Cisza, spokój, wygoda, swobodny dostęp do zieleni i świeżego powietrza czy możliwość realizacji ogrodniczych pasji – dom jednorodzinny dla seniorów to wprost idealne rozwiązanie. Aby jednak złota jesień życia płynęła w nim szczęśliwie, budynek musi być odpowiednio dostosowany do potrzeb i oczekiwań osób starszych. Odkryj projekty domów dla seniorów WOLF Haus i przekonaj się, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Projekty domu dla seniora

Projekty domu dla seniora, choć mogą być naprawdę różne, powinno łączyć jedno – szczególna dbałość o zapewnienie jak najwyższego komfortu w starszym wieku. Jesień życia, choć niemniej piękna od lat młodzieńczych, ma w końcu swoje ograniczenia. I nawet, jeśli decydujemy się na budowę domu w czasie, gdy czujemy się sprawni i w pełni sił, warto mieć na względzie pewne wytyczne, które decydują o jego ergonomiczności i które to z pewnością zaprocentują w latach kolejnych – odczuwaną wygodą, bezpieczeństwem i ogólnym zadowoleniem z jego użytku. Jaki dom będzie idealny dla seniora? Czytaj dalej, aby poznać wskazówki ekspertów i najlepsze projekty!

Dom jednorodzinny dla seniorów

Dom jednorodzinny dla seniorów może stać się wymarzonym miejscem do życia. Błoga cisza, spokój, wygoda, bliskość natury – trudno o lepsze warunki do odpoczynku i komfortowego mieszkania. Często jednak zdarza się, że osoby starsze rezygnują z pielęgnowanych przez całe życie marzeń o własnym domu. Wątpliwości budzi wiele kwestii: począwszy od kosztów budowy, sterty formalności i rozciągniętą w czasie, wielomiesięczną budowę, aż po samo znalezienie rzetelnej ekipy budowlanej. Obaw nie brakuje także, jeśli chodzi o eksploatację budynku – zarówno komfort życia na co dzień, jak i opłaty związane z jego utrzymaniem.

Warto jednak pamiętać, że domy jednorodzinne dla seniorów stawiane w myśl tradycyjnego budownictwa nie są obecnie jedynym, dostępnym rozwiązaniem. W WOLF Haus od lat specjalizujemy się w projektowaniu i stawianiu domów modułowych z prefabrykatów – funkcjonalnych, trwałych i energooszczędnych – których budowa nie pochłonie ani nadmiernej ilości czasu, ani energii, a ponadto będzie znacznie bardziej przyjazna dla portfela. Za sprawą zastosowanych rozwiązań, w tym wysokiej jakości materiałów budowlanych, opatentowanych rozwiązań konstrukcyjnych i przetestowanej, niemieckiej technologii, wszystkie nasze domy jednorodzinne dla seniorów są energooszczędne w swoim standardzie, a dzięki temu, bardziej ekonomiczne w utrzymaniu.

Jaki dom będzie idealny dla seniora?

Tym, co pierwsze nasuwa się w odpowiedzi na pytanie, jaki dom będzie idealny dla seniora, jest komfort. I to w szerokim tego słowa rozumieniu. Komfort życia to nie tylko pięknie zaprojektowana, ciesząca oko przestrzeń, ale przede wszystkim ergonomia. Prosty i funkcjonalny układ pomieszczeń, przestronne wnętrza, bezpieczeństwo – a wszystko to zaprojektowane w obrębie jednego poziomu bez konieczności poruszania się po schodach – tak, aby przemieszczanie się po całym domu było w pełni bezproblemowe i możliwie jak najbardziej wygodne, również w przypadku doskwierających w starszym wieku bolesności czy ograniczeń ruchowych.

W katalogu gotowych projektów WOLF Haus dostępnych jest wiele propozycji, które znakomicie spiszą się w roli domu jednorodzinnego dla seniora. Za przykład posłużyć mogą między innymi Nowoczesna stodoła czy WOLF_Remki B – przytulne małe domki parterowe do 100 m2, odpowiadające na kluczowe potrzeby i wymogi osób w starszym wieku. Nie wyczerpują one jednak naszego portfolio!

Nowoczesna stodoła Wolfhaus

W WOLF Haus tworzymy projekty, pomagamy przy formalnościach, odpowiadamy za produkcję prefabrykatów i ich transport na teren budowy, a następnie sam montaż – innymi słowy, zapewniamy wsparcie w czasie całego procesu budowy domu. Udowadniamy, że realizacja marzeń może wyglądać zupełnie inaczej – i to na każdym etapie prac! Już teraz zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi projektami domów dla seniorów i kontaktu – z przyjemnością wszystko wyjaśnimy i przeprowadzimy przez cały proces budowy upragnionej inwestycji.

Najnowsze wpisy

domek karo wolfhaus

Dom pasywny – co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Domy pasywne to nowoczesne budynki spełniające najwyższe standardy w zakresie energooszczędności. Czy są one przyszłością budownictwa mieszkaniowego? Biorąc pod uwagę ich zalety, z pewnością mocno pretendują do tego tytułu. Co oznacza, że dom jest pasywny i dlaczego warto w niego zainwestować? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj dalej

Zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym

Przymierzasz się do zmiany miejsca zamieszkania? Jeśli od zawsze marzył Ci się dom, lecz wraz z możliwościami pojawiły się i wątpliwości, czy to, aby na pewno dobre rozwiązanie – ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Omawiamy zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym i podpowiadamy, kiedy warto się na niego zdecydować.

Czytaj dalej
dom dla pary wolfhaus

Dom dla pary

Życie we dwoje może być jeszcze bardziej przyjemne, gdy toczy się we własnym domu. Niezależnie od tego, czy do jego budowy przychodzi po latach, czy na początku wspólnej drogi, podstawa to dobry projekt. Tylko jak go znaleźć? Przeczytaj nasz poradnik i nie zwlekaj z realizacją marzeń. Podpowiadamy, jakie warunki powinien spełniać funkcjonalny dom dla pary […]

Czytaj dalej