Minimalizm to styl życia, obejmujący bardzo wiele aspektów. Jednym kojarzy się z wysprzątaniem szafy i umieszczeniem w niej wyłącznie kilku czy kilkunastu zestawów ubrań, w których domownicy rzeczywiście chodzą. Kolejni mają tu na myśli niewielkie i przede wszystkim przemyślane zakupy spożywcze, które pozwalają nie marnować żywności.

Natomiast jeszcze inne osoby patrzą na minimalizm przez pryzmat… niewielkiego domu, w którym chcą spędzić kolejne lata swojego życia. I to właśnie na tym ostatnim przykładzie skupiamy się w kolejnym poradniku WOLF Haus.

Minimalizm w domu – w jaki sposób się przejawia?

Zacznijmy od działki… Wcale nie trzeba inwestować w ogromny teren, żeby mieszkać we własnym domu i cieszyć się jego komfortem. Jest to możliwe także na niewielkim obszarze – takim, na którym można postawić budynek o powierzchni na przykład 50 metrów kwadratowych. Mało tego! Taki niewielki dom (podobnie zresztą jak znacznie większe) da się świetnie przystosować do indywidualnych potrzeb domowników. Z jednej strony wszystko może być na wyciągnięcie ręki, a z drugiej łatwo utrzymać taki obiekt w czystości. Co więcej, jest on niezbyt kosztowny w utrzymaniu.

O to, żeby dom (także ten niewielki) był ergonomiczny, dbają projektanci z WOLF Haus. Tworzą koncepcje z uwzględnieniem próśb i sugestii przyszłych domowników. Dzięki temu nawet na małej przestrzeni da się ulokować wiele osobnych pomieszczeń i dostosować je do konkretnych celów.

Po zakończeniu etapu projektowania, działania są dalej prowadzone w fabryce, gdzie powstają główne elementy, które następnie montuje się na działce klienta. Wszystko ma swój finał w postaci prac wykończeniowych. W ten sposób – w dużym skrócie – powstaje energooszczędny dom z prefabrykatów. Stan deweloperski da się osiągnąć już po około trzech miesiącach!

dom mini wolf

Dom Mini w ofercie WOLF Haus

Niewielki dom w minimalistycznym stylu – charakterystyka

O niewielki dom, stworzony w dodatku w minimalistycznym stylu, starają się głównie ludzie, którzy mają marzenia o własnym, przytulnym lokum. Najlepiej z dostępem do ogrodu, bez hałasów zza ściany jak to bywa w blokach czy w starych kamieniach, a także z układem pomieszczeń według własnych koncepcji. Z WOLF Haus to naprawdę możliwe!

Nasi projektanci zazwyczaj w takich przypadkach tworzą obiekty o powierzchni między 50 a 100 metrów kwadratowych. Niektórzy stawiają na parterowy budynek. Z kolei inni wolą na przykład podzielić go na parter i poddasze użytkowe. Tak czy inaczej mówimy tu o kompaktowych domach, gwarantujących wygodę, niezależność, prywatność oraz funkcjonalność.

Warto również zauważyć, że specjaliści z WOLF Haus dbają o to, by były to obiekty mocno spersonalizowane. Dotyczy to nie tylko samego układu pomieszczeń, ale i bryły budynku, zastosowanych w nim przeszkleń czy stylu, w jakim wykonana jest elewacja. Mało tego! Każdy taki obiekt jest niezwykle wytrzymały, bezpieczny i energooszczędny. Łatwo go utrzymać w czystości, a jego regularna eksploatacja odbywa się niskim kosztem. Do tego dochodzi komfort swobodnego korzystania z przydomowego ogrodu oraz duża niezależność.

nowoczesna stodoła Wolfhaus

Nowoczesna stodoła od Wolfhaus

Niewielkie domy prosto z fabryki – w jaki sposób powstają?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że domy prefabrykowane powstają… w zakładzie produkcyjnym. To właśnie w takich warunkach – dokładniej mówiąc: w parku maszynowym – tworzone są obiekty, zaprojektowane przez specjalistów z WOLF Haus. Należy podkreślić, że każdy z nich jest wykonywany z dużą precyzją. I nie ma w tym ani grama przesady! Mówimy bowiem o dokładności niektórych elementów co do… milimetra.

Dzięki temu wszystkie części doskonale później do siebie pasują i tworzą naprawdę solidne konstrukcje. A i na tym nie koniec, bo precyzja wykonania, jaka od samego początku przyświeca temu przedsięwzięciu, przyczynia się również do tego, że w terenie wszystkie prace są prowadzone bardzo szybko i sprawnie. W efekcie ekipa montażowa spędza na działce minimalny okres, jaki jest potrzebny do postawienia budynku z prefabrykatów. Mało tego! Tylko duże anomalie pogodowe mogłyby ten czas minimalnie wydłużyć.

W przypadku niewielkich domów w minimalistycznym stylu, jakie powstają właśnie tą metodą, możemy wyróżnić domki z naszej galerii. Należy tu jednak zaznaczyć, że jest to tylko jeden z wielu przykładów naszych realizacji, a portfolio WOLF Haus jest zdecydowanie bardziej urozmaicone.

Dlatego jeśli chcesz poznać więcej ofert i jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat domów prefabrykowanych, to koniecznie się z nami skontaktuj. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy Twoje wątpliwości. Możemy dyskutować czysto teoretycznie albo w oparciu o konkretną koncepcję Twojego wymarzonego niewielkiego domu w prawdziwie minimalistycznym stylu.

Najnowsze wpisy

dom z drewna wolfhaus

Dom z drewna – nie tylko ładny, ale i dobry dla zdrowia!

Rośnie świadomość polskiego społeczeństwa na temat wpływu wielu czynników na nasze zdrowie. Coraz więcej osób, w oparciu o wciąż pogłębianą wiedzę, stara się unikać na przykład wykorzystywania tworzyw sztucznych. Dotyczy to wielu sytuacji, co ma swoje odzwierciedlenie także w budownictwie mieszkalnym.

Czytaj dalej
Dom pod wynajem wolfhaus

Dom pod wynajem – kiedy to będzie dobra inwestycja?

Na budowę domu decydują się nie tylko osoby prywatne. To przedsięwzięcie, które nierzadko doprowadzają do skutku również inwestorzy. I chodzi tu zarówno o biznesmenów, zamierzających szybko sprzedać gotowy obiekt, jak i tych, którzy liczą na zyski z wynajmu. Jaki dom warto wybudować, myśląc o budynku dla zmieniających się co jakiś czas lokatorów? Czy jest zapotrzebowanie […]

Czytaj dalej
dom dla alergika

Dom dla alergika

Coraz więcej ludzi zmaga się z bardziej lub mniej dokuczliwymi alergiami. Są osoby, które z uczuleniem walczą zaledwie kilka tygodni w roku. Kiedy przyroda budzi się do życia po zimie, ale są i takie, które na co dzień reagują na alergeny z najbliższego otoczenia. Ten problem wreszcie wydaje się być dostrzeżony w nowoczesnym budownictwie.

Czytaj dalej