Myśląc o wymarzonym domu, zwykle w głowie pojawia się wizja dużego obiektu z wieloma pomieszczeniami. Często lokujemy tam w wyobraźni dwie toalety, garderobę, dwie sypialnie, salon, kuchnię, pokój dla dziecka czy gabinet do pracy.

Tymczasem coraz więcej ludzi stawia na minimalizm. A to przejawia się również w projektowaniu i budowaniu domu. Co powiesz dla budynek 2-pokojowy? Dla kogo będzie najlepszy i kiedy może się sprawdzić? Przeczytaj nasz poradnik i znajdź odpowiedzi i na te oraz wiele innych pytań z tego zakresu.

Jak może wyglądać dom 2-pokojowy?

Marzenie o własnym domu posiada wiele osób. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na duży, piętrowy budynek z wieloma pomieszczeniami z uwagi na ograniczenia finansowe albo na niewielką działkę. Ba! Nie wszystkim duże lokum jest zwyczajnie potrzebne. To wszystko sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się domy 2-pokojowe.

I chociaż wielu osobom takie niewielkie obiekty kojarzą się z przestrzeniami, w których trudno jest utrzymać ład i porządek, to… bardzo często jest dokładnie odwrotnie! Taki budynek da się zaprojektować i zbudować w taki sposób, żeby był jak najbardziej funkcjonalny oraz ergonomiczny. Może stanowić wygodne gniazdko, które łatwo posprzątać. To dowód na to, że nawet na niewielkim metrażu da się stworzyć przestrzeń, która jest przyjemna dla życia, z wieloma przedmiotami w zasięgu ręki.

Jeśli chodzi o wielkość takiego obiektu, to zwykle ma on powierzchnię od około 50 do 100 metrów kwadratowych. Da się w nim stworzyć strefę sypialnianą, a także część dzienną z salonem i aneksem kuchennym. Do tego dochodzi oczywiście łazienka. Wszystko przy zachowaniu poczucia prywatności i niezależności, a także komfortu codziennego przebywania w takim domu.

Aspekty techniczne i prawne możesz zostawić specjalistom z WOLF Haus. W porozumieniu z Tobą zajmiemy się projektem Twojego wymarzonego domu, transportem poszczególnych elementów oraz ich montażem. Czy wiesz o tym, że stan deweloperski można uzyskać już po 3 miesiącach pracy? To naprawdę możliwe! Warto również podkreślić, że wszystko da się wykonać niemal zawsze – mówimy bowiem o przedsięwzięciu, które jest prawie niezależne od pogody.

tiny3 wolf

Dom Tiny 3 w WOLF Haus

Dom 2-pokojowy – dla kogo to najlepsze rozwiązanie?

Dom 2-pokojowy to świetna propozycja dla singli oraz bezdzietnych par, którzy wynajmują kawalerkę albo niewielkie mieszkanie i chcą wreszcie przejść na swoje. Pozwala na posiadanie własnej przestrzeni z ogrodem, bez hałasujących sąsiadów za ścianą, z niewielkimi kosztami utrzymania.

Na tym jednak nie koniec, bo 2-pokojowy dom to również dobre rozwiązanie dla seniorów, którzy marzą o własnym lokum, a jednocześnie pragną przebywać w ładnym otoczeniu, z dostępem do zieleni i zarazem chcą mieć wszystko w zasięgu ręki oraz na jednym poziomie (bez utrudnień w postaci schodów oraz rzeczy umieszczonych na różnych wysokościach).

Nie można również zapominać o aspekcie inwestycyjnym… Niewielkie domy – z uwagi na coraz bardziej popularny minimalistyczny styl życia – są świetną opcją. W razie potrzeby takie obiekty da się łatwo wynająć lub sprzedać. Dla potencjalnych klientów, którzy szukają gotowej do zamieszkania swojej pierwszej nieruchomości, dom 2-pokojowy stanowi idealną propozycję. Szczególnie w czasach ciągle rosnących cen nieruchomości.

2-pokojowe domy z prefabrykatów to rozwiązanie, które daje pełen komfort ich użytkowania. Projektanci WOLF Haus tworzą je w oparciu o wszelkie sugestie przyszłych domowników. A kiedy projekt jest już gotowy, to bardzo szybko można przystąpić do pracy, polegającej na przygotowaniu poszczególnych elementów w parku maszynowym.

Warto podkreślić, że wszystko odbywa się bardzo sprawnie i dokładnie – wręcz z dbałością o milimetrowe szczegóły. Natomiast po wykonaniu kluczowych elementów w zakładzie produkcyjnym, przychodzi czas ich montażu. Dzieje się to na miejscu – na działce, na której ma stanąć dom. Na samym końcu pozostaje wykonać roboty wykończeniowe i gotowe!

Dom Tiny od WOLF Haus

Dom 2-pokojowy – jakie daje możliwości?

Dom 2-pokojowy to obiekt skrojony na miarę, sprawdzający się nawet na niewielkiej parceli. Odpowiada na indywidualne potrzeby domowników – zarówno pod kątem pomysłów na rozlokowanie poszczególnych pomieszczeń, jak i rozplanowanie ich w obrębie parteru albo dwóch poziomów.

O wszystkich chętnie porozmawiamy. Dlatego jeśli chcesz poznać znacznie więcej szczegółów albo masz wątpliwości, które należy rozwiać, to nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawimy, że Twój 2-pokojowy dom będzie łatwy w utrzymaniu i z niskimi kosztami eksploatacji. Taki obiekt da Ci dużo swobody i zapewni dostęp do własnego kawałka ziemi. Niezależność, funkcjonalność i prywatność gwarantowane!

Najnowsze wpisy

dom z drewna wolfhaus

Dom z drewna – nie tylko ładny, ale i dobry dla zdrowia!

Rośnie świadomość polskiego społeczeństwa na temat wpływu wielu czynników na nasze zdrowie. Coraz więcej osób, w oparciu o wciąż pogłębianą wiedzę, stara się unikać na przykład wykorzystywania tworzyw sztucznych. Dotyczy to wielu sytuacji, co ma swoje odzwierciedlenie także w budownictwie mieszkalnym.

Czytaj dalej
Dom pod wynajem wolfhaus

Dom pod wynajem – kiedy to będzie dobra inwestycja?

Na budowę domu decydują się nie tylko osoby prywatne. To przedsięwzięcie, które nierzadko doprowadzają do skutku również inwestorzy. I chodzi tu zarówno o biznesmenów, zamierzających szybko sprzedać gotowy obiekt, jak i tych, którzy liczą na zyski z wynajmu. Jaki dom warto wybudować, myśląc o budynku dla zmieniających się co jakiś czas lokatorów? Czy jest zapotrzebowanie […]

Czytaj dalej
dom dla alergika

Dom dla alergika

Coraz więcej ludzi zmaga się z bardziej lub mniej dokuczliwymi alergiami. Są osoby, które z uczuleniem walczą zaledwie kilka tygodni w roku. Kiedy przyroda budzi się do życia po zimie, ale są i takie, które na co dzień reagują na alergeny z najbliższego otoczenia. Ten problem wreszcie wydaje się być dostrzeżony w nowoczesnym budownictwie.

Czytaj dalej