Dom dla singla
Dom dla singla może być równie znakomitym rozwiązaniem, co klasyczne mieszkanie – klucz to jego odpowiednie zaprojektowanie. Co należy wziąć pod uwagę? Czym kierować się przy wyborze projektu małego domu? Sprawdź wskazówki naszych ekspertów i odkryj wyjątkowe propozycje gotowych projektów z katalogu WOLF.
Dom dla singla
Własny dom to marzenie wielu osób. Wbrew pozorom, wcale nie trzeba z niego rezygnować, gdy decydujemy się na mieszkanie w pojedynkę! Dom dla singla może być świetną alternatywą dla klasycznego mieszkania – oferować jeszcze wyższy komfort, poczucie niezależności i prywatność, a przy tym zapewniać stały, swobody dostęp do zieleni i świeżego powietrza we własnym ogrodzie. Idealny dom dla singla to dom skrojony na miarę indywidualnych potrzeb i marzeń, ale także adekwatnie wpisujący się w dostępne możliwości. Mowa tu nie tylko o kwestiach finansowych, ale również samej specyfice terenu, na którym dom ma stanąć.
Powierzchnia działki, charakter gruntu, ale też sam krajobraz rozpościerający w obrębie parceli – każdy z tych elementów ma znaczenie z racji aspektów technicznych i prawnych – w tym miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Decydując się na jeden z projektów domów dla singli z półki WOLF nie musisz głowić się nad tymi kwestiami – w odpowiednim dopasowaniu realizowanej inwestycji do działki pomogą Ci nasi specjaliści.
Projekt domu dla singla
Projekt domu dla singla powinien realizować w możliwie jak największym stopniu indywidualne potrzeby. Dwie podstawowe kwestie, które zależy rozpatrzyć przy jego wyborze, to preferowany typ zabudowy i metraż. W projektach domów dla singli powierzchnia użytkowa zamyka się najczęściej w 80 – 100 m2. Metraż ten, choć wydawać by się mogło – niewielki jak na dom – pozwala na stworzenie funkcjonalnego i komfortowego układu mieszkania, a jednocześnie bez problemu mieści się w granicach nawet mniejszych parceli. Projekt domu dla singla rozplanowany może być w obrębie dwóch poziomów lub samego parteru. Obydwa rozwiązania znajdziesz wśród naszych propozycji:
WOLF_Mini to przykład designerskiego, dwupiętrowego domu z efektownymi, dużymi przeszkleniami. Cztery pokoje, dwie łazienki, kuchnia odseparowana od salonu – a wszystko to zamknięte w łącznej powierzchni użytkowej 85,64 m2. To opcja idealna, jeśli masz do dyspozycji niewielką działkę i cenisz sobie funkcjonalne rozwiązania.

Wolf Mini
Z kolei Nowoczesna stodoła to projekt domu dla singla w prostej, ponadczasowej formie, który w całości został rozplanowany na jednym poziomie. W ramach 85,94 m2 powierzchni użytkowej oferuje funkcjonalny salon z otwartą kuchnią i jadalnią, dwie łazienki, trzy pokoje oraz pomieszczenie gospodarcze. Zwróć na niego uwagę, jeśli możesz sobie pozwolić na bardziej rozległą zabudowę na działce, a jednocześnie zależy Ci na uzyskaniu wrażenia większej przestronności wnętrza. Oczywiście to tylko niewielka część spośród dostępnych projektów domów dla singli z katalogu WOLF – w naszym portfolio znajdziesz rozwiązania szyte na miarę każdych potrzeb!

Nowoczesna stodoła
Mały czy duży dom dla jednej osoby?
Jaki dom dla singla będzie najlepszy? Tak naprawdę trudno tu o jednoznaczną odpowiedź. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości. Mając do dyspozycji większą działkę i pokaźniejszy zasób finansowy, można z powodzeniem postawić na projekt dużego domu dla jednej osoby. Zwłaszcza, kiedy planujemy w przyszłości założenie rodziny. Nim to się stanie, rozległa przestrzeń użytkowa może być zagospodarowana w przeróżny sposób – przykładowo na pokaźną garderobę, gabinet, spiżarnię, pralnię, bibliotekę czy domową siłownię.
W sytuacji, gdy nie możemy lub po prostu nie chcemy decydować się budowę dużego domu dla jednej osoby, mały również będzie odpowiednią opcją. Funkcjonalnie zaprojektowany zapewni optymalny komfort, a przy tym będzie jeszcze bardziej ekonomiczny w utrzymaniu.
Dom dla singla może być miejscem szytym na miarę indywidualnych marzeń. Podstawa to dobry projekt i rzetelna jego realizacja – już na placu budowy. W WOLF Haus zadbamy odpowiednio o obydwie te kwestie! Już teraz zapoznaj się z katalogiem gotowych projektów lub stwórz swój własny z pomocą naszych specjalistów i patrz, jak buduje się Twoje wymarzone miejsce do życia!
Najnowsze wpisy

Dach bezokapowy – konstrukcja, wady i zalety
Dach bezokapowy stosowany jest w różnych projektach domów. Popularnością cieszy się zwłaszcza wśród miłośników nowoczesnych brył – i to nie tylko z uwagi na estetykę, ale także poprawę energooszczędności budynku. Rozważasz jego wybór? W takim razie koniecznie przeczytaj ten wpis. Omawiamy zalety i wady dachu bez okapu i podpowiadamy, kiedy warto się na niego zdecydować.
Czytaj dalej
Garaż w bryle domu – czy warto?
Czy warto decydować się na garaż w bryle domu? Choć ma on swoje plusy, niesie ze sobą również pewne ograniczenia. Aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych zalet i wad takiego rozwiązania. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, czy jest ono właśnie dla Ciebie!
Czytaj dalej
Spiżarnia w domu – gdzie ją zaplanować i jak zaprojektować?
Spiżarnia w domu ułatwia przechowywanie i gromadzenie zapasów żywności. Aby jednak pomieszczenie odpowiednio spełniało swoje zadanie, musi być właściwie zaprojektowane. Gdzie zaplanować spiżarnię w domu i na co zwrócić szczególną uwagę w projekcie? Podajemy praktyczne wskazówki.
Czytaj dalej