Cisza, spokój, wygoda, swobodny dostęp do zieleni i świeżego powietrza czy możliwość realizacji ogrodniczych pasji – dom jednorodzinny dla seniorów to wprost idealne rozwiązanie. Aby jednak złota jesień życia płynęła w nim szczęśliwie, budynek musi być odpowiednio dostosowany do potrzeb i oczekiwań osób starszych. Odkryj projekty domów dla seniorów WOLF Haus i przekonaj się, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Projekty domu dla seniora

Projekty domu dla seniora, choć mogą być naprawdę różne, powinno łączyć jedno – szczególna dbałość o zapewnienie jak najwyższego komfortu w starszym wieku. Jesień życia, choć niemniej piękna od lat młodzieńczych, ma w końcu swoje ograniczenia. I nawet, jeśli decydujemy się na budowę domu w czasie, gdy czujemy się sprawni i w pełni sił, warto mieć na względzie pewne wytyczne, które decydują o jego ergonomiczności i które to z pewnością zaprocentują w latach kolejnych – odczuwaną wygodą, bezpieczeństwem i ogólnym zadowoleniem z jego użytku. Jaki dom będzie idealny dla seniora? Czytaj dalej, aby poznać wskazówki ekspertów i najlepsze projekty!

Dom jednorodzinny dla seniorów

Dom jednorodzinny dla seniorów może stać się wymarzonym miejscem do życia. Błoga cisza, spokój, wygoda, bliskość natury – trudno o lepsze warunki do odpoczynku i komfortowego mieszkania. Często jednak zdarza się, że osoby starsze rezygnują z pielęgnowanych przez całe życie marzeń o własnym domu. Wątpliwości budzi wiele kwestii: począwszy od kosztów budowy, sterty formalności i rozciągniętą w czasie, wielomiesięczną budowę, aż po samo znalezienie rzetelnej ekipy budowlanej. Obaw nie brakuje także, jeśli chodzi o eksploatację budynku – zarówno komfort życia na co dzień, jak i opłaty związane z jego utrzymaniem.

Warto jednak pamiętać, że domy jednorodzinne dla seniorów stawiane w myśl tradycyjnego budownictwa nie są obecnie jedynym, dostępnym rozwiązaniem. W WOLF Haus od lat specjalizujemy się w projektowaniu i stawianiu domów modułowych z prefabrykatów – funkcjonalnych, trwałych i energooszczędnych – których budowa nie pochłonie ani nadmiernej ilości czasu, ani energii, a ponadto będzie znacznie bardziej przyjazna dla portfela. Za sprawą zastosowanych rozwiązań, w tym wysokiej jakości materiałów budowlanych, opatentowanych rozwiązań konstrukcyjnych i przetestowanej, niemieckiej technologii, wszystkie nasze domy jednorodzinne dla seniorów są energooszczędne w swoim standardzie, a dzięki temu, bardziej ekonomiczne w utrzymaniu.

Jaki dom będzie idealny dla seniora?

Tym, co pierwsze nasuwa się w odpowiedzi na pytanie, jaki dom będzie idealny dla seniora, jest komfort. I to w szerokim tego słowa rozumieniu. Komfort życia to nie tylko pięknie zaprojektowana, ciesząca oko przestrzeń, ale przede wszystkim ergonomia. Prosty i funkcjonalny układ pomieszczeń, przestronne wnętrza, bezpieczeństwo – a wszystko to zaprojektowane w obrębie jednego poziomu bez konieczności poruszania się po schodach – tak, aby przemieszczanie się po całym domu było w pełni bezproblemowe i możliwie jak najbardziej wygodne, również w przypadku doskwierających w starszym wieku bolesności czy ograniczeń ruchowych.

W katalogu gotowych projektów WOLF Haus dostępnych jest wiele propozycji, które znakomicie spiszą się w roli domu jednorodzinnego dla seniora. Za przykład posłużyć mogą między innymi Nowoczesna stodoła czy WOLF_Remki B – przytulne małe domki parterowe do 100 m2, odpowiadające na kluczowe potrzeby i wymogi osób w starszym wieku. Nie wyczerpują one jednak naszego portfolio!

Nowoczesna stodoła Wolfhaus

W WOLF Haus tworzymy projekty, pomagamy przy formalnościach, odpowiadamy za produkcję prefabrykatów i ich transport na teren budowy, a następnie sam montaż – innymi słowy, zapewniamy wsparcie w czasie całego procesu budowy domu. Udowadniamy, że realizacja marzeń może wyglądać zupełnie inaczej – i to na każdym etapie prac! Już teraz zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi projektami domów dla seniorów i kontaktu – z przyjemnością wszystko wyjaśnimy i przeprowadzimy przez cały proces budowy upragnionej inwestycji.

Najnowsze wpisy

dom prefabrykowany z częścią usługową

Dom prefabrykowany z częścią usługową. Jak może wyglądać?

Chcesz prowadzić swój biznes blisko miejsca zamieszkania, jednocześnie oddzielając życie zawodowe od prywatnego? Jest to możliwe nawet w tej samej lokalizacji! Planując budowę domu, wystarczy wziąć taką koncepcję pod uwagę, a potem po prostu wprowadzić ją w życie. W tym artykule omawiamy domy prefabrykowane, które są połączone z częścią usługową. Jak to może wyglądać w […]

Czytaj dalej
dom bez barier

Dom bez barier: prefabrykacja z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dom prefabrykowany to budynek, który da się stworzyć w odpowiedzi na najróżniejsze potrzeby właścicieli. Wiąże się to z wprowadzaniem rozmaitych rozwiązań. Czasem wynikają one z marzeń i wizji przyszłych domowników, ale bywa i tak, że ich realizacja ma dużo większe znaczenie.

Czytaj dalej

Dom na miarę XXI wieku: jak się buduje z prefabrykatów?

Zmieniające się przepisy i coraz to nowsze trendy w budownictwie sprawiają, że każdy, kto obecnie podejmuje decyzję o budowie wymarzonego domu, musi się zmierzyć z wieloma dylematami. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku typowo inwestycyjnego podejścia do tego tematu. Jeśli chcesz poznać długą listę istotnych szczegółów, dotyczących stawiania budynków w XXI wieku, to ten artykuł […]

Czytaj dalej