Dom dla singla może być równie znakomitym rozwiązaniem, co klasyczne mieszkanie – klucz to jego odpowiednie zaprojektowanie. Co należy wziąć pod uwagę? Czym kierować się przy wyborze projektu małego domu? Sprawdź wskazówki naszych ekspertów i odkryj wyjątkowe propozycje gotowych projektów z katalogu WOLF.

Dom dla singla

Własny dom to marzenie wielu osób. Wbrew pozorom, wcale nie trzeba z niego rezygnować, gdy decydujemy się na mieszkanie w pojedynkę! Dom dla singla może być świetną alternatywą dla klasycznego mieszkania – oferować jeszcze wyższy komfort, poczucie niezależności i prywatność, a przy tym zapewniać stały, swobody dostęp do zieleni i świeżego powietrza we własnym ogrodzie. Idealny dom dla singla to dom skrojony na miarę indywidualnych potrzeb i marzeń, ale także adekwatnie wpisujący się w dostępne możliwości. Mowa tu nie tylko o kwestiach finansowych, ale również samej specyfice terenu, na którym dom ma stanąć.

Powierzchnia działki, charakter gruntu, ale też sam krajobraz rozpościerający w obrębie parceli – każdy z tych elementów ma znaczenie z racji aspektów technicznych i prawnych – w tym miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Decydując się na jeden z projektów domów dla singli z półki WOLF nie musisz głowić się nad tymi kwestiami – w odpowiednim dopasowaniu realizowanej inwestycji do działki pomogą Ci nasi specjaliści.

Projekt domu dla singla

Projekt domu dla singla powinien realizować w możliwie jak największym stopniu indywidualne potrzeby. Dwie podstawowe kwestie, które zależy rozpatrzyć przy jego wyborze, to preferowany typ zabudowy i metraż. W projektach domów dla singli powierzchnia użytkowa zamyka się najczęściej w 80 – 100 m2. Metraż ten, choć wydawać by się mogło – niewielki jak na dom – pozwala na stworzenie funkcjonalnego i komfortowego układu mieszkania, a jednocześnie bez problemu mieści się w granicach nawet mniejszych parceli. Projekt domu dla singla rozplanowany może być w obrębie dwóch poziomów lub samego parteru. Obydwa rozwiązania znajdziesz wśród naszych propozycji:

WOLF_Mini to przykład designerskiego, dwupiętrowego domu z efektownymi, dużymi przeszkleniami. Cztery pokoje, dwie łazienki, kuchnia odseparowana od salonu – a wszystko to zamknięte w łącznej powierzchni użytkowej 85,64 m2. To opcja idealna, jeśli masz do dyspozycji niewielką działkę i cenisz sobie funkcjonalne rozwiązania.

WOLF_Mini1

Wolf Mini

Z kolei Nowoczesna stodoła to projekt domu dla singla w prostej, ponadczasowej formie, który w całości został rozplanowany na jednym poziomie. W ramach 85,94 m2 powierzchni użytkowej oferuje funkcjonalny salon z otwartą kuchnią i jadalnią, dwie łazienki, trzy pokoje oraz pomieszczenie gospodarcze. Zwróć na niego uwagę, jeśli możesz sobie pozwolić na bardziej rozległą zabudowę na działce, a jednocześnie zależy Ci na uzyskaniu wrażenia większej przestronności wnętrza. Oczywiście to tylko niewielka część spośród dostępnych projektów domów dla singli z katalogu WOLF – w naszym portfolio znajdziesz rozwiązania szyte na miarę każdych potrzeb!

Nowoczesna stodoła Wolfhaus

Nowoczesna stodoła

Mały czy duży dom dla jednej osoby?

Jaki dom dla singla będzie najlepszy? Tak naprawdę trudno tu o jednoznaczną odpowiedź. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości. Mając do dyspozycji większą działkę i pokaźniejszy zasób finansowy, można z powodzeniem postawić na projekt dużego domu dla jednej osoby. Zwłaszcza, kiedy planujemy w przyszłości założenie rodziny. Nim to się stanie, rozległa przestrzeń użytkowa może być zagospodarowana w przeróżny sposób – przykładowo na pokaźną garderobę, gabinet, spiżarnię, pralnię, bibliotekę czy domową siłownię.

W sytuacji, gdy nie możemy lub po prostu nie chcemy decydować się budowę dużego domu dla jednej osoby, mały również będzie odpowiednią opcją. Funkcjonalnie zaprojektowany zapewni optymalny komfort, a przy tym będzie jeszcze bardziej ekonomiczny w utrzymaniu.

Dom dla singla może być miejscem szytym na miarę indywidualnych marzeń. Podstawa to dobry projekt i rzetelna jego realizacja – już na placu budowy. W WOLF Haus zadbamy odpowiednio o obydwie te kwestie! Już teraz zapoznaj się z katalogiem gotowych projektów lub stwórz swój własny z pomocą naszych specjalistów i patrz, jak buduje się Twoje wymarzone miejsce do życia!

Najnowsze wpisy

Drewniany, bez schodów i w dodatku z przeszkleniami: charakteryzujemy dom parterowy

Trzeba przyznać, że domy parterowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Powodów do ich budowy jest wiele, podobnie jak możliwości ich zaaranżowania. Dla kogo takie rozwiązanie będzie najlepsze? W jaki sposób można sobie urządzić życie w takich obiektach? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule. Czytaj dalej i zapoznaj się z charakterystyką domów parterowych.

Czytaj dalej
dom prefabrykowany z częścią usługową

Dom prefabrykowany z częścią usługową. Jak może wyglądać?

Chcesz prowadzić swój biznes blisko miejsca zamieszkania, jednocześnie oddzielając życie zawodowe od prywatnego? Jest to możliwe nawet w tej samej lokalizacji! Planując budowę domu, wystarczy wziąć taką koncepcję pod uwagę, a potem po prostu wprowadzić ją w życie. W tym artykule omawiamy domy prefabrykowane, które są połączone z częścią usługową. Jak to może wyglądać w […]

Czytaj dalej
dom bez barier

Dom bez barier: prefabrykacja z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dom prefabrykowany to budynek, który da się stworzyć w odpowiedzi na najróżniejsze potrzeby właścicieli. Wiąże się to z wprowadzaniem rozmaitych rozwiązań. Czasem wynikają one z marzeń i wizji przyszłych domowników, ale bywa i tak, że ich realizacja ma dużo większe znaczenie.

Czytaj dalej