Życie we dwoje może być jeszcze bardziej przyjemne, gdy toczy się we własnym domu. Niezależnie od tego, czy do jego budowy przychodzi po latach, czy na początku wspólnej drogi, podstawa to dobry projekt. Tylko jak go znaleźć? Przeczytaj nasz poradnik i nie zwlekaj z realizacją marzeń. Podpowiadamy, jakie warunki powinien spełniać funkcjonalny dom dla pary oraz jak wybrać najlepszy dla siebie projekt.

Dom dla pary od WOLF Haus

Dom dla pary może być świetną alternatywą mieszkania. Zapewnia więcej prywatności, nierzadko także i większą przestrzeń, a przede wszystkim daje stały i nieograniczony niczym dostęp do własnego kawałka zieleni. Wbrew pozorom, to nie tylko wspaniałe rozwiązanie dla młodych małżeństw czy par planujących powiększanie rodziny. To również propozycja dla osób, które wybierają życie bezdzietne lub odchowanie potomstwa mają już za sobą – i dopiero teraz mogą lub chcą realizować odkładane przez lata marzenia o przejściu na swoje.

Aby jednak dom dla pary był faktycznym spełnieniem rzeczonych marzeń, podstawą jest jego właściwy projekt. To właśnie na jego podstawie zostanie wzniesiona cała inwestycja. W WOLF Haus specjalizujemy się w kompleksowym stawianiu wysokiej jakości domów modułowych. Oferujemy szerokie portfolio projektów: domy parterowe, piętrowe oraz z poddaszem użytkowym. Oprócz tego, dajemy także możliwość stworzenia go od zupełnych podstaw. Oczywiście z pełnym wsparciem naszych architektów.

Jakie warunki powinien spełniać dom dla pary? Na co zwrócić uwagę przy wyborze lub tworzeniu projektu? Czym się kierować? Pytań pojawia się wiele, dlatego też przygotowaliśmy kilka pomocnych podpowiedzi. Przedstawiamy także popularne domy dla par – jedne z najchętniej wybieranych projektów z portfolio WOLF Haus.

Popularne domy dla par

Do jednych z najbardziej popularnych domów dla par należą projekty z kategorii domów parterowych: WOLF_Remki B oferowany bez garażu oraz bliźniaczy WOLF_Remki A z garażem. Niższa zabudowa sprawia, że budynki tego typu jeszcze bardziej harmonijnie wkomponowują się w otoczenie. Rozplanowana na jednym poziomie przestrzeń daje wrażenie przestronności wnętrza nawet przy mniejszym metrażu, a jednocześnie zapewnia bezproblemowy dostęp do każdego miejsca wszystkim osobom mieszkającym lub przebywającym w domu. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku seniorów lub osób z niepełnosprawnościami.

dom dla pary wolfhaus

Dom Wolf Remki B

Dom dla pary powinien w możliwie jak największym stopniu odpowiadać na potrzeby i oczekiwania dwojga osób, a ponadto wpisywać się w prowadzony styl życia oraz uwzględniać plany na przyszłość. Trudno więc wskazać jeden, uniwersalny projekt, który sprawdzi się w każdym przypadku. Nie bez powodu w WOLF Haus dajemy możliwość adaptacji każdego z oferowanych domów gotowych pod indywidualne wymogi.

Jeśli mamy do dyspozycji mniejszą działkę, a zależy nam na większym metrażu (na przykład w związku z planowanym powiększeniem rodziny), warto zwrócić uwagę na projekty domów dla par z kategorii piętrowych lub z poddaszem użytkowym. Domy te zapewnią sporą przestrzeń użytkową, którą później zaadaptować będzie można na dziecięce pokoje, pomieszczenia dla gości lub inny użytek, jednocześnie zajmując mniejszą część działki.

Są jednak pewne kwestie, które zawsze dobrze przeanalizować. Niezależnie od tego, na jaki projekt się zdecydujemy. Do jednych ważniejszych należą zdecydowanie liczba i rodzaj niezbędnych pomieszczeń. Dom dla pary powinien posiadać przestrzeń wspólną (prywatną oraz ogólnodostępną, w której będzie można przyjmować gości), ale uwzględniać przestrzeń indywidualną, w której każdy z domowników będzie mógł się realizować.

Na co zwrócić uwagę?

Warto też zadbać o to, aby w projekcie znalazło się miejsce na pomieszczenia uniwersalne – łatwe w adaptacji pod kątem konkretnych potrzeb, często zmieniających się na przestrzeni lat. Na wstępie dobrze też ustalić, które pomieszczenia są priorytetem, a z których, gdyby było to koniecznie, można zrezygnować – zwłaszcza, kiedy celujemy w dom dla pary z mniejszym metrażem. Istotny jest także układ domu i jego zorientowanie względem stron świata.

dom dla pary z garażem

Dom Wolf Remki A

Projekt domu dla pary

Przy wyborze projektu domu dla pary istotne powinny być nie tylko aspekty funkcjonalne i preferencje. Punkt wyjścia to analiza warunków działki. Co ważne, chodzi tu nie tylko o samą dostępną powierzchnię czy sposób ukształtowania terenu, ale też wymogi, jakie określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

W zapisach MPZP można znaleźć różne wytyczne – m.in. odnośnie do możliwej liczby kondygnacji i wysokości całkowitej budynku, rodzaju pokrycia dachu i jego kąta nachylenia czy tego, jak dom może zostać usytuowany względem granic działki i znajdującej się w pobliżu zabudowy. Wybrany projekt musi wpisywać się w określone dla danego terenu wymogi – w przeciwnym razie, pozwolenie na budowę nie zostanie wydanie. Uprzednia analiza warunków posiadanej działki, jak i narzuconych odgórnie wymogów, zdecydowanie usprawni proces wyboru projektu, a dzięki temu także realizację całej inwestycji.

Projekt domu dla pary to jedna z najważniejszych kwestii przy jego budowie. W końcu, to właśnie na jego podstawie przebiegać będzie realizacja całej inwestycji. Decydując się na budowę domu z WOLF Haus, zyskujesz pewność odpowiedniego dopasowania każdego projektu. Zarówno do indywidualnych potrzeb, jak i miejscowych zapisów, z wykorzystaniem pełnego potencjału swojej działki.

Najnowsze wpisy

domek karo wolfhaus

Dom pasywny – co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Domy pasywne to nowoczesne budynki spełniające najwyższe standardy w zakresie energooszczędności. Czy są one przyszłością budownictwa mieszkaniowego? Biorąc pod uwagę ich zalety, z pewnością mocno pretendują do tego tytułu. Co oznacza, że dom jest pasywny i dlaczego warto w niego zainwestować? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj dalej

Zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym

Przymierzasz się do zmiany miejsca zamieszkania? Jeśli od zawsze marzył Ci się dom, lecz wraz z możliwościami pojawiły się i wątpliwości, czy to, aby na pewno dobre rozwiązanie – ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Omawiamy zalety i wady mieszkania w domu jednorodzinnym i podpowiadamy, kiedy warto się na niego zdecydować.

Czytaj dalej

Relacja z Dnia otwartego WOLF Haus

Za nami wyjątkowe wydarzenie – dzień otwarty w fabryce WOLF Haus w Siemianowicach Śląskich. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – odwiedziło nas ponad 300 osób, które mogły poznać specyfikę produkcji domów prefabrykowanych i skorzystać ze wszystkich atrakcji, które na ten dzień przygotowaliśmy. Przeczytaj krótką relację z Dnia otwartego WOLF Haus 2023! Co działo się podczas […]

Czytaj dalej