Budowa domu marzeń z prefabrykatów? Z WOLF Haus to możliwe, o czym przekonał się polski pilot akrobata, Łukasz Czepiela. Jak wybrać dobrego wykonawcę? Czy można zaadaptować dowolny projekt domu? W tym artykule odpowiadamy na te i inne pytania, a przy tym prezentujemy recenzję, którą wystawił jednej z naszych realizacji Łukasz Czepiela.

Jak wybrać projekt domu z prefabrykatów?

Gdy zapadnie decyzja o budowie domu, na początku inwestor poszukuje dogodnej lokalizacji. Działka wybrana? Czas na rozważenie, w jakiej technologii ma powstać budynek oraz jak właściwie ma wyglądać. Rosnąca popularność domów z prefabrykatów i liczne zalety sprawiają, że wiele osób decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Często jednak pojawia się obawa, czy uda się zbudować taki dom, który w pełni odpowiada naszym indywidualnym potrzebom. A zatem spieszymy z odpowiedzią: jak najbardziej! Choć wątpliwości są uzasadnione, ponieważ niewielu wykonawców domów modułowych daje możliwość adaptacji istniejącego projektu do swojej technologii, a osoby zainteresowane współpracą, muszą zdecydować się na projekty z katalogu.

Projekty domów z WOLF Haus

Współpracując z WOLF Haus, Klienci mają kilka możliwości. Proponujemy domy gotowe, które charakteryzuje krótszy czas realizacji, ponieważ ich projekty indywidualne zostały już przystosowane do naszej technologii, oraz jest to powtarzalny proces produkcyjny. Kolejną możliwością jest skorzystanie z projektów opracowanych przez architektów WOLF Haus – to domy parterowe, parterowe z poddaszem użytkowym i piętrowe o różnym metrażu i różnych bryłach budynku.

Łukasz Czepiela x WOLF Haus

Łukasz Czepiela x WOLF Haus

Następna z opcji to adaptacja projektu, który dostarczy Klient pod wymogi technologii, w jakiej powstają domy z prefabrykatów. Z takiej możliwości skorzystał Łukasz Czepiela, który zgłosił się do WOLF Haus ze swoim projektem. Nasi architekci dokonali niezbędnych zmian i udzielili kilku wskazówek, o których wspomina pilot:

„Budując pierwszy dom jest wiele rzeczy, o których się nie myśli. Zapomnieliśmy totalnie o na przykład wyjściu pod kable do bramy, domofonu czy o oświetleniu tarasu jednego i drugiego. Fajnie usiąść z kimś, kto wybudował tych domów kilkadziesiąt, kilkaset i doradzi (…)”. Ostatnią, cieszącą się ogromną popularnością opcją, są indywidualnie tworzone projekty przez naszych projektantów, zgodnie z wytycznymi inwestorów i po dokładnym poznaniu ich potrzeb.

Jak wybrać rzetelnego wykonawcę inwestycji?

Budowa domu modułowego od początku, niemal do samego końca, spoczywa na barkach generalnego wykonawcy. Nie ma tu możliwości zmiany, jak w przypadku domu murowanego – gdy ekipa się nie sprawdza, inna może uratować sytuację. Warto więc zrobić skrupulatne rozeznanie i postawić na renomowanego, cieszącego się nieposzlakowaną opinią wykonawcę z bogatym portfolio.

Łukasz Czepiela radzi przyszłym inwestorom: „Poszukajcie dobrych opinii na wszelkich stronach. Nie tylko w kraju, ale również za granicą. Mi zajęło to dobrych kilka tygodni, aby odnaleźć opinie na temat każdego wykonawcy. I ostatecznie zdecydowałem się na wybór WOLF – głównie ze względu na opinie klientów, jakie znalazłem w internecie o dobrej jakości.”.

Pod uwagę warto wziąć nie tylko rekomendacje klientów, ale też przejrzeć portfolio firmy, poznać dokładną ofertę (np. czy wykonawca realizuje indywidualne projekty), z jakich materiałów powstają domy i czy posiadają one stosowne certyfikaty, jak długo trwa budowa takiej inwestycji oraz oczywiście ile będzie kosztować całe przedsięwzięcie. Po przeanalizowaniu wszystkich aspektów, można dopiero podjąć decyzję o wyborze wykonawcy domu z prefabrykatów.

