Domy prefabrykowane cieszą się coraz większą popularnością. Zarówno wśród osób prywatnych, jak i w sektorze biznesu. Rozwiązanie pozwala na szybką i prostą realizację wymarzonej inwestycji, niemal do minimum ograniczając zaangażowanie samego inwestora. Od wyboru projektu, do odbioru kluczy – budowa domu jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Przy zetknięciu z technologią szkieletową i systemem budowy domu w technologii prefabrykowanej, w pierwszej kolejności nasuwa się pytanie: czym jest prefabrykacja? Co cechuje domy wybudowane w tej technologii? Czy są trwalsze niż domy postawione w innych systemach szkieletowych? Poznaj naszą ofertę i dowiedz się, czym właściwie są domy prefabrykowane oraz jakie mają zalety.

Czym jest dom prefabrykowany?

Domy prefabrykowane to inaczej domy budowane z gotowych, wielkogabarytowych elementów konstrukcyjnych – tzw. prefabrykatów, a dokładniej mówiąc ścian, stropów i więźby dachowej, które powstają w fabryce. Prefabrykaty produkowane są w odpowiednio przystosowanej hali produkcyjnej, a następnie montowane w jedną całość na placu budowy. Pozwala to uniknąć wpływu czynników pogodowych na proces produkcji i budowę, a ponadto znacząco przyspiesza realizację inwestycji.

dom prefabrykowany WOLF Haus

Domy prefabrykowane od WOLF Haus

Prefabrykowane domy WOLF Haus powstają w naszych zakładach produkcyjnych. Pozwala to nam na pełną kontrolę całego procesu produkcji, a ponadto daje pewność najwyższej jakości. Wszystkie elementy konstrukcyjne tworzone są przy użyciu nowoczesnych maszyn, co zapewnia znakomitą precyzję i oszczędność czasu. Dzięki temu nasi Inwestorzy zyskują pewność, że ich nieruchomość z prefabrykatów będzie zgodna co do milimetra z projektem i powstanie na czas. Nie muszą też martwić się o ich transport na działkę, ponieważ wszystkie elementy pieczołowicie zabezpieczamy i dostarczamy na plac budowy naszymi transportami.

Precyzja i jakość

Jak w przypadku każdej innej technologii, również w przypadku prefabrykacji proces budowy rozpoczyna się od zaprojektowania konstrukcji domu. Produkcja prefabrykatów w ściśle kontrolowanych, laboratoryjnych warunkach fabrycznych, zapewnia odpowiednie warunki wykonawstwa. Komputerowo zaprogramowana maszyna tnie elementy drewniane z najwyższą precyzją. Stąd też prefabrykacja daje gwarancję, że dom będzie przygotowany zgodnie z projektem, bez odchyleń i marginesu błędu ludzkiego.

Nie ma w tym przypadku również miejsca na dokonanie błędów podczas montażu na miejscu budowy, a odpowiadają za to nasi doświadczeni montażyści. Pracownicy WOLF Haus wykonują następnie dalsze prace montażowe – ocieplenie budynku, instalacje, stolarkę czy elewację.

Domy prefabrykowane cena

Ile kosztuje dom z prefabrykatów? Cena domów prefabrykowanych to wypadkowa wielu czynników. Na ostateczny koszt realizacji inwestycji składają się między innymi takie elementy, jak:

  • metraż,
  • liczba kondygnacji,
  • powierzchnia fundamentów i dachu,
  • rodzaj, jakość oraz ilość wykorzystanych materiałów,
  • zakres wykończenia,
  • zastosowana stolarka okienna i drzwiowa,
  • uwzględnienie w projekcie dodatkowych pomieszczeń, np. wbudowanego w bryłę garażu.

W WOLF Haus dbamy o to, by przystępne ceny nie musiały oznaczać rezygnacji ze znakomitej jakości. Osobom poszukującym dodatkowych oszczędności przygotowaliśmy również specjalne rozwiązanie – serię gotowych domów prefabrykowanych zaprojektowanych tak, by zapewniać jeszcze niższe koszty budowy. W tym przypadku oszczędzają oni na tworzeniu indywidualnego projektu i jego adaptacji.

Domy prefabrykowane elewacja drewniana WOLF Haus

Domy prefabrykowane projekty

Odkryj autorskie projekty domów prefabrykowanych WOLF Haus. Oddajemy w Twoje ręce szeroki wachlarz rozmaitych propozycji! Od serii gotowych projektów z półki WOLF – dostępnych od ręki, aż po autorskie rozwiązania z naszego katalogu, które możesz w dowolny sposób modyfikować wedle swoich potrzeb i preferencji.

