Coraz więcej osób, które planowały zakup mieszkania, poszukuje w obliczu rosnących cen atrakcyjnej alternatywy. Taką niewątpliwie są niewielkie domy modułowe całoroczne 70 m2. Od 3 stycznia 2022 roku domy o tej powierzchni mogą być budowane bez pozwolenia. To skraca czas budowy i ogranicza formalności. Zamiast mieszkania zyskuje się więc kompaktowy dom, niezależność i własny ogród. Jakie jeszcze są zalety takiego rozwiązania? Jak powstają domy z prefabrykatów i ile trwa budowa? Sprawdźmy!

Domy modułowe całoroczne 70 m2 – dla kogo?

Domy modułowe całoroczne 70 m2 to popularny wybór wśród osób, które planują taką inwestycję na swojej działce – stanowią świetną alternatywę dla domku letniskowego. Na początku 2022 roku wprowadzono ważne zmiany, które pozwalają inwestorom na stawianie takich nieruchomości bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia na budowę. W znacznym stopniu ogranicza to formalności, a przy tym skraca czas potrzebny na ich dopełnienie.

W ostatnim czasie ceny mieszkań poszybowały w górę. Skłania to Klientów do rozważenia, czy lepszym wyborem nie będzie budowa domu modułowego o powierzchni zbliżonej do mieszkania. W końcu zyskuje się wówczas przestrzeń wokół domu. Można dopasować projekt do potrzeb, a przy tym czas budowy jest krótszy niż w przypadku inwestycji deweloperskiej, na którą nierzadko czeka się latami.

Domy modułowe całoroczne

Zalety domów modułowych całorocznych 70 m2

Domy z prefabrykatów 70 m2 to wprawdzie niewielkie domy, ale dzięki możliwości spersonalizowania projektu, mogą być bardzo funkcjonalne. Projektanci WOLF Haus uwzględniają wszelkie potrzeby i wytyczne, aby stworzyć dom idealny – taki, o jakim marzysz. Dom parterowy, a może parterowy z poddaszem użytkowym? Masz swoje preferencje co do bryły budynku, dachu, przeszkleń czy stylu elewacji? Wszystko to zostanie uwzględnione w projekcie i przy późniejszej realizacji!

Domy modułowe całoroczne, niezależnie od powierzchni czy projektu, powstają w procesie ściśle kontrolowanej prefabrykacji w zakładzie produkcyjnym. Prefabrykaty najpierw są projektowane, a następnie wykonane w parku maszynowym. Efektem są precyzyjnie przygotowane wszelkie elementy konstrukcyjne budynku – co do milimetra! Dzięki temu nie tylko są one bardzo solidne i wykonane z dbałością o detale. Ograniczony jest też czas spędzany na budowie, a całe przedsięwzięcie jest niemal niezależne od warunków atmosferycznych.

Większość elementów powstaje w fabryce, a na budowie następuje montaż. Po nim czas na prace wykończeniowe. Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz opatentowane rozwiązania w zakresie konstrukcji sprawiają, że domy są bezpieczne, energooszczędne i bardzo wytrzymałe. I powstają niezwykle szybko! Zwykle standardowy dom z prefabrykatów w stanie deweloperskim z infrastrukturą techniczną z WOLF Haus powstaje w około 3 miesiące.

Całoroczne domy modułowe wolfhaus

Czy inwestycja w dom modułowy całoroczny 70 m2 się opłaca?

Trudno jednoznacznie porównać koszt inwestycji w dom modułowy całoroczny 70 m2 do domu murowanego czy mieszkania, ponieważ wiele zależy od tego, jaki będzie standard wykończenia, ile będzie kosztować działka, jakie będą koszty instalacji itp. Jeśli jednak wziąć pod uwagę zalety inwestycji w dom z prefabrykatów, oszczędność czasu i wyjątkowe właściwości materiałów, z których powstają te budynki, można śmiało powiedzieć, że decyzja z punktu widzenia wielu osób będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem. Jeśli rozważasz takie przedsięwzięcie i chcesz poznać ofertę, zobaczyć dom modelowy WOLF Haus lub porozmawiać z naszymi specjalistami – zapraszamy do kontaktu!

Najnowsze wpisy

Dom Lotos WOLF Haus

Dom dla 3-pokoleniowej rodziny

Dom dla kilkupokoleniowej rodziny to niemałe wyzwanie. Chodzi w końcu o to, by tak zagospodarować dostępną przestrzeń, żeby była ona dostosowana do potrzeb dziadków, dzieci i wnuków. Tak, by każdy miał poczucie prywatności i intymności, a zarazem był w stanie czerpać radość ze wspólnych chwil, spędzanych w rodzinnym gronie. W kolejnym poradniku WOLF Haus omawiamy […]

Czytaj dalej
nowoczesna stodoła Wolfhaus

Niewielki dom w minimalistycznym stylu – jak może wyglądać?

Minimalizm to styl życia, obejmujący bardzo wiele aspektów. Jednym kojarzy się z wysprzątaniem szafy i umieszczeniem w niej wyłącznie kilku czy kilkunastu zestawów ubrań, w których domownicy rzeczywiście chodzą. Kolejni mają tu na myśli niewielkie i przede wszystkim przemyślane zakupy spożywcze, które pozwalają nie marnować żywności.

Czytaj dalej
Dom Tiny od WOLF Haus

Dom 2-pokojowy – dla kogo będzie najlepszy?

Myśląc o wymarzonym domu, zwykle w głowie pojawia się wizja dużego obiektu z wieloma pomieszczeniami. Często lokujemy tam w wyobraźni dwie toalety, garderobę, dwie sypialnie, salon, kuchnię, pokój dla dziecka czy gabinet do pracy.

Czytaj dalej