Niektórzy lubią małe mieszkania. Z kolei inni potrzebują zdecydowanie większej przestrzeni do życia. W związku z tym, że na naszej stronie internetowej powstało już wiele artykułów o domach, które wpisują się w styl minimalistyczny, to tym razem skupiamy się na znacznie bardziej rozbudowanych obiektach. Co powiesz na willę? Wbrew pozorom takie budynki mogą być tanie w utrzymaniu. Ponadto ich budowana wcale nie musi się przeciągać i trwać wiele lat.

W tym wpisie znajdziesz informacje o willach z prawdziwego zdarzenia, postawionych w technologii prefabrykowanej. Na czym to dokładnie polega i z czym się wiąże? Czytaj dalej i poznaj najważniejsze szczegóły!

Krótka charakterystyka

Trzeba przyznać, że budowa wilii w technologii murowanej może odstraszać samym okresem trwania tego typu inwestycji. Bez wątpienia jest on znacznie dłuższy, niż w przypadku stawiania obiektów z prefabrykatów. W tym artykule skupiamy się na tej szybszej metodzie. Udowadniamy, że nawet tak duże budynki da się postawić w zaledwiekilka miesięcy!

Z czym dokładnie wiąże się zastosowanie technologii prefabrykowanej? Otóż wszystko rozpoczyna się standardowo – od załatwienia potrzebnych formalności oraz wyboru projektu budynku. Można tu w pełni skorzystać z gotowych propozycji, wprowadzić do nich pewne modyfikacje albo postawić na indywidualne rozwiązanie. Trzeba zaznaczyć, że w tym ostatnim przypadku czas realizacji całego zadania może się wydłużyć.

Później wszystkie prace przebiegają już zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym. Przy czym tutaj znów należy wskazać różnicę. W odróżnieniu od domów murowanych, te prefabrykowane są przygotowywane na linii produkcyjnej, w specjalnie przystosowanym parku maszynowym. To miejsce pełne nowoczesnych urządzeń, w którym produkowane są kluczowe części konstrukcyjne willi (od ścian, po więźbę dachową).

Dom Lotos WOLF Haus

Dom Lotos w ofercie WOLF Haus

Budowa

To proces, który trwa kilka miesięcy – w zależności od stopnia skomplikowania całej inwestycji oraz liczby elementów, które trzeba stworzyć. Każdy z nich jest przygotowywany z wysokiej jakości materiałów i z największą precyzją (tu wszystko dosłownie dzieje się co do milimetra).

Dopiero po zakończeniu produkcji w parku maszynowym roboty przenoszą się z laboratoryjnych warunków w teren. W praktyce wygląda to następująco: poszczególne części konstrukcyjne są starannie pakowane, wnoszone na ciężarówki, zabezpieczane do transportu, a następnie przewożone na działkę.

Co dzieje się w terenie? Przetransportowane z fabryki elementy są po prostu montowane i przytwierdzane do wylanych wcześniej fundamentów. W składaniu wszystkich części konstrukcyjnych w jedną, stabilną oraz bezpieczną całość zaangażowana jest zarówno ekipa montażowa, jak i operator dźwigu.

Kiedy szkielet domu stoi, można zadbać o kolejne elementy – od ocieplenia, przez wszystkie instalacje, po wykończenie obiektu. Zawsze w szybkim tempie i w ramach indywidualnych ustaleń pomiędzy specjalistami WOLF Haus a inwestorem.

Dlaczego warto postawić na willę w technologii prefabrykowanej

Już z powyższego opisu na pierwszy plan wysuwa się szybkość realizacji inwestycji z prefabrykatów. Budynki, które powstają w tej technologii, da się postawić nawet w kilka miesięcy! Wszystko zależy od stopnia skomplikowania danego zadania, warunków terenowych, wprowadzanych do projektu modyfikacji, a także liczby elementów, jakie należy wykonać w parku maszynowym. Do tego dochodzi kwestia wykończenia budynku, ale to najczęściej wiąże się już z indywidualnymi ustaleniami.

Wśród zalet wilii, wykonanej w technologii prefabrykowanej, można wyróżnić również jej metraż. Każdy, kto kiedykolwiek mieszkał na niewielkiej przestrzeni, a później ma szansę na funkcjonowanie na znacznie większym obszarze, bez wątpienia szybko odczuje różnicę. Duży budynek ze szczelnymi ścianami z drewna i wieloma pomieszczeniami to zawsze miła odmiana, dająca komfort i dużą prywatność.

WOLF Haus dom Zen2

Dom Zen 2 w ofercie WOLFHaus

Na dodatek technologia prefabrykowana tworzy z wilii miejsce idealne dla alergików oraz osób, które cenią sobie ekologiczne podejście do życia. Takie obiekty są bowiem energooszczędne, spełniają szereg norm (m.in. tych termicznych). Są teżdobre dla zdrowia człowieka (z uwagi na drewno, które jest materiałem „oddychającym” i stwarzającym w obiekcie swego rodzaju specyficzny mikroklimat).

Prefabrykowaną willę łatwo jest utrzymać w czystości, bo drewniane elementy, stanowiące przeważającą część jej konstrukcji, są pozbawione przestrzeni, w których zanieczyszczenia mogą się po prostu kumulować. Co więcej, w porównaniu do obiektów murowanych, te drewniane nie pylą.

Jeśli chcesz poznać znacznie więcej informacji na ten temat albo rozwiać wątpliwości, to zapraszamy do kontaktu. Specjaliści WOLF Haus są do Twojej dyspozycji.

Najnowsze wpisy

luksusowy dom szkieletowy

Luksusowy dom szkieletowy – jak może wyglądać?

Luksusowy dom szkieletowy ma konstrukcję wykonaną z drewna. W przypadku luksusowego domu, kluczowe cechy obejmują nie tylko zaawansowane materiały konstrukcyjne, ale również starannie przemyślane rozmieszczenie pomieszczeń, wysokiej jakości wykończenie, nowoczesne technologie czy otoczenie posesji. Jak może wyglądać luksusowy dom szkieletowy? Sprawdź inspiracje!

Czytaj dalej
Czy dom prefabrykowany można otynkować

Czy dom prefabrykowany można otynkować?

Domy prefabrykowane opierają się na innej technologii stawiania budynku niż domy murowane, ale nie przeszkadza to w tym, aby je wykończyć tynkiem elewacyjnym. Niezbędne jest jednak uwzględnienie kilku czynników i dopasowanie odpowiednich systemów izolacyjnych, aby tynk elewacyjny spełniał swoją funkcję. Sprawdź najważniejsze informacje w kwestii dom prefabrykowany a tynkowanie i dowiedz się, na co należy […]

Czytaj dalej
dom pod inwestycję

Dom pod inwestycję – dlaczego warto?

Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpewniejszych form lokowania kapitału. Zwykle inwestorzy decydują się na zakup mieszkań, ponieważ wiąże się to z niższym wkładem środków, większą dostępnością nieruchomości na rynku czy łatwiejszym ewentualnym wynajmem. Czy warto postawić na inwestycję w dom? Na co zwrócić uwagę w takiej sytuacji? Gdzie szukać domów pod inwestycję? Sprawdźmy!

Czytaj dalej