Prefabrykowany dom modułowy nowoczesna stodoła

Nowoczesna stodoła to projekt cieszący się w ostatnich latach wyjątkową popularnością. Łączy w sobie klimat sielski z modernistycznym, a nierzadko też loftowym. Doskonale wpisuje się w każde otoczenie – zarówno na wsi, jak i przedmieściach czy w centrum miasta. Jakie są cechy charakterystyczne tego typu konstrukcji? Czy dom modułowy nowoczesna stodoła to dobry wybór? Sprawdź!

Dom nowoczesna stodoła – charakterystyka

Dom przypominający nowoczesną stodołę (z ang. modern barn), to marzenie wielu osób. Prezentują się niezwykle efektownie, a do tego można je zaaranżować wedle własnych upodobań. To z założenia posty projekt, który oferuje niezliczone możliwości konfiguracji. Cechą wspólną stodół jest bryła na planie prostokąta, a nowoczesnego klimatu nadają im liczne przeszklenia i przestronne wnętrza. Najczęściej mają dwuspadowy dach oraz elewację z dodatkiem naturalnych materiałów – np. drewna czy kamienia.

Dom nowoczesna stodoła najczęściej obfituje w panoramiczne okna, które wprowadzają do środka naturę i w efektywnie łączą dom z ogrodem. Projekt domu zwykle jest bardzo minimalistyczny, przez co świetnie wpisuje się w każdy krajobraz. W bryle budynku może być ujęty garaż. Sam budynek może być parterowy, parterowy z poddaszem użytkowym lub antresolą albo piętrowy.

Jak powstają prefabrykowane domy modułowe w stylu stodoły?

Domy nowoczesna stodoła mogą być wznoszone w różnych technologiach. Jednak z uwagi na jej energooszczędną bryłę, warto zainwestować w technologię drewnianych domów prefabrykowanych, która z energooszczędności słynie. Tak samo jak w technologii murowanej,  tutaj również niezbędny jest projekt architektoniczny, dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora pod względem wielkości, ilości kondygnacji, kształtu bryły, rozkładu pomieszczeń itd. Nowoczesna stodoła jest projektowana tak, by budynek był energooszczędny i funkcjonalny. W przypadku domów modułowych, zdecydowana większość elementów jest wykonywana w fabryce. Na miejscu budowy następuje montaż konstrukcji, dachu czy wszelkich instalacji.

Ile trwa budowa domu z prefabrykatów?

Dzięki temu, że większość prac związanych z budową domu typu nowoczesna stodoła odbywa się w fabryce, to czas budowy zostaje maksymalnie skrócony. Jest też niemal niezależny od warunków zewnętrznych, dzięki czemu domy z prefabrykatów wznosi się przez cały rok. Budowa domu z WOLF Haus, od projektu do etapu stanu deweloperskiego, zajmuje najczęściej około 6-8 miesięcy. Oczywiście wpływ ma na to wiele różnych czynników, stąd też dopiero po wykonaniu projektu i ustaleniu szczegółów, jesteśmy w stanie dokładnie określić czas. Jedno jest jednak pewne – proces jest zdecydowanie szybszy aniżeli w przypadku domów murowanych czy domów z bali.

Gotowy dom nowoczesna stodoła

W WOLF System realizujemy projekty w stylu Nowoczesnej Stodoły według indywidualnego projektu inwestora. Jeśli masz zatem swój wymarzony projekt domu, możesz się do nas z nim zgłosić, a my zaadaptujemy go do naszej technologii produkcji. Co więcej, możesz również stworzyć z naszymi ekspertami indywidualny projekt domu, w którym zachwyci Cię każdy detal. Jeśli jednak zależy Ci na czasie, polecamy nasze domy gotowe – to projekty domów z półki, które są bardziej ekonomiczne i szybsze w realizacji. Projekty gotowe mają bowiem powtarzalny proces produkcyjny.

Przykładem takiego projektu jest WOLF Nowoczesna Stodoła. Prosta i modernistyczna forma budynku, doskonale komponuje się z naturalnym drewnem na elewacji. Na 85 m2 zaaranżowane zostały 3 ustawne pokoje, 2 łazienki, pomieszczenie gospodarcze oraz przestronny salon z jadalnią i otwartą kuchnią. Uwagę przykuwa sporych rozmiarów przeszklenie w pokoju dziennym – dzięki temu wnętrza są doświetlone, a mieszkańcy mogą podziwiać widok na ogród.

Zainteresował Cię projekt WOLF? A może marzy Ci się inna realizacja domu modułowego w stylu nowoczesnej stodoły? Zapraszamy do kontaktu!

Najnowsze wpisy

Relacja z Dnia otwartego WOLF Haus

Relacja z Dnia otwartego WOLF Haus

Za nami wyjątkowe wydarzenie – dzień otwarty w fabryce WOLF Haus w Siemianowicach Śląskich. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – odwiedziło nas ponad 300 osób, które mogły poznać specyfikę produkcji domów prefabrykowanych i skorzystać ze wszystkich atrakcji, które na ten dzień przygotowaliśmy. Przeczytaj krótką relację z Dnia otwartego WOLF Haus 2023!

Czytaj dalej
Czym jest szczelność domu i jak ją mierzymy

Czym jest szczelność domu i jak ją mierzymy?

Zadbanie o szczelność budynku ma na celu uniemożliwienie swobodnej cyrkulacji powietrza pomiędzy wnętrzem budynku, a jego otoczeniem zewnętrznym. Brak szczelności wpływa negatywnie na stan budynku i prowadzi do utrat ciepła, czego konsekwencją jest wzrost wydatków na energię. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, czym jest szczelność domu, a także prezentujemy informacje na temat mierzenia szczelności […]

Czytaj dalej
Jak nie dać się zaskoczyć dodatkowymi kosztami budowy

Jak nie dać się zaskoczyć dodatkowymi kosztami budowy?

W jednym z naszych poprzednich artykułów omówiliśmy, ile kosztuje dom prefabrykowany i co wpływa na jego cenę. Obecnie każda inwestycja budowlana, bez względu na wybraną technologię, wiąże się ze sporym wydatkiem. Poza tym można spotkać się z opiniami, że ostateczny koszt zawsze jest wyższy niż założenia i kalkulacje przed rozpoczęciem przedsięwzięcia. Jak nie dać się […]

Czytaj dalej