Prefabrykowane domki letniskowe modułowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Trudno się dziwić! Ich realizacja zajmuje mniej czasu, nie wymaga większego zaangażowania. Czym są domki letniskowe prefabrykowane? Jakie mają zalety? Ile kosztuje budowa? Przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.

Czym są prefabrykowane domki letniskowe modułowe?

Domki letniskowe prefabrykowane to tak zwane budynki rekreacji indywidualnej przeznaczone do użytku tymczasowego. Zbudowane są z gotowych ścian i stropów (prefabrykatów), składanych na miejscu budowy. Zwykle są one stosunkowo niewielkie – łączna powierzchnia zabudowy większości projektów bardzo często nie przekracza 70 m2.

Jak powstaje domek letniskowy modułowy?

Letniskowe domki energooszczędne buduje się w oparciu o technologię prefabrykacji – domki zbudowane są z gotowych elementów wyprodukowanych w przystosowanym do tego zakładzie. Wszystkie części składające się na konstrukcję prefabrykowanego domku letniskowego wykonywane są z dala od placu budowy w fabryce.

Ich produkcja odbywa się zgodnie z założeniami wybranego projektu przy wykorzystaniu nowoczesnych maszyn. W dalszej kolejności elementy te przewożone na działkę inwestora, a następnie łączone w jedną całość przy pomocy dźwigu oraz doświadczonej ekipy montażystów.

Domek Mini2 Wolf Haus

Domek Mini2 Wolf Haus

Domki letniskowe modułowe – zalety

Na letniskowe domki modułowe decyduje się coraz więcej osób prywatnych i deweloperów. Co przekonuje ich do wyboru właśnie tego rozwiązania? Dlaczego warto zdecydować się na budowę letniskowego domku w technologii modułowej? Jak się okazuje, korzyści jest niemało:

  • Niższe koszty – w porównaniu do budynków stawianych w oparciu o tradycyjne technologie.
  • Szybki czas realizacji – niekiedy zamykający się nawet w niespełna trzech miesiącach.
  • Brak przestojów – uniezależnienie prac od warunków atmosferycznych, dostępności materiałów budowlanych czy przerw technologicznych.
  • Uproszczony proces budowy dla inwestora – brak konieczności poszukiwania ekipy budowlanej, dostarczania materiałów na teren budowy czy angażowania się w postęp prac.
  • Precyzyjne odwzorowanie projektu – wszystkie moduły wykonujemy z pomocą zaawansowanych technologicznie maszyny w oparciu o wytyczne przyjęte w projekcie.
  • Możliwość oszacowania terminu zakończenia prac i całkowitych kosztów – już na etapie projektu.
  • Czystość prac – brak konieczności gruntownego porządkowania działki po zakończeniu robót budowlanych.

Ile kosztuje budowa domku letniskowego modułowego?

O budowie domku letniskowego modułowego powinni pomyśleć nie tylko inwestorzy, upatrujący w takich obiektach szybkiego zysku w postaci najmu krótkoterminowego. To również doskonała propozycja dla osób prywatnych, które chcą regularnie (na przykład w okresie świąt albo podczas wakacji) odrywać się od miejskiego zgiełku i spędzać ten czas w dużo spokojniejszym entourage’u, w bliskości z przyrodą.

W związku z tym, że mówimy o realizacji zadania, które wymaga poczynienia sporych nakładów finansowych, należy tu poruszyć temat pieniędzy, jakie trzeba przy takiej okazji wygospodarować. Musimy jednak podkreślić, że ciężko o jednoznaczne określenie, o jakie kwoty tutaj chodzi.

Nowoczesne domki letniskowe modułowe – propozycje WOLF Haus

Planujesz nową inwestycję deweloperską? Zastanawiasz się, jak mądrze ulokować zgromadzony kapitał? A może już od dłuższego czasu marzy Ci się własny azyl, w którym odpoczniesz od pędu życia i wielkomiejskiego zgiełku?

W WOLF Haus już od ponad 50 lat specjalizujemy się w produkcji i stawianiu energooszczędnych domów prefabrykowanych. W naszym portfolio znajdziesz wiele projektów – w tym także i te, które doskonale sprawdzą się na użytek rekreacyjny. Już teraz odkryj dostępne projekty nowoczesnych domków letniskowych modułowych na naszej stronie lub stwórz swój własny z pomocą naszych architektów.

Domek TIny Wolfhaus

Domek Tiny Wolfhaus

Wśród gotowych propozycji z katalogu WOLF znajdziesz zarówno niewielkie domki letniskowe modułowe do 70 m2, których postawienie nie wymaga pozwolenia, jak i projekty domków o większym metrażu, w przypadku którego uzyskanie uprawniających do budowy dokumentów jest już wymagane. Wybierając WOLF Haus, otrzymujesz kompleksowe wsparcie w zakresie budowy, projektu, ale także przy załatwianiu wszelkich formalności.

Zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością opowiemy Ci więcej o szczegółach naszej oferty i przedstawimy dostępne rozwiązania. 

Najnowsze wpisy

dom bez barier

Dom bez barier: prefabrykacja z myślą o osobach niepełnosprawnych

Dom prefabrykowany to budynek, który da się stworzyć w odpowiedzi na najróżniejsze potrzeby właścicieli. Wiąże się to z wprowadzaniem rozmaitych rozwiązań. Czasem wynikają one z marzeń i wizji przyszłych domowników, ale bywa i tak, że ich realizacja ma dużo większe znaczenie.

Czytaj dalej

Dom na miarę XXI wieku: jak się buduje z prefabrykatów?

Zmieniające się przepisy i coraz to nowsze trendy w budownictwie sprawiają, że każdy, kto obecnie podejmuje decyzję o budowie wymarzonego domu, musi się zmierzyć z wieloma dylematami. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku typowo inwestycyjnego podejścia do tego tematu. Jeśli chcesz poznać długą listę istotnych szczegółów, dotyczących stawiania budynków w XXI wieku, to ten artykuł […]

Czytaj dalej
Willa w technologii prefabrykowanej

Willa w technologii prefabrykowanej

Niektórzy lubią małe mieszkania. Z kolei inni potrzebują zdecydowanie większej przestrzeni do życia. W związku z tym, że na naszej stronie internetowej powstało już wiele artykułów o domach, które wpisują się w styl minimalistyczny, to tym razem skupiamy się na znacznie bardziej rozbudowanych obiektach. Co powiesz na willę? Wbrew pozorom takie budynki mogą być tanie […]

Czytaj dalej