Planując budowę murowanego domu, większość ludzi mocno rozkłada to przedsięwzięcie w czasie. Nawet, jeśli właściciel działki może się pochwalić dużymi zarobkami albo sporym zastrzykiem gotówki w postaci kredytu hipotecznego, trwa to zwykle kilka lat. Do tego dochodzą zmiany przepisów, konieczność załatwiania wielu formalności, poszukiwania fachowców do wykonywania konkretnych zadań czy zakupu materiałów budowlanych.

Brzmi mało zachęcająco, prawda? A co powiesz na to, żeby wymarzony dom postawić w zaledwie kilka dni? Brzmi jak bajka? Być może, ale to naprawdę możliwe. W dodatku decyduje się na to coraz więcej właścicieli działek. Szczegóły poznasz w najnowszym poradniku WOLF Haus.

Czym są domy prefabrykowane?

Domy prefabrykowane, jak sama nazwa wskazuje, powstają… w fabryce. To właśnie w zakładach produkcyjnych tworzy się gotowe, wielkogabarytowe części konstrukcyjne, takie jak więźba dachowa, ściany i stropy. Wszystko jest przygotowywane z niebywałą precyzją – po to, by kolejny etap, czyli łączenie i montaż poszczególnych elementów – odbył się w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu proces budowy takiego domu jest prawie zawsze niezależny od warunków atmosferycznych.

Jak to się dzieje, że budowa domu staje się tak mało skomplikowana? Otóż za wszystkim stoi doświadczony i kreatywny zespół WOLF Haus. Prefabrykowane domy powstają w naszych zakładach produkcyjnych, przy użyciu komputerowo zaprogramowanych maszyn. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad tym, jak i z czego przygotowywane są poszczególne elementy.

Dbamy o ich jakość, pełną zgodność z projektem, a także o bezpieczeństwo transportu gotowych części na plac budowy. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by nasi pracownicy uczestniczyli również w innych pracach – na przykład podczas ocieplania budynku, wykonywania jego elewacji czy stolarki. Widzisz? Budowa domu jeszcze nigdy nie była taka prosta!

Domek WOLF Modern G

Domek WOLF Modern G w ofercie WOLF Haus

Kilka dni i… dom stoi. A co z formalnościami i fachowcami?

Ogromną zaletą domów prefabrykowanych jest to, że ich tworzenie odbywa się przy minimalnym zaangażowaniu właściciela działki. Zaczynając od projektu – może on wybrać gotową propozycję na określony rodzaj budynku albo poprosić projektantów WOLF Haus o całkowicie nowy, mocno zindywidualizowany projekt.

Po jego stronie jest również minimum formalności, bo to, co się da, załatwiają specjaliści WOLF Haus. Mało tego! To po ich stronie jest budowa domu. Co za tym idzie, właściciel gruntu nie musi się martwić o zakup materiałów budowlanych czy poszukiwanie fachowców do wykonania konkretnych robót. Wszystko dzieje się profesjonalnie i bardzo szybko.

Jeśli chcesz lepiej poznać nasze realizacje, to koniecznie sprawdź portfolio WOLF Haus. Produkcją domów prefabrykowanych zajmujemy się od wielu lat. W tym czasie stworzyliśmy m.in. budynki parterowe, piętrowe, z poddaszem, wielorodzinne oraz wiele, wiele innych.

Masz pytania? Sugestie? Wątpliwości? W takim razie czekamy na kontakt! Specjaliści WOLF Haus chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i wymienią się z Tobą swoimi doświadczeniami.

Jak szybko mogą powstać domy prefabrykowane?

Na to, że domy prefabrykowane cieszą się coraz większą popularnością, wpływ ma również czas ich tworzenia. Nic dziwnego! W końcu budowa klasycznego, murowanego domu potrafi się rozciągnąć na co najmniej 2-3 lata. Tymczasem budynki złożone z gotowych elementów (takich, które pochodzą z fabryki), da się postawić w… zaledwie kilka dni. Wynika to z faktu, że wszystkie najważniejsze części powstają nieco wcześniej. W dodatku są tworzone z ogromną precyzją.

Domek WOLF Haus Perfect

Domek Perfect w ofercie WOLF Haus

Jeśli zaś popatrzymy na przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, jako całość, to okres jego trwania wydłuża się do trzech miesięcy. To całkowity czas, jaki mija od momentu projektowania domu, aż do zakończenia montażu na placu budowy. Z WOLF Haus to możliwe! Dlatego jeśli planujesz się szybko przeprowadzić do wymarzonego domu z ogrodem, to nasza oferta jest dla Ciebie!

Potrzebujesz jeszcze więcej konkretów? W takim razie koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami. Wśród realizacji WOLF Haus znajdziesz różnego typu obiekty. Chętnie Ci o nich opowiemy. Mało tego! Jeśli na naszej stronie internetowej nie widzisz budynku, który akurat Cię zainteresował, to tym bardziej się do nas odezwij. Stworzymy go specjalnie według Twoich potrzeb i marzeń, a także w oparciu o specyfikę dostępnej działki czy najbliższego otoczenia. W WOLF Haus lubimy spełniać marzenia klientów o ich własnym domu!

Najnowsze wpisy

dom prefabrykowany z częścią usługową

Dom prefabrykowany z częścią usługową. Jak może wyglądać?

Chcesz prowadzić swój biznes blisko miejsca zamieszkania, jednocześnie oddzielając życie zawodowe od prywatnego? Jest to możliwe nawet w tej samej lokalizacji! Planując budowę domu, wystarczy wziąć taką koncepcję pod uwagę, a potem po prostu wprowadzić ją w życie. W tym artykule omawiamy domy prefabrykowane, które są połączone z częścią usługową. Jak to może wyglądać w […]

Czytaj dalej
dom bez barier

Dom bez barier: prefabrykacja z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dom prefabrykowany to budynek, który da się stworzyć w odpowiedzi na najróżniejsze potrzeby właścicieli. Wiąże się to z wprowadzaniem rozmaitych rozwiązań. Czasem wynikają one z marzeń i wizji przyszłych domowników, ale bywa i tak, że ich realizacja ma dużo większe znaczenie.

Czytaj dalej

Dom na miarę XXI wieku: jak się buduje z prefabrykatów?

Zmieniające się przepisy i coraz to nowsze trendy w budownictwie sprawiają, że każdy, kto obecnie podejmuje decyzję o budowie wymarzonego domu, musi się zmierzyć z wieloma dylematami. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku typowo inwestycyjnego podejścia do tego tematu. Jeśli chcesz poznać długą listę istotnych szczegółów, dotyczących stawiania budynków w XXI wieku, to ten artykuł […]

Czytaj dalej