Budowa domu zawsze jest sporą inwestycją, która wymaga dużych oszczędności lub też odpowiedniej zdolności kredytowej. Nie dziwi więc fakt, że osoby planujące postawienie własnego domu, chcą przed rozpoczęciem inwestycji wiedzieć, ile będzie kosztować całe przedsięwzięcie. W tym artykule przedstawiamy wstępne kalkulacje, ile kosztuje dom prefabrykowany. Sprawdź koniecznie!

Dom prefabrykowany – co wpływa na cenę?

Ceny domów modułowych różnią się oczywiście z uwagi na wielkość, technologię, rozwiązania techniczne czy standard wykończenia, stąd też trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje dom prefabrykowany. Mając na uwadze, że na cenę wpływa wiele czynników, zawsze niezbędna jest indywidualna kalkulacja, którą eksperci WOLF Haus przygotowują po rozmowie z Klientem i poznaniu jego potrzeb. Najprościej można wskazać wyceny domów gotowych, czyli takich, których proces produkcji jest powtarzalny i szybko można rozpocząć prace budowlane związane z inwestycją. W przypadku projektów indywidualnych domów prefabrykowanych, wiele zależy od oczekiwań inwestora oraz tego, na jaki zakres prac się on zdecyduje.

Ile kosztuje dom prefabrykowany

Ile kosztuje dom prefabrykowany – wstępna kalkulacja

Zdajemy sobie sprawę, że poszukując odpowiedzi na pytanie o cenę domu prefabrykowanego, potrzebują Państwo konkretów. I choć trudno o nie, ponieważ tak, jak wspomnieliśmy, wpływ na cenę na sporo czynników, to możemy wskazać, że w WOLF Haus podstawowa wycena zaczyna się od 3900 zł brutto za m2, ale może sięgać do nawet 5700 zł brutto za m2.

Co ważne, wybierając nawet najmniejszy zakres prac, masz pewność, że nie zaskoczymy Cię dodatkowymi kosztami. Mamy na myśli transport, montaż, dźwig, tot-toi, kontener a nawet nadzór kierownika budowy. Te elementy zostały ujęte w powyższych zakresach cenowych.

Ile kosztuje dom prefabrykowany – ważne aspekty

To od Klienta zależy, w jakim budżecie się zmieści, ponieważ oferujemy różne zakresy prac. Proponujemy:

  • stan surowy zamknięty (w skrócie SSZ)*,
  • stan deweloperski (z instalacjami),
  • stan deweloperski ze szpachlowaniem, malowaniem lub wykończeniem pod klucz.

*Warto wspomnieć, iż w przypadku domów prefabrykowanych WOLF Haus, stan surowy zamknięty obejmuje szerszy zakres, niż w technologii tradycyjnej. Po więcej szczegółów zapraszamy do naszych specjalistów – skontaktuj się już teraz.

Na cenę domu prefabrykowanego wpływają również:

  • rodzaj projektu,
  • warunki gruntowe (od nich zależy cena fundamentu),
  • rodzaj ogrzewania,
  • bryła (prosty projekt bez wcięć będzie tańszy niż bryła z wcięciami),
  • ilość przeszkleń (duże, ponadstandardowe okna mogą generować wyższy koszt budowy),
  • wyobraźnia i potrzeby inwestora (liczne przeszklenia i skosy, elewacja, ozdobniki, odchylenia są droższe w realizacji),
  • zastosowane technologie budowlane (np. rodzaj ścian).

Poniższa grafika obrazuje kilka podstawowych różnic między naszymi dwoma projektami. Pierwszy – nowoczesna stodoła – to jeden z gamy produktów gotowych z półki, charakteryzujący się niską ceną. Drugi projekt – Lotos – został stworzony z myślą o spełnieniu oczekiwań  inwestora, który miał swój wymarzony projekt domu. Tego typu projekty są bardziej wymagającą inwestycją dla budującego, niezależnie od wybranej technologii:

Ile kosztuje dom prefabrykowany wolf

Aktualna cena budowy domu z prefabrykatów

Warto mieć również na uwadze fakt, że ceny dynamicznie się zmieniają, na co wpływ mają warunki rynkowe i ceny materiałów budowlanych. Na przestrzeni lat każda budowa domu, czy to w technologii murowanej czy z prefabrykatów, wzrosła o kilkadziesiąt procent. Stąd też zalecamy, by skontaktować się z ekspertami WOLF Haus, gdy planujesz swoją inwestycję, opowiedzieć o swoich potrzebach, a my przygotujemy kalkulację adekwatną dla danego okresu. Zawsze staramy się optymalizować koszty i dbamy o to, by szły one w parze z jakością.

Potrzebujesz więcej informacji? Jesteśmy do usług! Służymy naszą wiedzą, doświadczeniem i zawsze staramy się wyczerpująco odpowiadać na pytania.

Najnowsze wpisy

kiedy zamówić projekt domu

Czy domy prefabrykowane są ekologiczne?

Współczesne budownictwo mieszkaniowe musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich są stale postępujące zmiany klimatu. Jaki wpływ na środowisko wywierają budynki wnoszone w oparciu o technologię prefabrykowaną? Czy domy prefabrykowane są ekologiczne?

Czytaj dalej
domek remki wolfhaus

Dom z prefabrykatów czy murowany – co lepsze?

Współczesne budownictwo mieszkaniowe otwiera przed inwestorami wiele możliwości – również w zakresie wyboru technologii wznoszenia domów. Rodzaj wybranej metody przekłada się na wiele kwestii, w tym koszt czy czas realizacji planowanej inwestycji. Zastanawiasz się, co lepsze – dom z prefabrykatów czy murowany? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz poradnik, w którym omawiamy, z czym wiąże […]

Czytaj dalej
dom zen wolfhaus

Dom z płaskim dachem

Projekt domu wiąże się z podjęciem szeregu decyzji. Najczęściej skupiamy się na wielkości powierzchni użytkowej, rozkładzie pomieszczeń oraz aspektach wizualnych. Bardzo ważne jest także to, aby wybrać właściwy dach. Niekiedy mamy pełną dowolność w tym zakresie, a innym razem to obowiązujące na danym terenie warunki zabudowy narzucają, jak dach powinien wyglądać. Czy warto wybrać dom […]

Czytaj dalej