Jak mieszka się w domu modułowym? Recenzje właścicieli

Decyzja o budowie domu nie jest prosta. W końcu to poważna i kosztowna inwestycja, a budynek ma służyć domownikom latami. Na przestrzeni ostatnich lat zyskały na popularności domy modułowe, czyli domy stworzone z prefabrykatów. WOLF Haus jako producent i wykonawca tego typu realizacji, ma na swoim koncie wiele udanych przedsięwzięć. Jak mieszka się w domu modułowym? Troje inwestorów, z różnych województw, opowiada o tym, jak mieszka się w naszych domach!

Domy modułowe według indywidualnego projektu

Dom marzeń może przybierać różne formy. I mamy tu na myśli nie tylko technologię budownictwa, ale też bryłę budynku, rozkład pomieszczeń, styl wykończenia i inne, zastosowane rozwiązania. Każdy, kto decyduje się na budowę, powinien poszukać projektu, który doskonale wpisze się w jego preferencje i potrzeby mieszkańców albo wybrać opcję indywidualnego projektu – skrojonego wręcz na miarę. Taką możliwość daje właśnie WOLF Haus, co doceniają inwestorzy.

„Zdecydowaliśmy się na współpracę z WOLF Haus, ponieważ w tym czasie jako jedna z nielicznych firm, proponowała swoim klientom budowę domu według projektu indywidualnego.” – mówi Pan Marcin, właściciel domu wybudowanego przez WOLF Haus w woj. dolnośląskim.

„Projekt generalnie wymyśliliśmy sami, tylko zaadoptowaliśmy go pod technologię firmy WOLF. Jest to nasz wymarzony dom, więc wszystko było tworzone od podstaw samodzielnie.” – wspomina z kolei Pani Ewa, której dom wybudowany został w woj. śląskim.

Zobacz jak się mieszka w domu WOLF Haus

Klucz do sukcesu – doświadczony wykonawca

Budowa domów modułowych znacząco różni się od standardowej budowy, stąd też niesamowicie ważny jest wybór dobrego wykonawcy. To firma, z którą nawiążesz współpracę tworzy projekt, ale też produkuje prefabrykaty i odpowiada za montaż elementów. Przy wyborze wykonawcy należy więc dokładnie zapoznać się, w jakiej technologii budowane są domy i jak przebiega cały proces budowy domu – od projektu, do stanu deweloperskiego.

Już na początku istotne jest, aby współpraca przebiegała bez zakłóceń, a inwestorzy mogli liczyć na wsparcie specjalistów. Tak właśnie jest w przypadku WOLF Haus. Wspomina o tym Pani Karolina, właścicielka wymarzonego domu w woj. wielkopolskim:

„Z wymarzonym projektem udaliśmy się do firmy WOLF Haus. Na tym spotkaniu była Pani Projektant, która pomogła nam przekształcić projekt, który był przystosowany do budowy domu metodą tradycyjną. Dom został cudownie doświetlony, okna duże zostały wstawione.”, a jej mąż Pan Paweł dodaje: „I dzięki temu mogliśmy taką a nie inną decyzję podjąć, że WOLF to jednak firma, z którą warto działać”.

Jaki jest dom według projektu

Elementy konstrukcyjne budynku powstają w fabryce, a następnie na działce inwestora z pomocą odpowiednich maszyn odbywa się montaż. Klienci cenią rzetelność i terminowość podwykonawców, o czym wspomina m.in. Pan Marcin z woj. dolnośląskiego: „Budowa trwała 3 miesiące i była wykonywana od podstaw przez jednego, generalnego wykonawcę. Mieliśmy z nim bardzo dobry kontakt i na każdym etapie budowy byliśmy informowani o postępach prac.”, z kolei Pan Krzysztof, właściciel nieruchomości w woj. śląskim dodaje, że „Można powiedzieć, że była to budowa bezstresowa tak naprawdę.”. 

Czy właściciele domów modułowych są zadowoleni ze swojego wyboru?

Domy modułowe mają wiele zalet. Jeśli inwestorzy wybiorą dobrego wykonawcę i postawią tym samym na trwałe materiały budowlane, rzetelność i dokładność w procesie produkcji, to mogą oczekiwać, że ich dom z prefabrykatów będzie nie tylko zachwycał estetyką, ale i funkcjonalnością.

„Z zewnątrz dom wygląda jak klasyczny dom murowany. (…) To konstrukcja bardzo odporna na wszystkie warunki atmosferyczne, trwała, długowieczna.” – wskazuje zalety domy Pan Krzysztof.

Warto też wspomnieć, że wszystkie nowe konstrukcje domów energooszczędnych WOLF Haus objęte są na terenie Europy 30-letnią ochroną o charakterze gwarancyjnym! Zapewnia to mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i zwiększa poczucie pewności na etapie podjęcia decyzji o inwestycji.

Recenzje właścicieli domu modułowego

„Z perspektywy czasu dom sprawuje się bardzo dobrze. Jest bardzo ciepły zimą, wychładza się latem. Tak naprawdę nie potrzebujemy klimatyzacji – mamy zamontowaną rekuperację, która w zupełności wystarcza.” – wylicza zalety Pan Marcin.

Pełen materiał wideo, w którym właściciele domów modułowych WOLF Haus prezentują swoje nieruchomości oraz opowiadają o całym przedsięwzięciu związanym z projektowaniem i budową domu, jak i życiu w takiej nieruchomości, dostępny jest na kanale YouTube @WOLF HAUS.

Najnowsze wpisy

Relacja z Dnia otwartego WOLF Haus

Relacja z Dnia otwartego WOLF Haus

Za nami wyjątkowe wydarzenie – dzień otwarty w fabryce WOLF Haus w Siemianowicach Śląskich. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – odwiedziło nas ponad 300 osób, które mogły poznać specyfikę produkcji domów prefabrykowanych i skorzystać ze wszystkich atrakcji, które na ten dzień przygotowaliśmy. Przeczytaj krótką relację z Dnia otwartego WOLF Haus 2023!

Czytaj dalej
Czym jest szczelność domu i jak ją mierzymy

Czym jest szczelność domu i jak ją mierzymy?

Zadbanie o szczelność budynku ma na celu uniemożliwienie swobodnej cyrkulacji powietrza pomiędzy wnętrzem budynku, a jego otoczeniem zewnętrznym. Brak szczelności wpływa negatywnie na stan budynku i prowadzi do utrat ciepła, czego konsekwencją jest wzrost wydatków na energię. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, czym jest szczelność domu, a także prezentujemy informacje na temat mierzenia szczelności […]

Czytaj dalej
Jak nie dać się zaskoczyć dodatkowymi kosztami budowy

Jak nie dać się zaskoczyć dodatkowymi kosztami budowy?

W jednym z naszych poprzednich artykułów omówiliśmy, ile kosztuje dom prefabrykowany i co wpływa na jego cenę. Obecnie każda inwestycja budowlana, bez względu na wybraną technologię, wiąże się ze sporym wydatkiem. Poza tym można spotkać się z opiniami, że ostateczny koszt zawsze jest wyższy niż założenia i kalkulacje przed rozpoczęciem przedsięwzięcia. Jak nie dać się […]

Czytaj dalej