Jakie są zalety domów z prefabrykatów?

Domy z prefabrykatów wyróżnia przede wszystkim to, że w znacznej mierze powstają one w fabryce, a na placu budowy następuje montaż komponentów. W efekcie proces budowlany jest znacznie usprawniony, co z kolei przekłada się na krótszy czas budowy budynku.

Można tutaj odnotować m.in. oszczędności – szybsze wprowadzenie się do nowego domu, co redukuje wydatki związane z opłatami za wynajem mieszkania, a także ze względną stabilnością cen materiałów budowlanych i wykończeniowych. W przypadku domów murowanych z czasem okazuje się, że koszty inwestycji są zdecydowanie wyższe niż zakładał projekt, ponieważ ceny materiałów w ciągu 1-2 lat powędrowały w górę.

Wolfhaus od projektu do odbioru kluczy

 

Poza tym domy modułowe wyróżnia energooszczędność. W WOLF Haus budujemy z wyjątkowo szczelnych, sprawdzonych materiałów, które przechodzą niezależne testy. Starannie dobieramy także wszelkie podzespoły, takie jak stolarka okienna i drzwiowa czy poszczególne materiały izolacyjne (np. wełnę, styropian, folie paroizolacyjne). Przeprowadzamy badania szczelności powietrza w domu, co jest potwierdzeniem jakości i właściwości energooszczędnych.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że domy z prefabrykatów dają właściwie nieograniczone możliwości co do bryły budynku czy rozmieszczenia pomieszczeń, a w WOLF Haus gwarantujemy zarazem sporą dozę elastyczności na etapie projektowania. Nasi eksperci podpowiadają w różnych kwestiach, aby dom ostatecznie był komfortowy i funkcjonalny, a wszelkie detale (w tym nawet rozmieszczenie gniazdek elektrycznych) były dobrze przemyślane.

Czy Łukasz Czepiela jest zadowolony ze swojej inwestycji?

Domy wybudowane przez WOLF Haus cieszą się pozytywnymi rekomendacjami właścicieli inwestycji. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym artykule: Jak mieszka się w domu modułowym? Recenzje właścicieli. Również Łukasz Czepiela chwali współpracę z całym zespołem na każdym etapie – od architektów, po ekipy montażowe. Cały materiał wideo z wizyty na terenie inwestycji wraz z komentarzami właściciela dostępny jest na kanale YouTube @WOLF HAUS pod adresem:

Najnowsze wpisy

Dom Lotos WOLF Haus

Dom dla 3-pokoleniowej rodziny

Dom dla kilkupokoleniowej rodziny to niemałe wyzwanie. Chodzi w końcu o to, by tak zagospodarować dostępną przestrzeń, żeby była ona dostosowana do potrzeb dziadków, dzieci i wnuków. Tak, by każdy miał poczucie prywatności i intymności, a zarazem był w stanie czerpać radość ze wspólnych chwil, spędzanych w rodzinnym gronie. W kolejnym poradniku WOLF Haus omawiamy […]

Czytaj dalej
nowoczesna stodoła Wolfhaus

Niewielki dom w minimalistycznym stylu – jak może wyglądać?

Minimalizm to styl życia, obejmujący bardzo wiele aspektów. Jednym kojarzy się z wysprzątaniem szafy i umieszczeniem w niej wyłącznie kilku czy kilkunastu zestawów ubrań, w których domownicy rzeczywiście chodzą. Kolejni mają tu na myśli niewielkie i przede wszystkim przemyślane zakupy spożywcze, które pozwalają nie marnować żywności.

Czytaj dalej
Dom Tiny od WOLF Haus

Dom 2-pokojowy – dla kogo będzie najlepszy?

Myśląc o wymarzonym domu, zwykle w głowie pojawia się wizja dużego obiektu z wieloma pomieszczeniami. Często lokujemy tam w wyobraźni dwie toalety, garderobę, dwie sypialnie, salon, kuchnię, pokój dla dziecka czy gabinet do pracy.

Czytaj dalej