Marzysz o własnym domu, ale przeraża bądź zniechęca Cię myśl o kilkuletniej budowie obiektu murowanego, załatwianiu wielu formalności, zajmowaniu się projektem, zamawianiu materiałów budowlanych, czy poszukiwaniu fachowców do wykonania poszczególnych elementów konstrukcyjnych? Nie porzucaj marzeń o wyśnionym lokum! Zamiast tego, zmień myślenie o tworzeniu takiego obiektu.

Czy wiesz o tym, że wszystko da się załatwić w ciągu zaledwie kilku miesięcy? Tak, „miesięcy” – nie „lat”. Przeczytaj najnowszy poradnik WOLF Haus i dowiedz się, jak to wygląda w praktyce.

Dom modułowy – w jaki sposób powstaje?

Trzeba przyznać, że dom modułowy to inwestycja, na którą decyduje się coraz więcej właścicieli działek. Dla takich osób to gwarancja minimum zaangażowania w proces powstawania domu oraz maksimum satysfakcji z efektów. Jak dokładnie ten proces przebiega?

Zacznijmy od projektu… Możesz skorzystać z wielu gotowych projektów domów modułowych WOLF Haus i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Na tym jednak nie koniec, bo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć nowy, całkowicie zindywidualizowany pomysł na dom modułowy od podstaw.

Po wyborze i zatwierdzeniu projektu przychodzi czas na pracę… w fabryce. Dokładnie tam, w parku maszynowym, tworzone są główne części konstrukcyjne domu modułowego. Mówimy tu o wielkogabarytowych elementach, które z dużą precyzją (co do milimetra!) są przygotowywane w specjalnie przystosowanych do tego warunkach.

Dopiero po zakończeniu tego procesu roboty przenoszą się w teren – na działkę przyszłego właściciela domu. Na miejscu pojawia się doświadczona ekipa montażowa WOLF Haus, są dźwigi i ciężarówki, a wszystko sprowadza się głównie do łączenia dużych, gotowych elementów w jedną całość. Są to przede wszystkim ściany, stropy oraz więźba dachowa.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów budowy domów modułowych, zapraszamy do kontaktu! Nasi specjaliści chętnie podzielą się z Tobą swoim długoletnim doświadczeniem, odpowiedzą na Twoje pytania i wyjaśnią wszelkie wątpliwości.

Dom WOLF Haus Cyprysy

Dom Cyprysy w ofercie WOLF Haus

Czy dom modułowy może powstać na każdym terenie?

Jak widzisz, budowa domu modułowego wiąże się ze sporym ułatwieniem w wielu kwestiach. Należy jednak pamiętać, że nie każdy teren nadaje się do tego, by to właśnie taka konstrukcja mogła na nim stanąć. Co zatem trzeba wziąć pod uwagę?

Jedną z nielicznych przeszkód do postawienia takiego obiektu jest… otoczenie. Zasada jest prosta: dom z prefabrykatów da się postawić tam, gdzie… dojedzie nasz sprzęt. Działka może więc być niewielka, ale do miejsca, w którym ma stanąć dom, musi być swobodny dostęp.

Mimo że kluczowe działania konstrukcyjne, które są prowadzone na miejscu, trwają zwykle zaledwie kilka dni, bo większa część całego przedsięwzięcia odbywa się wcześniej w fabryce, to i tak dojazd ciężkiego sprzętu musi być zapewniony. Konkretnie: poza ekipą montażową na działce muszą się pojawić dźwigi i ciężarówki. Jeśli zatem nie mówimy o ciasnej zabudowie, pomiędzy którą manewrowanie tego typu maszynami byłoby utrudnione, to możemy Ci zagwarantować, że dom z prefabrykatów może tam stanąć.

Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ta kwestia wzbudza czasem wątpliwości. Właściciele działek z dostępem do szerokiej drogi i dodatkową przestrzenią wokół miejsca budowy domu, mogą być spokojni. Z dużym prawdopodobieństwem dom modułowym da się tam postawić.

Natomiast jeśli dostępny teren nie jest zbyt okazały i masz obawy, czy tego typu inwestycja jest u Ciebie możliwa, to koniecznie skontaktuj się ze specjalistami WOLF Haus. Porozmawiamy o Twoich pomysłach oraz możliwościach terenowych i damy Ci jasną odpowiedź, czy takim dom modułowy na pewno może zostać skonstruowany na Twojej działce. Jeśli tak, to sprawimy, że marzenie o pięknym i bezpiecznym domu zrealizuje się bardzo szybko.

Dom modułowy – dlaczego warto?

Domy modułowe to konstrukcje, które powstają niezwykle szybko. Od momentu dyskusji o projekcie, do stanu deweloperskiego zwykle mijają zaledwie trzy miesiące. Gotowy obiekt jest energooszczędny, solidnie wykonany, bezpieczny, funkcjonalny, dostosowany do potrzeb domowników i przygotowany z dbałością o każdy detal.

WOLF Haus dom Zen

Dom Zen w ofercie WOLFHaus

Decydując się na dom kompaktowy, zyskujesz nie tylko niezależność i własny ogród. Takie rozwiązania doskonale wpisują się w minimalizm, czyli styl życia, którym kieruje się coraz więcej osób. Budynek modułowy da Ci dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz na doskonale przemyślanym i zagospodarowanym terenie.

Budową domów modułowych zajmujemy się w WOLF Haus od wielu lat. Wystarczy, że przejrzysz naszą stronę internetową, a bez problemu na niej znajdziesz najróżniejsze realizacje. Nasze portfolio jest bardzo szerokie.

Najnowsze wpisy

dom prefabrykowany z częścią usługową

Dom prefabrykowany z częścią usługową. Jak może wyglądać?

Chcesz prowadzić swój biznes blisko miejsca zamieszkania, jednocześnie oddzielając życie zawodowe od prywatnego? Jest to możliwe nawet w tej samej lokalizacji! Planując budowę domu, wystarczy wziąć taką koncepcję pod uwagę, a potem po prostu wprowadzić ją w życie. W tym artykule omawiamy domy prefabrykowane, które są połączone z częścią usługową. Jak to może wyglądać w […]

Czytaj dalej
dom bez barier

Dom bez barier: prefabrykacja z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dom prefabrykowany to budynek, który da się stworzyć w odpowiedzi na najróżniejsze potrzeby właścicieli. Wiąże się to z wprowadzaniem rozmaitych rozwiązań. Czasem wynikają one z marzeń i wizji przyszłych domowników, ale bywa i tak, że ich realizacja ma dużo większe znaczenie.

Czytaj dalej

Dom na miarę XXI wieku: jak się buduje z prefabrykatów?

Zmieniające się przepisy i coraz to nowsze trendy w budownictwie sprawiają, że każdy, kto obecnie podejmuje decyzję o budowie wymarzonego domu, musi się zmierzyć z wieloma dylematami. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku typowo inwestycyjnego podejścia do tego tematu. Jeśli chcesz poznać długą listę istotnych szczegółów, dotyczących stawiania budynków w XXI wieku, to ten artykuł […]

Czytaj dalej