Domy prefabrykowane nie są już nowością, ale osoby, które do tej pory nie miały z nimi styczności, często zastanawiają się, czy ich wytrzymałość jest odpowiednia. W tym artykule przedstawiamy szczegóły na temat najczęściej wybieranej przez Klientów ściany, jaką w swojej ofercie ma WOLF. Jak jest skonstruowana, co ją wyróżnia i dlaczego warto się na nią zdecydować? Sprawdź!

Ściana ULTRA MEGA WAND 160 – co ją wyróżnia?

Zacznijmy od tego, co najważniejsze. Prezentujemy szczegółowy opis przekroju ściany zewnętrznej ULTRA MEGA WAND 160, która jest najczęściej wybieraną propozycją przez Klientów WOLF Haus. Tutaj każda z warstw odgrywa bardzo ważną rolę i przekłada się na funkcjonalność, wytrzymałość i odporność. I choć do wyboru jest jeszcze kilka możliwości, to właśnie ten wariant ściany, z uwagi na znakomite właściwości w korzystnej cenie, przykuwa uwagę najbardziej.

ULTRA MEGA WAND 200

Konstrukcja ściany ULTRA MEGA WAND 200

 1. Płyta ognioodporna gipsowo – kartonowa – 12,5 mm
 2. Płyta izolacyjna drewnopochodna 50 mm
 3. Płyta drewnopochodna OSB 15 mm
 4. Folia paraizolacyjna 0,15 mm
 5. Konstrukcja drewniana szkielet ryglowo-słupowy wełna mineralna 160 mm
 6. Płyta drewnopochodna OSB 15 mm
 7. Klej dyspersyjny STO 3 mm
 8. Płyta styropianowa 60 mm
 9. Siatka zbrojąca z włókna szklanego 5 mm
 10. Podkład tynkarski 1 mm
 11. Tynk akrylowy mineralny STO: 3 mm

Jakie są zalety ściany ULTRA MEGA WAND 200?

Nie każdy Klient, który się do nas zgłasza, wie czego właściwie potrzebuje. Co więcej – zdecydowana większość inwestorów nie ma doświadczenia w branży budowlanej, a wszystkie techniczne pojęcia są dla nich sporą niewiadomą. Stąd też to po naszej stronie leży, aby wyjaśnić, czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania technologiczne i jakie są ich atuty. W tym artykule skupiamy się na ścianach ULTRA MEGA WAND 160, które przez lata podbijały serca naszych inwestorów i stały się najchętniej wybieraną propozycją. Ich kluczowe zalety to:

 • doskonały współczynnik przenikania ciepła, wynoszący 0,13 U=W/ m ² K (ważne: im ten współczynnik jest mniejszy, tym lepiej),
 • bardzo skuteczna izolacja akustyczna,
 • wełna drzewna w składzie (tzw. Gutex), która zapewnia łatwiejsze przejście przez instalację w razie potrzeby w przyszłości (zmiany w układzie pomieszczeń, remont itp.),
 • naturalne materiały, które są doskonałe dla alergików,
 • taka ściana pozwala na uzyskanie domu nie tylko energooszczędnego, ale również w standardzie pasywnym, czyli o skrajnie niskim zapotrzebowaniu na energię.

Ściana ULTRA MEGA WAND 200

A może inne ściany z ofert WOLF Haus?

Nasze doskonałe ściany stanowią jedną z podstaw do tego, abyśmy ze spokojem oferowali 30 lat gwarancji na konstrukcję naszych domów. Ściana ULTRA MEGA WAND 160, z uwagi na swoje niesamowite parametry, jest najchętniej wybieraną, ale nie jedyną, jaką proponujemy w WOLF Haus. Zawsze podczas planowania inwestycji przedstawiamy Klientom także nasze inne propozycje ścian – specyfikację znajdziesz we wpisie: Czy ściany domu prefabrykowanego są wytrzymałe.

Najnowsze wpisy

kiedy zamówić projekt domu

Czy domy prefabrykowane są ekologiczne?

Współczesne budownictwo mieszkaniowe musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich są stale postępujące zmiany klimatu. Jaki wpływ na środowisko wywierają budynki wnoszone w oparciu o technologię prefabrykowaną? Czy domy prefabrykowane są ekologiczne?

Czytaj dalej
domek remki wolfhaus

Dom z prefabrykatów czy murowany – co lepsze?

Współczesne budownictwo mieszkaniowe otwiera przed inwestorami wiele możliwości – również w zakresie wyboru technologii wznoszenia domów. Rodzaj wybranej metody przekłada się na wiele kwestii, w tym koszt czy czas realizacji planowanej inwestycji. Zastanawiasz się, co lepsze – dom z prefabrykatów czy murowany? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz poradnik, w którym omawiamy, z czym wiąże […]

Czytaj dalej
dom zen wolfhaus

Dom z płaskim dachem

Projekt domu wiąże się z podjęciem szeregu decyzji. Najczęściej skupiamy się na wielkości powierzchni użytkowej, rozkładzie pomieszczeń oraz aspektach wizualnych. Bardzo ważne jest także to, aby wybrać właściwy dach. Niekiedy mamy pełną dowolność w tym zakresie, a innym razem to obowiązujące na danym terenie warunki zabudowy narzucają, jak dach powinien wyglądać. Czy warto wybrać dom […]

Czytaj dalej