Dom modułowy w stanie deweloperskim: na jaki obiekt możesz liczyć?

Obiekty modułowe da się wybudować na różnych działkach, w wielu stylach. Zróżnicowany może być również stopień wyposażenia takich obiektów w momencie przekazywania inwestycji właścicielowi nieruchomości. W związku z tym, że dużo osób decyduje się na dom w stanie deweloperskim, czas na omówienie tego, z czym to tak naprawdę się wiąże. Właśnie takie informacje znajdziesz w tym artykule.

Jak powstaje dom modułowy?

Zacznijmy od tego, czym są domy modułowe… Otóż są to obiekty, które czasem błędnie postrzega się jako budynki typowo letniskowe, ale tak naprawdę świetnie sprawdzają się jako domy całoroczne. W dodatku ich budowa może się odbywać nawet zimą, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Stan deweloperski da się osiągnąć po około trzech miesiącach od rozpoczęcia robót, a wszystko przy wykorzystaniu wysokiej jakości, głównie drewnianych, materiałów oraz przy minimum zaangażowania ze strony inwestora. Właściciel działki nie musi się zajmować zakupem materiałów, szukaniem fachowców do poszczególnych zadań, czy koordynacją prac kolejnych ekip. W tym przypadku wszystko odbywa się kompleksowo i zupełnie inaczej, niż na zasadach budowy na przykład budynków murowanych.

Konstrukcja domu modułowego powstaje w zakładzie produkcyjnym, w specjalnie przystosowanym do tego celu parku maszynowym. W ten sposób – w oparciu o przygotowany i zatwierdzony wcześniej projekt – tworzone są tzw. prefabrykaty (w tym przypadku: ściany wewnętrzne i zewnętrzne, stropy, więźba dachowa oraz inne wielkogabarytowe części, wchodzące w skład szkieletu całego obiektu). Za każdym razem odbywa się to z dużą precyzją, bo później (już na placu budowy) poszczególne elementy muszą do siebie idealnie pasować. Wręcz co do milimetra!

W ten sposób powstaje nowoczesny dom modułowy na miarę XXI wieku. Jest solidnie wykonany, bezpieczny i przygotowany z dbałością o najmniejszy detal, a do tego niezwykle funkcjonalny, energooszczędny, a także sprzyjający nawet alergikom (w końcu drewniana konstrukcja służy zdrowiu).

Taki dom „oddycha” i nie ma szczelin, które łatwo wypełnią kurz i pył. Może być wymarzonym domem dla na przykład kilkuosobowej rodziny, ale równie dobrze sprawdzi się na gruncie inwestycyjnym, czyli chociażby pod wynajem na różne potrzeby.

dom kier wolfhaus

Dom Kier w ofercie WOLF Haus

Dom modułowy w stanie deweloperskim – z czym to się wiąże?

Pod hasłem „stan deweloperski” kryje się obiekt przygotowany do wykończenia. Innymi słowy, dom stoi, jest zadaszony, ale nie jest jeszcze gotowy, by lokatorzy mogli się do niego od razu wprowadzić. Mimo to, wiele prac zostało już wcześniej wykonanych.

Z reguły gotowe są przede wszystkim tynki na sufitach i ścianach, wylewki podłogowe, okna, drzwi wejściowe, a także instalacje grzewcze, wodnokanalizacyjne i elektryczne. Do tego zazwyczaj dochodzi ocieplenie elewacji, schody, balustrady oraz parapety. Wciąż konieczne są za to na przykład malowanie ścian i montaż bardzo wielu elementów – trzeba po prostu urządzić w nim każde pomieszczenie w taki sposób, by było komfortowym miejscem do życia.

Tu jednak ważne zastrzeżenie: w przypadku różnych inwestycji „stan deweloperski” może oznaczać coś innego. Nie ma bowiem sztywnych reguł, dotyczących tego, co dokładnie wchodzi w zakres takiego wyposażenia. W praktyce sprowadza się to zatem do indywidualnych ustaleń pomiędzy właścicielem działki a specjalistami WOLF Haus, zajmującymi się budową domów modułowych.

Dlatego w każdym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest dokładne omówienie planów i oczekiwań inwestora – tak, by wszystko było wykonane nie tylko zgodnie ze sztuką, ale i z wizją właściciela na wymarzony dom modułowy.

Dom Wolf Sensation II w ofercie WOLF Haus

Dom Wolf Sensation II w ofercie WOLF Haus

Dla kogo dom modułowy w stanie deweloperskim to najlepsze rozwiązanie?

Na dom w stanie deweloperskim z reguły decydują się osoby, które każde wnętrze chcą zaaranżować osobiście, samodzielnie kupując wszystkie akcesoria i materiały. Ponadto do tego grona możemy zaliczyć ludzi, którzy (na przykład ze względów finansowych) chcą to robić stopniowo i każde pomieszczenie przystosowują w innym czasie, już normalnie mieszkając w pozostałej części budynku.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszej technologii.

    nasza polityka prywatności

    Najnowsze wpisy

    Spiżarnia w domu – gdzie ją zaplanować i jak zaprojektować?

    Spiżarnia w domu ułatwia przechowywanie i gromadzenie zapasów żywności. Aby jednak pomieszczenie odpowiednio spełniało swoje zadanie, musi być właściwie zaprojektowane. Gdzie zaplanować spiżarnię w domu i na co zwrócić szczególną uwagę w projekcie? Podajemy praktyczne wskazówki.

    Czytaj dalej

    Ile ważny jest projekt domu?

    Ile ważny jest projekt domu od momentu jego wykonania? Czy do rozpoczęcia budowy można wykorzystać dokument sprzed kilku lat? Czy projekt może stracić ważność? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule. Podajemy najważniejsze informacje!

    Czytaj dalej

    Idealny układ pomieszczeń w domu

    Rozmieszczenie pomieszczeń w domu ma znaczenie – przekłada się nie tylko na wygodę mieszkania, ale i koszty eksploatacji budynku. Jesteś na etapie projektowania wymarzonej nieruchomości? W takim razie koniecznie przeczytaj ten wpis. Podpowiadamy, jakimi zasadami się kierować i na co zwrócić uwagę, aby stworzyć idealny układ pomieszczeń w domu.

    Czytaj dalej