Prefabrykowane domki letniskowe modułowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Trudno się dziwić! Ich realizacja zajmuje mniej czasu, nie wymaga większego zaangażowania. Czym są domki letniskowe prefabrykowane? Jakie mają zalety? Ile kosztuje budowa? Przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.

Czym są prefabrykowane domki letniskowe modułowe?

Domki letniskowe prefabrykowane to tak zwane budynki rekreacji indywidualnej przeznaczone do użytku tymczasowego, zbudowane z gotowych ścian i stropów (prefabrykatów), składanych na miejscu budowy. Zwykle są one stosunkowo niewielkie – łączna powierzchnia zabudowy większości projektów bardzo często nie przekracza 70 m2.

Jak powstaje domek letniskowy modułowy?

Letniskowe domki energooszczędne buduje się w oparciu o technologię prefabrykacji – domki zbudowane są z gotowych elementów wyprodukowanych w przystosowanym do tego zakładzie. Wszystkie części składające się na konstrukcję prefabrykowanego domku letniskowego wykonywane są z dala od placu budowy w fabryce.

Ich produkcja odbywa się zgodnie z założeniami wybranego projektu przy wykorzystaniu nowoczesnych maszyn. W dalszej kolejności elementy te przewożone na działkę inwestora, a następnie łączone w jedną całość przy pomocy dźwigu oraz doświadczonej ekipy montażystów.

Domek Mini2 Wolf Haus

Domek Mini2 Wolf Haus

Domki letniskowe modułowe – zalety

Na letniskowe domki modułowe decyduje się coraz więcej osób prywatnych i deweloperów. Co przekonuje ich do wyboru właśnie tego rozwiązania? Dlaczego warto zdecydować się na budowę letniskowego domku w technologii modułowej? Jak się okazuje, korzyści jest niemało:

  • Niższe koszty – w porównaniu do budynków stawianych w oparciu o tradycyjne technologie.
  • Szybki czas realizacji – niekiedy zamykający się nawet w niespełna trzech miesiącach.
  • Brak przestojów – uniezależnienie prac od warunków atmosferycznych, dostępności materiałów budowlanych czy przerw technologicznych.
  • Uproszczony proces budowy dla inwestora – brak konieczności poszukiwania ekipy budowlanej, dostarczania materiałów na teren budowy czy angażowania się w postęp prac.
  • Precyzyjne odwzorowanie projektu – wszystkie moduły wykonywane są przez zaawansowane technologicznie maszyny w oparciu o wytyczne przyjęte w projekcie.
  • Możliwość oszacowania terminu zakończenia prac i całkowitych kosztów – już na etapie projektu.
  • Czystość prac – brak konieczności gruntownego porządkowania działki po zakończeniu robót budowlanych.

Ceny letniskowych domów modułowych

Trudno o udzielenie jednoznaczniej odpowiedzi na pytanie. Cena modułowego domku letniskowego uzależniona jest bowiem od wielu czynników – w tym także od samego producenta. Na ostateczny koszt budowy wpływają przede wszystkim metraż użytkowy, powierzchnia fundamentów, pokrycie dachu, liczba kondygnacji (domek letniskowy modułowy nie musi być), zastosowane rozwiązania technologiczne czy zastosowane materiały budowlane i wykończeniowe. Do tego dochodzi także koszt produkcji samych modułów oraz ich transport na miejsce docelowe.

Nowoczesne domki letniskowe modułowe – propozycje WOLF Haus

Planujesz nową inwestycję deweloperską? Zastanawiasz się, jak mądrze ulokować zgromadzony kapitał? A może już od dłuższego czasu marzy Ci się własny azyl, w którym odpoczniesz od pędu życia i wielkomiejskiego zgiełku?

W WOLF Haus już od ponad 50 lat specjalizujemy się w produkcji i stawianiu energooszczędnych domów prefabrykowanych. W naszym portfolio znajdziesz wiele projektów – w tym także i te, które doskonale sprawdzą się na użytek rekreacyjny. I to przez cały rok! Już teraz odkryj dostępne projekty nowoczesnych domków letniskowych modułowych na naszej stronie lub stwórz swój własny z pomocą naszych architektów.

Domek TIny Wolfhaus

Domek TIny Wolfhaus

Wśród gotowych propozycji z katalogu WOLF znajdziesz zarówno niewielkie domki letniskowe modułowe do 70 m2, których postawienie nie wymaga pozwolenia, jak i projekty domków o większym metrażu, w przypadku których uzyskanie uprawniających do budowy dokumentów jest już wymagane. Decydując się na współpracę z WOLF Haus, możesz liczyć na kompleksowe wsparcie – w zakresie budowy, projektu, ale także przy załatwianiu wszelkich formalności.

Zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością opowiemy Ci więcej o szczegółach naszej oferty i przedstawimy dostępne rozwiązania. 

Najnowsze wpisy

Dom Lotos WOLF Haus

Dom dla 3-pokoleniowej rodziny

Dom dla kilkupokoleniowej rodziny to niemałe wyzwanie. Chodzi w końcu o to, by tak zagospodarować dostępną przestrzeń, żeby była ona dostosowana do potrzeb dziadków, dzieci i wnuków. Tak, by każdy miał poczucie prywatności i intymności, a zarazem był w stanie czerpać radość ze wspólnych chwil, spędzanych w rodzinnym gronie. W kolejnym poradniku WOLF Haus omawiamy […]

Czytaj dalej
nowoczesna stodoła Wolfhaus

Niewielki dom w minimalistycznym stylu – jak może wyglądać?

Minimalizm to styl życia, obejmujący bardzo wiele aspektów. Jednym kojarzy się z wysprzątaniem szafy i umieszczeniem w niej wyłącznie kilku czy kilkunastu zestawów ubrań, w których domownicy rzeczywiście chodzą. Kolejni mają tu na myśli niewielkie i przede wszystkim przemyślane zakupy spożywcze, które pozwalają nie marnować żywności.

Czytaj dalej
Dom Tiny od WOLF Haus

Dom 2-pokojowy – dla kogo będzie najlepszy?

Myśląc o wymarzonym domu, zwykle w głowie pojawia się wizja dużego obiektu z wieloma pomieszczeniami. Często lokujemy tam w wyobraźni dwie toalety, garderobę, dwie sypialnie, salon, kuchnię, pokój dla dziecka czy gabinet do pracy.

Czytaj dalej