Wśród naszych rozwiązań czekają na Ciebie parterowe i piętrowe domy z prefabrykatów oraz propozycje z poddaszem użytkowym. Nie widzisz wymarzonego projektu domu prefabrykowanego? Stworzymy go dla Ciebie od podstaw, dopasowując go do Twoich oczekiwań, specyfiki działki i samego otoczenia, uwzględniając ich największe atuty. Masz gotowy projekt lub inspirację? Z przyjemnością zaadaptujemy ją do Twoich potrzeb i pomożemy Ci w realizacji marzenia! Zobacz też domy gotowe oraz domy parterowe z oferty Wolf Haus.

Czas realizacji

Tempo budowy to kolejna, bardzo istotna cecha domów prefabrykowanych. W zależności od standardu, na który zdecyduje się Klient (surowy zamknięty, deweloperski itd.), klucze otrzymuje po kilku lub kilkunastu tygodniach od rozpoczęcia montażu. Tę kwestię doceni każdy, komu zależy na czasie i na szybkiej przeprowadzce (np. gdy nie chce dłużej opłacać czynszu za najem).

Kluczową różnicą między prefabrykacją a tradycyjną metodą budowy domów, która nieodzownie wiąże się z przerwami technologicznymi czy przestojami, jest niezależność od warunków atmosferycznych. Domy prefabrykowane budujemy przez cały rok, zatem nawet jeśli w listopadzie podejmujesz decyzję o własnym domu, nie musisz czekać, aż budowa ruszy dopiero wiosną.

W przypadku prefabrykatów, cała procedura trwa zwykle kilka tygodni – od etapu projektowania, to zakończenie budowy na stanie, na który zdecydował się Klient. Gotowy dom w zasadzie można ujrzeć już w kilka dni od rozpoczęcia montażu. Wszystkie ściany zewnętrzne i wewnętrzne, stropy oraz dach, zostaną zmontowane maksymalnie w tydzień i wówczas nadchodzi czas realizacji dalszych prac wykończeniowych. Szacunkowo więc możemy wskazać, że standardowy dom z prefabrykatów w stanie deweloperskim z infrastrukturą techniczną, możemy zrealizować w około 3 miesiące.

Domy prefabrykowane elewacja drewniana WOLF Haus

Nowoczesne domy prefabrykowane

Nowoczesne domy prefabrykowane to dla wielu osób domy wyróżniające się określoną estetyką. Najczęściej dość prostą w formie i oszczędną w detalach architektonicznych. Warto wiedzieć, że takie rozwiązanie podyktowane jest nie tylko bieżącymi trendami, ale również tym, że tego typu konstrukcje znacząco ułatwiają utrzymanie ciepła wewnątrz budynku i sprzyjają oszczędnościom na rachunkach za energię.

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie każdy jest miłośnikiem minimalizmu. W WOLF Haus projektujemy również domy z prefabrykatów wedle indywidualnych upodobań – tak, by każdy mógł cieszyć się domem solidnym, bezpiecznym, energooszczędnym i w stylu, który mu odpowiada. Stosujemy opatentowane rozwiązania, uważnie dobieramy podzespoły i materiały izolacyjne, a przede wszystkim przykładamy ogromną wagę do starannego wykonawstwa.

Już teraz zapraszamy Cię serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Sprawdź nasze dotychczasowe projekty, opowiedz nam o swoich potrzebach, przedstaw inspiracje. W WOLF Haus z przyjemnością pomożemy Ci w realizacji Twojego marzenia o pięknym, solidnym i bezpiecznym domu!

Najnowsze wpisy

dom prefabrykowany z częścią usługową

Dom prefabrykowany z częścią usługową. Jak może wyglądać?

Chcesz prowadzić swój biznes blisko miejsca zamieszkania, jednocześnie oddzielając życie zawodowe od prywatnego? Jest to możliwe nawet w tej samej lokalizacji! Planując budowę domu, wystarczy wziąć taką koncepcję pod uwagę, a potem po prostu wprowadzić ją w życie. W tym artykule omawiamy domy prefabrykowane, które są połączone z częścią usługową. Jak to może wyglądać w […]

Czytaj dalej
dom bez barier

Dom bez barier: prefabrykacja z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dom prefabrykowany to budynek, który da się stworzyć w odpowiedzi na najróżniejsze potrzeby właścicieli. Wiąże się to z wprowadzaniem rozmaitych rozwiązań. Czasem wynikają one z marzeń i wizji przyszłych domowników, ale bywa i tak, że ich realizacja ma dużo większe znaczenie.

Czytaj dalej

Dom na miarę XXI wieku: jak się buduje z prefabrykatów?

Zmieniające się przepisy i coraz to nowsze trendy w budownictwie sprawiają, że każdy, kto obecnie podejmuje decyzję o budowie wymarzonego domu, musi się zmierzyć z wieloma dylematami. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku typowo inwestycyjnego podejścia do tego tematu. Jeśli chcesz poznać długą listę istotnych szczegółów, dotyczących stawiania budynków w XXI wieku, to ten artykuł […]

Czytaj dalej