Budowa domu zawsze jest sporą inwestycją, która wymaga dużych oszczędności lub też odpowiedniej zdolności kredytowej. Nie dziwi więc fakt, że osoby planujące postawienie własnego domu, chcą przed rozpoczęciem inwestycji wiedzieć, ile będzie kosztować całe przedsięwzięcie. W tym artykule przedstawiamy wstępne kalkulacje, ile kosztuje dom prefabrykowany. Sprawdź koniecznie!

Dom prefabrykowany – co wpływa na cenę?

Ceny domów modułowych różnią się oczywiście z uwagi na wielkość, technologię, rozwiązania techniczne czy standard wykończenia, stąd też trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje dom prefabrykowany. Mając na uwadze, że na cenę wpływa wiele czynników, zawsze niezbędna jest indywidualna kalkulacja, którą eksperci WOLF Haus przygotowują po rozmowie z Klientem i poznaniu jego potrzeb. Najprościej można wskazać wyceny domów gotowych, czyli takich, których proces produkcji jest powtarzalny i szybko można rozpocząć prace budowlane związane z inwestycją. W przypadku projektów indywidualnych domów prefabrykowanych, wiele zależy od oczekiwań inwestora oraz tego, na jaki zakres prac się on zdecyduje.

Ile kosztuje dom prefabrykowany

Ile kosztuje dom prefabrykowany – wstępna kalkulacja

Zdajemy sobie sprawę, że poszukując odpowiedzi na pytanie o cenę domu prefabrykowanego, potrzebują Państwo konkretów. I choć trudno o nie, ponieważ tak, jak wspomnieliśmy, wpływ na cenę na sporo czynników, to możemy wskazać, że w WOLF Haus podstawowa wycena zaczyna się od 3900 zł brutto za m2, ale może sięgać do nawet 5700 zł brutto za m2.

Co ważne, wybierając nawet najmniejszy zakres prac, masz pewność, że nie zaskoczymy Cię dodatkowymi kosztami. Mamy na myśli transport, montaż, dźwig, tot-toi, kontener a nawet nadzór kierownika budowy. Te elementy zostały ujęte w powyższych zakresach cenowych.

Ile kosztuje dom prefabrykowany – ważne aspekty

To od Klienta zależy, w jakim budżecie się zmieści, ponieważ oferujemy różne zakresy prac. Proponujemy:

  • stan surowy zamknięty (w skrócie SSZ)*,
  • stan deweloperski (z instalacjami),
  • stan deweloperski ze szpachlowaniem, malowaniem lub wykończeniem pod klucz.

*Warto wspomnieć, iż w przypadku domów prefabrykowanych WOLF Haus, stan surowy zamknięty obejmuje szerszy zakres, niż w technologii tradycyjnej. Po więcej szczegółów zapraszamy do naszych specjalistów – skontaktuj się już teraz.

Na cenę domu prefabrykowanego wpływają również:

  • rodzaj projektu,
  • warunki gruntowe (od nich zależy cena fundamentu),
  • rodzaj ogrzewania,
  • bryła (prosty projekt bez wcięć będzie tańszy niż bryła z wcięciami),
  • ilość przeszkleń (duże, ponadstandardowe okna mogą generować wyższy koszt budowy),
  • wyobraźnia i potrzeby inwestora (liczne przeszklenia i skosy, elewacja, ozdobniki, odchylenia są droższe w realizacji),
  • zastosowane technologie budowlane (np. rodzaj ścian).

Poniższa grafika obrazuje kilka podstawowych różnic między naszymi dwoma projektami. Pierwszy – nowoczesna stodoła – to jeden z gamy produktów gotowych z półki, charakteryzujący się niską ceną. Drugi projekt – Lotos – został stworzony z myślą o spełnieniu oczekiwań  inwestora, który miał swój wymarzony projekt domu. Tego typu projekty są bardziej wymagającą inwestycją dla budującego, niezależnie od wybranej technologii:

Ile kosztuje dom prefabrykowany wolf

Aktualna cena budowy domu z prefabrykatów

Warto mieć również na uwadze fakt, że ceny dynamicznie się zmieniają, na co wpływ mają warunki rynkowe i ceny materiałów budowlanych. Na przestrzeni lat każda budowa domu, czy to w technologii murowanej czy z prefabrykatów, wzrosła o kilkadziesiąt procent. Stąd też zalecamy, by skontaktować się z ekspertami WOLF Haus, gdy planujesz swoją inwestycję, opowiedzieć o swoich potrzebach, a my przygotujemy kalkulację adekwatną dla danego okresu. Zawsze staramy się optymalizować koszty i dbamy o to, by szły one w parze z jakością.

Potrzebujesz więcej informacji? Jesteśmy do usług! Służymy naszą wiedzą, doświadczeniem i zawsze staramy się wyczerpująco odpowiadać na pytania.

Najnowsze wpisy

dom prefabrykowany z częścią usługową

Dom prefabrykowany z częścią usługową. Jak może wyglądać?

Chcesz prowadzić swój biznes blisko miejsca zamieszkania, jednocześnie oddzielając życie zawodowe od prywatnego? Jest to możliwe nawet w tej samej lokalizacji! Planując budowę domu, wystarczy wziąć taką koncepcję pod uwagę, a potem po prostu wprowadzić ją w życie. W tym artykule omawiamy domy prefabrykowane, które są połączone z częścią usługową. Jak to może wyglądać w […]

Czytaj dalej
dom bez barier

Dom bez barier: prefabrykacja z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dom prefabrykowany to budynek, który da się stworzyć w odpowiedzi na najróżniejsze potrzeby właścicieli. Wiąże się to z wprowadzaniem rozmaitych rozwiązań. Czasem wynikają one z marzeń i wizji przyszłych domowników, ale bywa i tak, że ich realizacja ma dużo większe znaczenie.

Czytaj dalej

Dom na miarę XXI wieku: jak się buduje z prefabrykatów?

Zmieniające się przepisy i coraz to nowsze trendy w budownictwie sprawiają, że każdy, kto obecnie podejmuje decyzję o budowie wymarzonego domu, musi się zmierzyć z wieloma dylematami. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku typowo inwestycyjnego podejścia do tego tematu. Jeśli chcesz poznać długą listę istotnych szczegółów, dotyczących stawiania budynków w XXI wieku, to ten artykuł […]

Czytaj dalej