Domy prefabrykowane cieszą się coraz większą popularnością. Zarówno wśród osób prywatnych, jak i w sektorze biznesu. Rozwiązanie pozwala na szybką i prostą realizację wymarzonej inwestycji, niemal do minimum ograniczając zaangażowanie samego inwestora. Od wyboru projektu, do odbioru kluczy – budowa domu jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Przy zetknięciu z technologią szkieletową i systemem budowy domu w technologii prefabrykowanej, w pierwszej kolejności nasuwa się pytanie: czym jest prefabrykacja? Co cechuje domy wybudowane w tej technologii? Czy są trwalsze niż domy postawione w innych systemach szkieletowych? Poznaj naszą ofertę i dowiedz się, czym właściwie są domy prefabrykowane oraz jakie mają zalety.

Czym jest dom prefabrykowany?

Domy prefabrykowane to inaczej domy budowane z gotowych, wielkogabarytowych elementów konstrukcyjnych – tzw. prefabrykatów, a dokładniej mówiąc ścian, stropów i więźby dachowej, które powstają w fabryce. Prefabrykaty produkowane są w odpowiednio przystosowanej hali produkcyjnej, a następnie montowane w jedną całość na placu budowy. Pozwala to uniknąć wpływu czynników pogodowych na proces produkcji i budowę, a ponadto znacząco przyspiesza realizację inwestycji.

dom prefabrykowany WOLF Haus

Domy prefabrykowane od WOLF Haus

Prefabrykowane domy WOLF Haus powstają w naszych zakładach produkcyjnych. Pozwala to nam na pełną kontrolę całego procesu produkcji, a ponadto daje pewność najwyższej jakości. Wszystkie elementy konstrukcyjne tworzone są przy użyciu nowoczesnych maszyn, co zapewnia znakomitą precyzję i oszczędność czasu. Dzięki temu nasi Inwestorzy zyskują pewność, że ich nieruchomość z prefabrykatów będzie zgodna co do milimetra z projektem i powstanie na czas. Nie muszą też martwić się o ich transport na działkę, ponieważ wszystkie elementy pieczołowicie zabezpieczamy i dostarczamy na plac budowy naszymi transportami.

Precyzja i jakość

Jak w przypadku każdej innej technologii, również w przypadku prefabrykacji proces budowy rozpoczyna się od zaprojektowania konstrukcji domu. Produkcja prefabrykatów w ściśle kontrolowanych, laboratoryjnych warunkach fabrycznych, zapewnia odpowiednie warunki wykonawstwa. Komputerowo zaprogramowana maszyna tnie elementy drewniane z najwyższą precyzją. Stąd też prefabrykacja daje gwarancję, że dom będzie przygotowany zgodnie z projektem, bez odchyleń i marginesu błędu ludzkiego.

Nie ma w tym przypadku również miejsca na dokonanie błędów podczas montażu na miejscu budowy, a odpowiadają za to nasi doświadczeni montażyści. Pracownicy WOLF Haus wykonują następnie dalsze prace montażowe – ocieplenie budynku, instalacje, stolarkę czy elewację.

Domy prefabrykowane cena

Ile kosztuje dom z prefabrykatów? Cena domów prefabrykowanych to wypadkowa wielu czynników. Na ostateczny koszt realizacji inwestycji składają się między innymi takie elementy, jak:

  • metraż,
  • liczba kondygnacji,
  • powierzchnia fundamentów i dachu,
  • rodzaj, jakość oraz ilość wykorzystanych materiałów,
  • zakres wykończenia,
  • zastosowana stolarka okienna i drzwiowa,
  • uwzględnienie w projekcie dodatkowych pomieszczeń, np. wbudowanego w bryłę garażu.

W WOLF Haus dbamy o to, by przystępne ceny nie musiały oznaczać rezygnacji ze znakomitej jakości. Osobom poszukującym dodatkowych oszczędności przygotowaliśmy również specjalne rozwiązanie – serię gotowych domów prefabrykowanych zaprojektowanych tak, by zapewniać jeszcze niższe koszty budowy. W tym przypadku oszczędzają oni na tworzeniu indywidualnego projektu i jego adaptacji.

Domy prefabrykowane elewacja drewniana WOLF Haus

Domy prefabrykowane projekty

Odkryj autorskie projekty domów prefabrykowanych WOLF Haus. Oddajemy w Twoje ręce szeroki wachlarz rozmaitych propozycji! Od serii gotowych projektów z półki WOLF – dostępnych od ręki, aż po autorskie rozwiązania z naszego katalogu, które możesz w dowolny sposób modyfikować wedle swoich potrzeb i preferencji.

