekt gotowy, czas na budowę

Kiedy projekt jest gotowy, a niezbędne formalności załatwione, można przystąpić do budowy. I tu płynnie przechodzimy do kwestii, która szczególnie może zainteresować osoby, które nie słyszały wcześniej o technologii prefabrykacji. W terenie wykonuje się na starcie oczywiście kilka prac, ale sprowadzają się one jedynie do uporządkowania terenu oraz do wylania płyty fundamentowej.

Równolegle znacznie więcej dzieje się za to w fabryce, a dokładniej mówiąc: w specjalnie przystosowanym do tego celu parku maszynowym. Powstają tam m.in. ściany wewnętrzne i zewnętrzne, balkony, stropy oraz inne kluczowe części szkieletu domu. Wszystko jest tworzone z ogromną precyzją, co do milimetra, co zresztą przekłada się na szybkość realizacji zadania w terenie.

tiny3 wolf

Dom Tiny 3 w WOLF Haus

Kiedy fabryka kończy pracę nad poszczególnymi częściami konstrukcji, roboty przenoszą się na działkę. Tam są one przytwierdzane do fundamentów i składane w jedną całość. Przeprowadzane są również rozmaite prace dodatkowe – m.in. związane z instalacjami (elektryczną, wodno-kanalizacyjną, rekuperacją czy ogrzewaniem podłogowym).

W ten sposób powstaje solidny budynek, który może służyć co najmniej kilku pokoleniom. Stan deweloperski (licząc od startu montażu w terenie) da się uzyskać po około trzech miesiącach. Dysponując więc gotówką z oszczędności oraz od gości weselnych, Młoda Para może bardzo szybko wybudować dom swoich marzeń.

Chcesz poznać więcej szczegółów, dotyczących prefabrykacji? Niezależnie od tego, czy dopiero zbierasz pieniądze na ten cel, czy dysponujesz już wystarczającą gotówką, specjaliści WOLF Haus są do Twojej dyspozycji.

Najnowsze wpisy

Szybciej domu nie wybudujesz! Charakterystyka ekspresowej technologii prefabrykacji

Jak szybko można wybudować dom? Większość ludzi jest przekonana o tym, że ten okres należy liczyć w latach. Czasem dwa lata, trzy albo i więcej. Tymczasem solidne obiekty z prefabrykatów da się postawić znacznie szybciej. Na czym dokładnie polega ta technologia budowy? Czym charakteryzują się budynki, które są według niej tworzone? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Czytaj dalej
Czy domy szkieletowe sprawdzają się w naszym klimacie

Czy domy szkieletowe sprawdzają się w naszym klimacie?

Domy szkieletowe to obiekty, których koncepcja budowy „zderza się” czasami z opiniami laików, postrzegających je jako mało solidne. Z czego to wynika? Najczęściej z ekspresowej szybkości prac prowadzonych w terenie i mylnego przekonania, że dom musi powstawać przez lata, bo tylko wtedy będzie prawidłowo wykonany oraz trwały.

Czytaj dalej
Budowa domu bez poszukiwania ekip budowlanych

Budowa domu bez poszukiwania ekip budowlanych?

Planując budowę domu, większość ludzi oczyma wyobraźni widzi całe mnóstwo formalności i spraw do załatwienia. I kiedy wznoszony jest obiekt murowany, to rzeczywiście tak to zwykle wygląda. Jednak czy wiesz o tym, że da się to zorganizować inaczej?

Czytaj dalej