Najczęściej wybierana przez Klientów ściana zewnętrzna WOLF Haus
Domy prefabrykowane nie są już nowością, ale osoby, które do tej pory nie miały z nimi styczności, często zastanawiają się, czy ich wytrzymałość jest odpowiednia. W tym artykule przedstawiamy szczegóły na temat najczęściej wybieranej przez Klientów ściany, jaką w swojej ofercie ma WOLF. Jak jest skonstruowana, co ją wyróżnia i dlaczego warto się na nią zdecydować? Sprawdź!
Ściana ULTRA MEGA WAND 160 – co ją wyróżnia?
Zacznijmy od tego, co najważniejsze. Prezentujemy szczegółowy opis przekroju ściany zewnętrznej ULTRA MEGA WAND 160, która jest najczęściej wybieraną propozycją przez Klientów WOLF Haus. Tutaj każda z warstw odgrywa bardzo ważną rolę i przekłada się na funkcjonalność, wytrzymałość i odporność. I choć do wyboru jest jeszcze kilka możliwości, to właśnie ten wariant ściany, z uwagi na znakomite właściwości w korzystnej cenie, przykuwa uwagę najbardziej.
Konstrukcja ściany ULTRA MEGA WAND 200
- Płyta ognioodporna gipsowo – kartonowa – 12,5 mm
- Płyta izolacyjna drewnopochodna 50 mm
- Płyta drewnopochodna OSB 15 mm
- Folia paraizolacyjna 0,15 mm
- Konstrukcja drewniana szkielet ryglowo-słupowy wełna mineralna 160 mm
- Płyta drewnopochodna OSB 15 mm
- Klej dyspersyjny STO 3 mm
- Płyta styropianowa 60 mm
- Siatka zbrojąca z włókna szklanego 5 mm
- Podkład tynkarski 1 mm
- Tynk akrylowy mineralny STO: 3 mm
Jakie są zalety ściany ULTRA MEGA WAND 200?
Nie każdy Klient, który się do nas zgłasza, wie czego właściwie potrzebuje. Co więcej – zdecydowana większość inwestorów nie ma doświadczenia w branży budowlanej, a wszystkie techniczne pojęcia są dla nich sporą niewiadomą. Stąd też to po naszej stronie leży, aby wyjaśnić, czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania technologiczne i jakie są ich atuty. W tym artykule skupiamy się na ścianach ULTRA MEGA WAND 160, które przez lata podbijały serca naszych inwestorów i stały się najchętniej wybieraną propozycją. Ich kluczowe zalety to:
- doskonały współczynnik przenikania ciepła, wynoszący 0,13 U=W/ m ² K (ważne: im ten współczynnik jest mniejszy, tym lepiej),
- bardzo skuteczna izolacja akustyczna,
- wełna drzewna w składzie (tzw. Gutex), która zapewnia łatwiejsze przejście przez instalację w razie potrzeby w przyszłości (zmiany w układzie pomieszczeń, remont itp.),
- naturalne materiały, które są doskonałe dla alergików,
- taka ściana pozwala na uzyskanie domu nie tylko energooszczędnego, ale również w standardzie pasywnym, czyli o skrajnie niskim zapotrzebowaniu na energię.
A może inne ściany z ofert WOLF Haus?
Nasze doskonałe ściany stanowią jedną z podstaw do tego, abyśmy ze spokojem oferowali 30 lat gwarancji na konstrukcję naszych domów. Ściana ULTRA MEGA WAND 160, z uwagi na swoje niesamowite parametry, jest najchętniej wybieraną, ale nie jedyną, jaką proponujemy w WOLF Haus. Zawsze podczas planowania inwestycji przedstawiamy Klientom także nasze inne propozycje ścian – specyfikację znajdziesz we wpisie: Czy ściany domu prefabrykowanego są wytrzymałe.
Najnowsze wpisy

Dach bezokapowy – konstrukcja, wady i zalety
Dach bezokapowy stosowany jest w różnych projektach domów. Popularnością cieszy się zwłaszcza wśród miłośników nowoczesnych brył – i to nie tylko z uwagi na estetykę, ale także poprawę energooszczędności budynku. Rozważasz jego wybór? W takim razie koniecznie przeczytaj ten wpis. Omawiamy zalety i wady dachu bez okapu i podpowiadamy, kiedy warto się na niego zdecydować.
Czytaj dalej
Garaż w bryle domu – czy warto?
Czy warto decydować się na garaż w bryle domu? Choć ma on swoje plusy, niesie ze sobą również pewne ograniczenia. Aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych zalet i wad takiego rozwiązania. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, czy jest ono właśnie dla Ciebie!
Czytaj dalej
Spiżarnia w domu – gdzie ją zaplanować i jak zaprojektować?
Spiżarnia w domu ułatwia przechowywanie i gromadzenie zapasów żywności. Aby jednak pomieszczenie odpowiednio spełniało swoje zadanie, musi być właściwie zaprojektowane. Gdzie zaplanować spiżarnię w domu i na co zwrócić szczególną uwagę w projekcie? Podajemy praktyczne wskazówki.
Czytaj dalej