Jak wygląda budowa domu prefabrykowanego krok po kroku? Co musi wiedzieć inwestor, zanim zdecyduje się na takie przedsięwzięcie? Czy przebieg procesu budowlanego przy domach prefabrykowanych znacząco różni się od tego, gdy dom jest murowany? Sprawdźmy!

Budowa domu prefabrykowanego – co musisz wiedzieć?

Przewidywalność to jedna z kluczowych zasad, którymi się kierujemy w WOLF Haus. Dotyczy to zarówno etapu projektowania, jak i kolejnych etapów budowy czy cen. Niemiecka precyzja, która stanowi potężny filar naszej działalności, wiąże się również z doskonałym planowaniem. Dzięki temu możemy tworzyć funkcjonalne, efektowne, wytrzymałe i dopasowane do indywidualnych wymagań Klientów domy. Jak wygląda proces budowy domu prefabrykowanego krok po kroku? Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy!

Wizja lokalna w terenie

Zanim rozpoczną się poszukiwania najlepszego wykonawcy do budowy wymarzonego domu, warto rozejrzeć się za działką w pożądanej lokalizacji i o optymalnej wielkości. Niektórzy Klienci dysponują już działką pod swoją inwestycję, gdy zgłaszają się do WOLF Haus, ale jeśli nie – teraz jest na to dobry moment. Uwzględnić należy m.in. to, jak ma wyglądać dom, jakie są warunki zabudowy oraz czy wszystkie inne okoliczności są sprzyjające (np. infrastruktura, media doprowadzone do działki itd.). Gdy działka już jest, eksperci WOLF Haus odwiedzają inwestora na jego działce i adekwatnie do istniejących uwarunkowań, poszukują możliwie najlepszego rozwiązania.

Budowa domu prefabrykowanego krok po kroku

Dopasowanie projektu do potrzeb

Nie jesteśmy kolejną firmą, która oferuje wyłącznie gotowe domy z półki. Mamy takie propozycje dla Klientów, którzy szukają rozwiązań ekonomicznych i szybkich w realizacji, ale nie jest to jedyna nasza propozycja! Naszym największym atutem jest pełna gotowość do tworzenia projektów indywidualnych, dopasowanych do wymogów Klientów pod każdym względem. Wsłuchujemy się w to, co mówią nam inwestorzy. Zależy nam, by dowiedzieć się, jakie są wymagania przestrzenne i estetyczne, ale też jakie Klient ma pomysły. Po rozmowie możemy przystąpić do konkretnego planowania i projektowania wymarzonego domu. Analiza potrzeb stanowi bazę i nigdy nie pomijamy tego etapu.

Podpisanie umowy

Gdy inwestor już wie, jak powinien wyglądać i być zbudowany jego idealny dom, może podpisać umowę. Działamy transparentnie i przywiązujemy dużą wagę do przejrzystości wszelkich kosztów. Pozwala to Klientom planować budowę bez ryzyka wystąpienia przykrych niespodzianek związanych z wydatkami na etapach budowy, realizowanych przez WOLF Haus. Wyjaśniamy wszelkie kwestie zawarte w umowie, odpowiadamy na pytania i dbamy o to, aby wszystko było zrozumiałe.

Uzyskanie pozwolenia na budowę

Gdy inwestor dopiero planuje ubieganie się o pozwolenie na budowę lub jest w trakcie tego procesu, może skorzystać z naszego doświadczenia. Na tym etapie Klient styka się z licznymi ustawami, rozporządzeniami i przepisami budowlanymi. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę nic nie stoi na przeszkodzie, by przejść do realizacji projektowania domu i rozpoczęcia budowy.

„Werkplan”, czyli dokładne planowanie

Jak tylko pozwolenie na budowę będzie dostępne, wspólnie z Klientem ustalamy dokładne wyposażenie jego przyszłego domu. Oczywiście nie mówimy tutaj o umeblowaniu, a o rozwiązaniach technologicznych, które są ważne czy o rozmieszczeniu pomieszczeń. Podczas tworzenia werkplanu planujemy także dokładną datę rozpoczęcia montażu domu i przedstawiamy harmonogram działania.

Wykonanie fundamentów

W pierwszej kolejności nasi specjaliści przyjeżdżają na miejsce budowy, aby pobrać próbkę gruntu, na którym będzie stał dom. Wynik ekspertyzy wykaże, jaką płytę fundamentową należy zastosować. W ramach współpracy przygotujemy szczegółowy rysunek techniczny płyty, a później przeprowadzimy wszelkie prace, które są niezbędne do wylania fundamentów.

dom prefabrykowany krok po kroku

Produkcja komponentów

Poszczególne elementy domu powstają w naszym zakładzie produkcyjnym w Siemianowicach Śląskich, przy użyciu najnowocześniejszego parku maszynowego. Przy opuszczaniu hal produkcyjnych ściany zewnętrzne są wykończone w taki sposób, aby były zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych. Ponadto drzwi wejściowe i okna są już wbudowane we wszystkie elementy ścian.

Rozpoczęcie budowy

Kiedy wszystkie elementy domu zostały pieczołowicie wykonane i w odpowiedni sposób zabezpieczone, jadą specjalnym transportem na plac budowy, gdzie odbędzie się ich montaż. W WOLF Haus montaż przeprowadzają eksperci, którzy mają w tym zakresie odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Nadzór nad przebiegiem prac sprawuje kierownik budowy firmy WOLF, który koordynuje poszczególne etapy, a następnie przekazuje klucze właścicielowi domu.

Gwarancja i serwis posprzedażowy

Pozostajemy do dyspozycji naszych inwestorów nie tylko przed i podczas budowy, ale nasz zespół serwisowy służy również pomocą po zakończeniu budowy. 30-letnia gwarancja na konstrukcję nośną oznacza, że dom WOLF to solidność i trwałość, za którą ręczymy!

Najnowsze wpisy

dom z drewna wolfhaus

Dom z drewna – nie tylko ładny, ale i dobry dla zdrowia!

Rośnie świadomość polskiego społeczeństwa na temat wpływu wielu czynników na nasze zdrowie. Coraz więcej osób, w oparciu o wciąż pogłębianą wiedzę, stara się unikać na przykład wykorzystywania tworzyw sztucznych. Dotyczy to wielu sytuacji, co ma swoje odzwierciedlenie także w budownictwie mieszkalnym.

Czytaj dalej
Dom pod wynajem wolfhaus

Dom pod wynajem – kiedy to będzie dobra inwestycja?

Na budowę domu decydują się nie tylko osoby prywatne. To przedsięwzięcie, które nierzadko doprowadzają do skutku również inwestorzy. I chodzi tu zarówno o biznesmenów, zamierzających szybko sprzedać gotowy obiekt, jak i tych, którzy liczą na zyski z wynajmu. Jaki dom warto wybudować, myśląc o budynku dla zmieniających się co jakiś czas lokatorów? Czy jest zapotrzebowanie […]

Czytaj dalej
dom dla alergika

Dom dla alergika

Coraz więcej ludzi zmaga się z bardziej lub mniej dokuczliwymi alergiami. Są osoby, które z uczuleniem walczą zaledwie kilka tygodni w roku. Kiedy przyroda budzi się do życia po zimie, ale są i takie, które na co dzień reagują na alergeny z najbliższego otoczenia. Ten problem wreszcie wydaje się być dostrzeżony w nowoczesnym budownictwie.

Czytaj dalej