Planując budowę domu, większość ludzi oczyma wyobraźni widzi całe mnóstwo formalności i spraw do załatwienia. I kiedy wznoszony jest obiekt murowany, to rzeczywiście tak to zwykle wygląda. Jednak czy wiesz o tym, że da się to zorganizować inaczej?
Realizacja tego typu inwestycji naprawdę jest możliwa do przeprowadzenia dużo, dużo mniejszym nakładem pracy samego inwestora. W jaki sposób postawić dom i zarazem uniknąć poszukiwania ekip budowlanych? Szczegółów dowiesz się z naszego artykułu.
Budowa domu bez szukania ekip budowlanych – zacznij od projektu!
O tym, że dom da się wybudować, nie mnożąc przy tym problemów, których rozwiązanie i tak spadłoby później na głowę inwestora, od wielu lat udowadnia WOLF Haus. Stawiając obiekty prefabrykowane, dbamy o to, żeby zaangażowanie właściciela działki w cały proces budowy było ograniczone do absolutnego minimum.
Po jego stronie jest więc przede wszystkim wybór projektu budowlanego, czyli koncepcji m.in. na to, jak docelowo powinien wyglądać wspomniany obiekt, z jakich materiałów należy go zbudować, co znajdzie się w najbliższym otoczeniu całej bryły, a także jakie instalacje trzeba w nim zamontować.
Tu jest jednak ważna uwaga: takiego planu wcale nie trzeba tworzyć od zera. W ofercie WOLF Haus znajdziesz całe mnóstwo najróżniejszych realizacji wraz z gotowymi projektami. Można wybrać jeden z nich i albo przełożyć go w skali 1:1 na budowę swojego obiektu, albo wprowadzić do niego pewne modyfikacje, dostosowując budynek do potrzeb i wymagań jego przyszłych domowników.
Dlaczego wyborowi projektu budowlanego poświęcamy tak dużo czasu? Otóż trzeba sobie zdać sprawę z tego, że takie “budowanie” domu na papierze niejako “ustawia” realizację całej inwestycji w terenie. Co zatem dzieje się na kolejnych etapach? W czym nasi specjaliści mogą Cię wyręczyć? Czytaj dalej!
Projekt domu prefabrykowanego już jest, ale co dalej?
Zgodnie z wybranym bądź dostosowanym już na starcie projektem budowlanym, na placu budowy grunt jest przygotowywany pod całe to przedsięwzięcie (przede wszystkim wylewana jest płyta fundamentowa). Równolegle – w specjalnym parku maszynowym – prowadzone są zaś roboty, sprowadzające się do tworzenia kluczowych części konstrukcyjnych całego obiektu (takich, jak na przykład balkony, stropy, czy ściany – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne).
Proces, który odbywa się w fabryce (podkreślamy: w iście laboratoryjnych warunkach), zwykle trwa około trzy miesiące. I – uwaga – jest to najdłuższy okres jeśli chodzi o poszczególne etapy robót, którymi zajmuje się WOLF Haus. W tym czasie wspomniane części konstrukcyjne obiektu są tworzone z bardzo dużą precyzją (wręcz co do milimetra), a następnie transportowane na plac budowy.
Na działce są wypakowywane i ustawiane na wylanych wcześniej fundamentach. Zespoleniem wszystkiego w jedną całość zajmują się zaś ekipy montażowe. Pomocny jest także operator dźwigu, który – właśnie przy wykorzystaniu tej maszyny – ułatwia manewrowanie poszczególnymi elementami.
Budowa z prefabrykatów – o co jeszcze inwestor nie musi się martwić?
Jak widzisz, każdy, kto zdecyduje się na budowę obiektu prefabrykowanego, nie musi się martwić o poszukiwanie fachowców do wykonywania konkretnych zadań oraz o patrzenie im na ręce. Firma WOLF Haus podchodzi do sprawy kompleksowo – tu każdy wie, co i kiedy ma robić. Na tym jednak nie koniec! O ile w przypadku budynków murowanych właściciele działki bardzo często sami dbają o zakup materiałów oraz zajmują się ich magazynowaniem, o tyle tutaj to również nie jest na ich barkach.
Jeśli chodzi o inwestycje, za którymi stoi WOLF Haus, to głównym materiałem budowlanym jest drewno. Nie jest to jednak przypadkowe drewno, ale surowiec importowany z niemieckich fabryk (wcześniej komorowo suszony, czterostronnie strugany i fazowany). To sprawdzone źródło, z którego nasza firma korzysta od lat. Tamtejsze drewno jest po prostu świetnej jakości, co zresztą potwierdzają liczne certyfikaty.
Zalet takich drewnianych budowli jest oczywiście mnóstwo. To w końcu ponadczasowy materiał, przyczyniający się do trwałości całej bryły oraz jej dobrej wentylacji, a także do wytwarzającego się wewnątrz specyficznego mikroklimatu, służącego ludzkiemu zdrowiu.
Na uwagę zasługuje także to, że budynki prefabrykowane są ekologiczne i energooszczędne. Mało tego! Spełniają one rygorystyczne normy, obejmujące m.in. kwestie termoizolacyjne, akustyczne, czy ognioodporne. Pomyślnie przechodzą nawet testy, uwzględniające oddziaływanie na nich…. silnych trzęsień ziemi. Zalet domów, budowanych z prefabrykatów, jest oczywiście znacznie więcej. O szczegóły warto dopytać naszych fachowców. Specjaliści WOLF Haus są do Twojej dyspozycji!
Najnowsze wpisy
Dom prefabrykowany dla Młodej Pary
Na zaproszeniach ślubnych wiele Młodych Par zamieszcza notatkę o tym, jakich upominków oczekują i na jakie cele zbierają. Czasem wprost mowa jest o gotówce na wspólną przyszłość, kolejnym razem na zakup mieszkania, a jeszcze innym na budowę domu.
Czytaj dalejDom szkieletowy jako zabezpieczenie przyszłości dziecka
Jako rodzic zastanawiasz się, jak finansowo zabezpieczyć dzieci na przyszłość? To absolutnie normalne. Możliwości jest oczywiście wiele. W tym artykule przybliżamy kilka z nich, nie pomijając oczywiście rynku nieruchomości. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie ruchy warto podjąć, żeby Twoja pociecha nie wkraczała w dorosłość z okrągłym zerem na koncie.
Czytaj dalejPrzestronny dom dla rodziny 2+2
Niektórzy marzą o niewielkim domu w typowo minimalistycznym stylu. Natomiast inni stawiają na duże wnętrza. Jakimi kryteriami powinny się kierować rodziny dwa plus dwa? Tego dowiesz się z naszego artykułu.
Czytaj dalej