Nie każdy w Polsce może sobie pozwolić na mieszkanie w jednorodzinnym domu z ogródkiem. Ba! Nie brakuje osób, które – pomimo takich możliwości – wybierają życie w blokach czy w kamienicach. Dlatego tak popularna jest ostatnio w Polsce budowa domów wielorodzinnych pod wynajem. Przeczytaj ten artykuł i poznaj zalety oraz wady takiego rozwiązania. Omawiamy je na przykładzie budynków, stawianych z prefabrykatów, gwarantujących bezproblemową budowę i możliwość cieszenia się szybkim zyskiem z najmu.
Na czym polega budowa domu wielorodzinnego pod wynajem?
Zacznijmy od absolutnych podstaw… Dom z prefabrykatów powstaje głównie w fabryce. Dokładniej mówiąc, w oparciu o przygotowany i zatwierdzony wcześniej projekt, w specjalnie do tego przystosowanym parku maszynowym, tworzone są główne części konstrukcyjne takiego obiektu. Powstają więc ściany, stropy, więźba dachowa… i tak można wymieniać, i wymieniać.
Należy podkreślić, że ten etap realizacji budowy domu prefabrykowanego jest niezwykle precyzyjny. Tu nie ma miejsca na margines błędu ludzkiego czy niedociągnięcia. Wszystko musi zostać wykonane z precyzją co do milimetra (i nie ma w tym ani grama przesady).
Dlaczego to takie istotne? Otóż po zakończeniu etapu produkcji poszczególnych elementów konstrukcyjnych, wszystko musi do siebie idealnie pasować. Kiedy tak jest, to wszystkie części są starannie przygotowywane do transportu, pakowane na ciężarówki i przewożone na plac budowy. Tam, na przygotowanych wcześniej fundamentach, są przytwierdzane i składane w jedną całość. Takie prace są prowadzone zwykle przez kilka, maksymalnie kilkanaście dni (w zależności od stopnia skomplikowania danego zadania).
Brzmi banalnie? Nic dziwnego! W końcu sama procedura nie jest zbyt skomplikowana. W dodatku wszystko odbywa się przy minimalnym zaangażowaniu inwestora.
Wyobraź sobie, że nie musisz szukać osobnych fachowców do wylania fundamentów, kolejnych do tynkowania ścian, a jeszcze innych do załatwienia kwestii hydraulicznych oraz wielu, wielu innych. W przypadku domów prefabrykowanych wszystko załatwiasz tylko z jednym podmiotem – z firmą WOLF Haus. To po naszej stronie jest przygotowanie elementów konstrukcyjnych na linii produkcyjnej, załatwienie transportu tego, co z niej wychodzi, a także dopilnowanie właściwego montażu czy wszelkich innych prac już we wnętrzu szkieletu budynku.
Udowadniamy, że budowa domu wcale nie musi trwać wiele lat ani kojarzyć się z ciągłą „nerwówką”, związaną z zakupem materiałów oraz poszukiwaniem fachowców, a także z koordynowaniem ich prac. Postawienie na domy prefabrykowane to inwestycja w spokój i gwarancję pełnego profesjonalizmu naszych doświadczonych pracowników.
Zalety budowy domu wielorodzinnego pod wynajem
Budowa obiektu wielorodzinnego z prefabrykatów z myślą o jego wynajmie to świetna perspektywa dla inwestorów, którzy liczą na szybkie zyski. Wysokie tempo realizacji takich inwestycji sprawia, że w niedługim czasie od rozpoczęcia prac w terenie, do budynku mogą się wprowadzić pierwsi lokatorzy. Właściciel może zaś liczyć na regularne kwoty, wpływające na jego konto w postaci czynszu.
Obiekty, które powstają w tej technologii, mają wysoką jakość wykonania. Drewno, które jest tutaj kluczowym elementem konstrukcyjnym, „oddycha”, tworząc sprzyjający lokatorom mikroklimat. A kiedy ich zadowolenie będzie duże, to rośnie prawdopodobieństwo tego, że zdecydują się na wynajem długoterminowy. Dla właściciela to pewny zarobek.
Im więcej będzie najemców, tym większa szansa na regularne wpływy na konto. W dodatku wszelkie kwestie, związane z utrzymaniem czy podniesieniem standardu lokum, to autonomiczna decyzja inwestora. Nie trzeba jej uzgadniać z innymi osobami, jak to ma miejsce na przykład w przypadku właścicieli tylko części mieszkań. Mało tego! W razie jakichkolwiek zawirowań taki obiekt zawsze można po prostu sprzedać.
Wady takiego rozwiązania
Jak każde rozwiązanie, także i to ma również swoje wady. Budowa domu wielorodzinnego z prefabrykatów z myślą o jego wynajmie to bez wątpienia inwestycja, którą trzeba dobrze przemyśleć pod kątem finansowym. Tu nie wystarczy jedna sypialnia, jedna kuchnia i jedna łazienka. W tym przypadku każdy lokal musi być wyposażony w osobne, podobne elementy. To zaś oznacza konieczność zakupu znacznie większej liczby rzeczy niż w typowym domu jednorodzinnym. Trzeba zatem urządzić wiele kuchni, toalet i miejsc do wypoczynku.
Mało tego! To także konieczność założenia wielu liczników, podzielników ciepła i… tak można wymieniać, i wymieniać. Krótko mówiąc, myśląc o pełnym wyposażeniu lokali, większość elementów należy pomnożyć przez liczbę mieszkań.
Najnowsze wpisy
Dom prefabrykowany dla Młodej Pary
Na zaproszeniach ślubnych wiele Młodych Par zamieszcza notatkę o tym, jakich upominków oczekują i na jakie cele zbierają. Czasem wprost mowa jest o gotówce na wspólną przyszłość, kolejnym razem na zakup mieszkania, a jeszcze innym na budowę domu.
Czytaj dalejBudowa domu bez poszukiwania ekip budowlanych?
Planując budowę domu, większość ludzi oczyma wyobraźni widzi całe mnóstwo formalności i spraw do załatwienia. I kiedy wznoszony jest obiekt murowany, to rzeczywiście tak to zwykle wygląda. Jednak czy wiesz o tym, że da się to zorganizować inaczej?
Czytaj dalejDom szkieletowy jako zabezpieczenie przyszłości dziecka
Jako rodzic zastanawiasz się, jak finansowo zabezpieczyć dzieci na przyszłość? To absolutnie normalne. Możliwości jest oczywiście wiele. W tym artykule przybliżamy kilka z nich, nie pomijając oczywiście rynku nieruchomości. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie ruchy warto podjąć, żeby Twoja pociecha nie wkraczała w dorosłość z okrągłym zerem na koncie.
Czytaj dalej