Na budowę domu decydują się nie tylko osoby prywatne. To przedsięwzięcie, które nierzadko doprowadzają do skutku również inwestorzy. I chodzi tu zarówno o biznesmenów, zamierzających szybko sprzedać gotowy obiekt, jak i tych, którzy liczą na zyski z wynajmu. Jaki dom warto wybudować, myśląc o budynku dla zmieniających się co jakiś czas lokatorów? Czy jest zapotrzebowanie na tego typu pomysły? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Dom pod wynajem – kiedy budowa będzie świetną inwestycją?

Mimo że z wynajmem nieruchomości kojarzą się głównie mieszkania w kamienicach czy w blokach, to coraz więcej ludzi bierze pod uwagę również płacenie czynszu na przykład za jednorodzinny domek z ogrodem. To świetna propozycja dla osób, które mają dosyć mieszkania w ciasnym lokum, w którym ciężko o prywatność i jak najszybciej chcą się przenieść do czegoś większego.

Mało tego! Rynek pracy jest obecnie bardzo otwarty i multikulturowy. Mieszkając w Polsce, można bez problemu pracować dla międzynarodowych firm. Jeśli istnieje ryzyko, że korporacja będzie chcieć wysłać takiego pracownika do innego, zagranicznego oddziału, to nie ma sensu budować domu na własność. Wynajem jest dużo prostszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. W razie potrzeby wystarczy wypowiedzieć umowę najmu, spakować walizki i ruszyć w świat bez żadnych ograniczeń i oglądania się za siebie.

Analogicznie da się to również odnieść do obcokrajowców, którzy przyjechali do Polski, żeby tu zarabiać pieniądze, zadomowili się tu i chcą zostać na dłużej. Z jednej strony można założyć, że będą chcieli wybudować tu coś swojego. Z drugiej: w takich przypadkach rzadko kiedy mówimy o przywiązaniu do ziemi i naszej ojczyzny. Możliwość wynajmu domu i szybkiej rezygnacji w razie zmiany sytuacji życiowej to naprawdę komfortowa propozycja dla tzw. obywateli świata.

Dom Modern G WOLF Haus

Dom Modern G WOLF Haus

Wynajem krótkoterminowy

Na tym jednak nie koniec, bo dom można wynajmować również krótkoterminowo. Zapewne nie zabraknie chętnych na nocleg w nowoczesnym obiekcie podczas okresu wakacyjnego. Wówczas można go po prostu potraktować jako budynek letniskowy z pełnym wyposażeniem. A może to będzie domek idealny na oświadczyny albo do pracy projektowej, w której liczy się to, by w krótkim czasie, w błogiej ciszy oraz w pięknej scenerii tworzyć coś unikalnego? To naprawdę jest możliwe!

Niezależnie od zakładanej perspektywy czasowej, okazji do wynajmu dobrze się prezentującego i niezwykle funkcjonalnego obiektu na pewno nie zabraknie. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie może być zaś budowa domu prefabrykowanego, a następnie szukanie do niego lokatorów. Chcesz wiedzieć więcej o tej technologii budowy? W takim razie czytaj dalej!

Dom pod wynajem – jaki wybrać?

Trzeba przyznać, że stawianie domów w technologii murowanej może zniechęcić przyszłych inwestorów. Należy szukać fachowców do określonych zadań, koordynować ich działania, pilnować jakości wykonywanych robót. Wszystko trwa w dodatku bardzo długo – od roku do trzech (a czasem nawet więcej) lat.

Zachęcająca może za to być alternatywa do takiego podejścia, czyli budowa budynków prefabrykowanych. Jak sama nazwa wskazuje, to obiekty, które w dużym stopniu powstają w fabryce. Co do milimetra tworzone są tam stropy, ściany, schody, balkony. Tak można wymieniać i wymieniać.

Najciekawsze jest to, że wszystkie te kluczowe elementy powstają z wysokiej jakości drewna i w dodatku w bardzo szybkim tempie. Cała inwestycja nie trwa kilku lat, ale zamyka się w zaledwie kilku miesiącach! Co więcej, można ją rozpocząć nawet w listopadzie czy w grudniu, czyli w okresie, w którym zazwyczaj na budowie murowanych domów trwa przerwa technologiczna.

Dopiero po zakończeniu robót w fabryce, realizacja inwestycji przenosi się na plac budowy. To, co już powstało, jest transportowane na ciężarówkach. Z kolei składaniem wszystkich elementów w jedną całość (na posadowionych wcześniej fundamentach) zajmuje się operator dźwigu.

Wszystko jest od początku przemyślane, a precyzja wykonania owocuje szybkim tempem prac na terenie działki. Bywa, że dom stoi już po około kilkunastu tygodniach od rozpoczęcia robót. Po wykonaniu prac wykończeniowych i umeblowaniu obiektu, można go już wystawić na wynajem.

Dom Modo WOLF Haus

Dom Modo WOLF Haus

Czym powinien się charakteryzować dom pod wynajem?

Dom pod wynajem musi być nowoczesny. Zastosowanie w nim wielu nowinek technicznych bez wątpienia przyciągnie bowiem potencjalnych najemców. Podobnie jak zapewnienie lokatorom poczucia bezpieczeństwa – chociażby w postaci zewnętrznego monitoringu, doskonałego oświetlenia czy czujników, szybko informujących o ewentualnych zagrożeniach.

Bardzo cenne jest również to, by dom pod wynajem był stworzony z ekologicznych materiałów. W dobie licznych alergii to minimalizuje ryzyko złego samopoczucia domowników. Mało tego! Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań sprawia, że codzienne przebywanie w obiekcie nie generuje wysokich rachunków, które podczas najmu trzeba przecież regularnie uiszczać.

I to właśnie takie cechy posiadają opisywane tu domy prefabrykowane. Mogą być wybudowane w różnych wariantach. Pod wynajem świetnie nadają się na przykład budynki parterowe, piętrowe, a nawet wielorodzinne.

Najnowsze wpisy

Drewniany, bez schodów i w dodatku z przeszkleniami: charakteryzujemy dom parterowy

Trzeba przyznać, że domy parterowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Powodów do ich budowy jest wiele, podobnie jak możliwości ich zaaranżowania. Dla kogo takie rozwiązanie będzie najlepsze? W jaki sposób można sobie urządzić życie w takich obiektach? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule. Czytaj dalej i zapoznaj się z charakterystyką domów parterowych.

Czytaj dalej
dom prefabrykowany z częścią usługową

Dom prefabrykowany z częścią usługową. Jak może wyglądać?

Chcesz prowadzić swój biznes blisko miejsca zamieszkania, jednocześnie oddzielając życie zawodowe od prywatnego? Jest to możliwe nawet w tej samej lokalizacji! Planując budowę domu, wystarczy wziąć taką koncepcję pod uwagę, a potem po prostu wprowadzić ją w życie. W tym artykule omawiamy domy prefabrykowane, które są połączone z częścią usługową. Jak to może wyglądać w […]

Czytaj dalej
dom bez barier

Dom bez barier: prefabrykacja z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dom prefabrykowany to budynek, który da się stworzyć w odpowiedzi na najróżniejsze potrzeby właścicieli. Wiąże się to z wprowadzaniem rozmaitych rozwiązań. Czasem wynikają one z marzeń i wizji przyszłych domowników, ale bywa i tak, że ich realizacja ma dużo większe znaczenie.

Czytaj dalej