Coraz więcej osób, które planowały zakup mieszkania, poszukuje w obliczu rosnących cen atrakcyjnej alternatywy. Taką niewątpliwie są niewielkie domy modułowe całoroczne 70 m2. Od 3 stycznia 2022 roku domy o tej powierzchni mogą być budowane bez pozwolenia. To skraca czas budowy i ogranicza formalności. Zamiast mieszkania zyskuje się więc kompaktowy dom, niezależność i własny ogród. Jakie jeszcze są zalety takiego rozwiązania? Jak powstają domy z prefabrykatów i ile trwa budowa? Sprawdźmy!

Domy modułowe całoroczne 70 m2 – dla kogo?

Domy modułowe całoroczne 70 m2 to popularny wybór wśród osób, które planują taką inwestycję na swojej działce – stanowią świetną alternatywę dla domku letniskowego. Na początku 2022 roku wprowadzono ważne zmiany, które pozwalają inwestorom na stawianie takich nieruchomości bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia na budowę. W znacznym stopniu ogranicza to formalności, a przy tym skraca czas potrzebny na ich dopełnienie.

W ostatnim czasie ceny mieszkań poszybowały w górę. Skłania to Klientów do rozważenia, czy lepszym wyborem nie będzie budowa domu modułowego o powierzchni zbliżonej do mieszkania. W końcu zyskuje się wówczas przestrzeń wokół domu. Można dopasować projekt do potrzeb, a przy tym czas budowy jest krótszy niż w przypadku inwestycji deweloperskiej, na którą nierzadko czeka się latami.

Domy modułowe całoroczne

Zalety domów modułowych całorocznych 70 m2

Domy z prefabrykatów 70 m2 to wprawdzie niewielkie domy, ale dzięki możliwości spersonalizowania projektu, mogą być bardzo funkcjonalne. Projektanci WOLF Haus uwzględniają wszelkie potrzeby i wytyczne, aby stworzyć dom idealny – taki, o jakim marzysz. Dom parterowy, a może parterowy z poddaszem użytkowym? Masz swoje preferencje co do bryły budynku, dachu, przeszkleń czy stylu elewacji? Wszystko to zostanie uwzględnione w projekcie i przy późniejszej realizacji!

Domy modułowe całoroczne, niezależnie od powierzchni czy projektu, powstają w procesie ściśle kontrolowanej prefabrykacji w zakładzie produkcyjnym. Prefabrykaty najpierw są projektowane, a następnie wykonane w parku maszynowym. Efektem są precyzyjnie przygotowane wszelkie elementy konstrukcyjne budynku – co do milimetra! Dzięki temu nie tylko są one bardzo solidne i wykonane z dbałością o detale. Ograniczony jest też czas spędzany na budowie, a całe przedsięwzięcie jest niemal niezależne od warunków atmosferycznych.

Większość elementów powstaje w fabryce, a na budowie następuje montaż. Po nim czas na prace wykończeniowe. Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz opatentowane rozwiązania w zakresie konstrukcji sprawiają, że domy są bezpieczne, energooszczędne i bardzo wytrzymałe. I powstają niezwykle szybko! Zwykle standardowy dom z prefabrykatów w stanie deweloperskim z infrastrukturą techniczną z WOLF Haus powstaje w około 3 miesiące.

Całoroczne domy modułowe wolfhaus

Czy inwestycja w dom modułowy całoroczny 70 m2 się opłaca?

Trudno jednoznacznie porównać koszt inwestycji w dom modułowy całoroczny 70 m2 do domu murowanego czy mieszkania, ponieważ wiele zależy od tego, jaki będzie standard wykończenia, ile będzie kosztować działka, jakie będą koszty instalacji itp. Jeśli jednak wziąć pod uwagę zalety inwestycji w dom z prefabrykatów, oszczędność czasu i wyjątkowe właściwości materiałów, z których powstają te budynki, można śmiało powiedzieć, że decyzja z punktu widzenia wielu osób będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem. Jeśli rozważasz takie przedsięwzięcie i chcesz poznać ofertę, zobaczyć dom modelowy WOLF Haus lub porozmawiać z naszymi specjalistami – zapraszamy do kontaktu!

Najnowsze wpisy

domek karo wolfhaus

Dom pasywny – co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Domy pasywne to nowoczesne budynki spełniające najwyższe standardy w zakresie energooszczędności. Czy są one przyszłością budownictwa mieszkaniowego? Biorąc pod uwagę ich zalety, z pewnością mocno pretendują do tego tytułu. Co oznacza, że dom jest pasywny i dlaczego warto w niego zainwestować? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj dalej

Zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym

Przymierzasz się do zmiany miejsca zamieszkania? Jeśli od zawsze marzył Ci się dom, lecz wraz z możliwościami pojawiły się i wątpliwości, czy to, aby na pewno dobre rozwiązanie – ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Omawiamy zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym i podpowiadamy, kiedy warto się na niego zdecydować.

Czytaj dalej
dom dla pary wolfhaus

Dom dla pary

Życie we dwoje może być jeszcze bardziej przyjemne, gdy toczy się we własnym domu. Niezależnie od tego, czy do jego budowy przychodzi po latach, czy na początku wspólnej drogi, podstawa to dobry projekt. Tylko jak go znaleźć? Przeczytaj nasz poradnik i nie zwlekaj z realizacją marzeń. Podpowiadamy, jakie warunki powinien spełniać funkcjonalny dom dla pary […]

Czytaj dalej