Wśród naszych rozwiązań czekają na Ciebie parterowe i piętrowe domy z prefabrykatów oraz propozycje z poddaszem użytkowym. Nie widzisz wymarzonego projektu domu prefabrykowanego? Stworzymy go dla Ciebie od podstaw, dopasowując go do Twoich oczekiwań, specyfiki działki i samego otoczenia, uwzględniając ich największe atuty. Masz gotowy projekt lub inspirację? Z przyjemnością zaadaptujemy ją do Twoich potrzeb i pomożemy Ci w realizacji marzenia! Zobacz też domy gotowe oraz domy parterowe z oferty Wolf Haus.

Czas realizacji

Tempo budowy to kolejna, bardzo istotna cecha domów prefabrykowanych. W zależności od standardu, na który zdecyduje się Klient (surowy zamknięty, deweloperski itd.), klucze otrzymuje po kilku lub kilkunastu tygodniach od rozpoczęcia montażu. Tę kwestię doceni każdy, komu zależy na czasie i na szybkiej przeprowadzce (np. gdy nie chce dłużej opłacać czynszu za najem).

Kluczową różnicą między prefabrykacją a tradycyjną metodą budowy domów, która nieodzownie wiąże się z przerwami technologicznymi czy przestojami, jest niezależność od warunków atmosferycznych. Domy prefabrykowane budujemy przez cały rok, zatem nawet jeśli w listopadzie podejmujesz decyzję o własnym domu, nie musisz czekać, aż budowa ruszy dopiero wiosną.

W przypadku prefabrykatów, cała procedura trwa zwykle kilka tygodni – od etapu projektowania, to zakończenie budowy na stanie, na który zdecydował się Klient. Gotowy dom w zasadzie można ujrzeć już w kilka dni od rozpoczęcia montażu. Wszystkie ściany zewnętrzne i wewnętrzne, stropy oraz dach, zostaną zmontowane maksymalnie w tydzień i wówczas nadchodzi czas realizacji dalszych prac wykończeniowych. Szacunkowo więc możemy wskazać, że standardowy dom z prefabrykatów w stanie deweloperskim z infrastrukturą techniczną, możemy zrealizować w około 3 miesiące.

Domy prefabrykowane elewacja drewniana WOLF Haus

Nowoczesne domy prefabrykowane

Nowoczesne domy prefabrykowane to dla wielu osób domy wyróżniające się określoną estetyką. Najczęściej dość prostą w formie i oszczędną w detalach architektonicznych. Warto wiedzieć, że takie rozwiązanie podyktowane jest nie tylko bieżącymi trendami, ale również tym, że tego typu konstrukcje znacząco ułatwiają utrzymanie ciepła wewnątrz budynku i sprzyjają oszczędnościom na rachunkach za energię.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie każdy jest miłośnikiem minimalizmu. W WOLF Haus projektujemy również domy z prefabrykatów wedle indywidualnych upodobań – tak, by każdy mógł cieszyć się domem solidnym, bezpiecznym, energooszczędnym i w stylu, który mu odpowiada. Stosujemy opatentowane rozwiązania, uważnie dobieramy podzespoły i materiały izolacyjne, a przede wszystkim przykładamy ogromną wagę do starannego wykonawstwa.

Już teraz zapraszamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Sprawdź nasze dotychczasowe projekty, opowiedz nam o swoich potrzebach, przedstaw inspiracje. W WOLF Haus z przyjemnością pomożemy Ci w realizacji Twojego marzenia o pięknym, solidnym i bezpiecznym domu!

Najnowsze wpisy

domek karo wolfhaus

Dom pasywny – co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Domy pasywne to nowoczesne budynki spełniające najwyższe standardy w zakresie energooszczędności. Czy są one przyszłością budownictwa mieszkaniowego? Biorąc pod uwagę ich zalety, z pewnością mocno pretendują do tego tytułu. Co oznacza, że dom jest pasywny i dlaczego warto w niego zainwestować? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj dalej

Zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym

Przymierzasz się do zmiany miejsca zamieszkania? Jeśli od zawsze marzył Ci się dom, lecz wraz z możliwościami pojawiły się i wątpliwości, czy to, aby na pewno dobre rozwiązanie – ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Omawiamy zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym i podpowiadamy, kiedy warto się na niego zdecydować.

Czytaj dalej
dom dla pary wolfhaus

Dom dla pary

Życie we dwoje może być jeszcze bardziej przyjemne, gdy toczy się we własnym domu. Niezależnie od tego, czy do jego budowy przychodzi po latach, czy na początku wspólnej drogi, podstawa to dobry projekt. Tylko jak go znaleźć? Przeczytaj nasz poradnik i nie zwlekaj z realizacją marzeń. Podpowiadamy, jakie warunki powinien spełniać funkcjonalny dom dla pary […]

Czytaj dalej