Jak mieszka się w domu modułowym? Recenzje właścicieli

Decyzja o budowie domu nie jest prosta. W końcu to poważna i kosztowna inwestycja, a budynek ma służyć domownikom latami. Na przestrzeni ostatnich lat zyskały na popularności domy modułowe, czyli domy stworzone z prefabrykatów. WOLF Haus jako producent i wykonawca tego typu realizacji, ma na swoim koncie wiele udanych przedsięwzięć. Jak mieszka się w domu modułowym? Troje inwestorów, z różnych województw, opowiada o tym, jak mieszka się w naszych domach!

Domy modułowe według indywidualnego projektu

Dom marzeń może przybierać różne formy. I mamy tu na myśli nie tylko technologię budownictwa, ale też bryłę budynku, rozkład pomieszczeń, styl wykończenia i inne, zastosowane rozwiązania. Każdy, kto decyduje się na budowę, powinien poszukać projektu, który doskonale wpisze się w jego preferencje i potrzeby mieszkańców albo wybrać opcję indywidualnego projektu – skrojonego wręcz na miarę. Taką możliwość daje właśnie WOLF Haus, co doceniają inwestorzy.

„Zdecydowaliśmy się na współpracę z WOLF Haus, ponieważ w tym czasie jako jedna z nielicznych firm, proponowała swoim klientom budowę domu według projektu indywidualnego.” – mówi Pan Marcin, właściciel domu wybudowanego przez WOLF Haus w woj. dolnośląskim.

„Projekt generalnie wymyśliliśmy sami, tylko zaadoptowaliśmy go pod technologię firmy WOLF. Jest to nasz wymarzony dom, więc wszystko było tworzone od podstaw samodzielnie.” – wspomina z kolei Pani Ewa, której dom wybudowany został w woj. śląskim.

Zobacz jak się mieszka w domu WOLF Haus

Klucz do sukcesu – doświadczony wykonawca

Budowa domów modułowych znacząco różni się od standardowej budowy, stąd też niesamowicie ważny jest wybór dobrego wykonawcy. To firma, z którą nawiążesz współpracę tworzy projekt, ale też produkuje prefabrykaty i odpowiada za montaż elementów. Przy wyborze wykonawcy należy więc dokładnie zapoznać się, w jakiej technologii budowane są domy i jak przebiega cały proces budowy domu – od projektu, do stanu deweloperskiego.

Już na początku istotne jest, aby współpraca przebiegała bez zakłóceń, a inwestorzy mogli liczyć na wsparcie specjalistów. Tak właśnie jest w przypadku WOLF Haus. Wspomina o tym Pani Karolina, właścicielka wymarzonego domu w woj. wielkopolskim:

„Z wymarzonym projektem udaliśmy się do firmy WOLF Haus. Na tym spotkaniu była Pani Projektant, która pomogła nam przekształcić projekt, który był przystosowany do budowy domu metodą tradycyjną. Dom został cudownie doświetlony, okna duże zostały wstawione.”, a jej mąż Pan Paweł dodaje: „I dzięki temu mogliśmy taką a nie inną decyzję podjąć, że WOLF to jednak firma, z którą warto działać”.

Jaki jest dom według projektu

Elementy konstrukcyjne budynku powstają w fabryce, a następnie na działce inwestora z pomocą odpowiednich maszyn odbywa się montaż. Klienci cenią rzetelność i terminowość podwykonawców, o czym wspomina m.in. Pan Marcin z woj. dolnośląskiego: „Budowa trwała 3 miesiące i była wykonywana od podstaw przez jednego, generalnego wykonawcę. Mieliśmy z nim bardzo dobry kontakt i na każdym etapie budowy byliśmy informowani o postępach prac.”, z kolei Pan Krzysztof, właściciel nieruchomości w woj. śląskim dodaje, że „Można powiedzieć, że była to budowa bezstresowa tak naprawdę.”. 

Czy właściciele domów modułowych są zadowoleni ze swojego wyboru?

Domy modułowe mają wiele zalet. Jeśli inwestorzy wybiorą dobrego wykonawcę i postawią tym samym na trwałe materiały budowlane, rzetelność i dokładność w procesie produkcji, to mogą oczekiwać, że ich dom z prefabrykatów będzie nie tylko zachwycał estetyką, ale i funkcjonalnością.

„Z zewnątrz dom wygląda jak klasyczny dom murowany. (…) To konstrukcja bardzo odporna na wszystkie warunki atmosferyczne, trwała, długowieczna.” – wskazuje zalety domy Pan Krzysztof.

Warto też wspomnieć, że wszystkie nowe konstrukcje domów energooszczędnych WOLF Haus objęte są na terenie Europy 30-letnią ochroną o charakterze gwarancyjnym! Zapewnia to mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i zwiększa poczucie pewności na etapie podjęcia decyzji o inwestycji.

Recenzje właścicieli domu modułowego

„Z perspektywy czasu dom sprawuje się bardzo dobrze. Jest bardzo ciepły zimą, wychładza się latem. Tak naprawdę nie potrzebujemy klimatyzacji – mamy zamontowaną rekuperację, która w zupełności wystarcza.” – wylicza zalety Pan Marcin.

Pełen materiał wideo, w którym właściciele domów modułowych WOLF Haus prezentują swoje nieruchomości oraz opowiadają o całym przedsięwzięciu związanym z projektowaniem i budową domu, jak i życiu w takiej nieruchomości, dostępny jest na kanale YouTube @WOLF HAUS.

Najnowsze wpisy

Łukasz Czepiela x WOLF Haus

Łukasz Czepiela x WOLF Haus – od projektu do odbioru kluczy

Budowa domu marzeń z prefabrykatów? Z WOLF Haus to możliwe, o czym przekonał się polski pilot akrobata, Łukasz Czepiela. Jak wybrać dobrego wykonawcę? Czy można zaadaptować dowolny projekt domu? W tym artykule odpowiadamy na te i inne pytania, a przy tym prezentujemy recenzję, którą wystawił jednej z naszych realizacji Łukasz Czepiela.

Czytaj dalej
Dom dla czteroosobowej rodziny jak wybrać

Dom dla czteroosobowej rodziny – jak wybrać?

Budując dom murowany, kupując mieszkanie, decydując się na dom modułowy – zawsze pod uwagę należy wziąć to, dla jak dużego gospodarstwa domowego będzie on przeznaczony. Projekt powinien być dostosowany do potrzeb mieszkańców, ale i zoptymalizowany pod kątem zużycia energii. Jak wybrać dom dla czteroosobowej rodziny, by żyło się w nim komfortowo, a zarazem by był […]

Czytaj dalej
dom z prefabrykatu Wolf Haus

Budownictwo szkieletowe – co to jest i na czym polega?

Budownictwo szkieletowe zyskuje na popularności. Branża prężnie się rozwija, a inwestorzy z uwagi na liczne zalety takiej budowy, chętnie decydują się na szkieletowe domy i inne budynki. Co warto wiedzieć na temat tej technologii? Jak powstają domy szkieletowe i jakie mają zalety? Dlaczego bardzo ważny jest wybór sprawdzonego wykonawcy? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Czytaj dalej