Piwnice są niesamowicie funkcjonalnym, mającym szerokie zastosowanie pomieszczeniem. Mogą służyć jako spiżarnia, składzik, a nawet przydomowa siłownia. I choć wiąże się to ze sporym, dodatkowym wydatkiem, to wciąż wielu inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie. Jednak czy dom prefabrykowany może mieć piwnicę? Sprawdź, co mówią na ten temat eksperci WOLF Haus!

Dom prefabrykowany z piwnicą – czy to możliwe?

Spore grono Klientów zainteresowanych budową domu prefabrykowanego WOLF zwraca się do nas z zapytaniem o to, w naszej technologii możemy zaprojektować i stworzyć dom prefabrykowany podpiwniczony. Nasi inżynierowie odpowiadają, że co do zasady nie ma technicznej możliwości wykonania piwnicy w naszej technologii budowlanej, ale nie oznacza to, że taki dom nie może zostać postawiony. Klientom, którym zależy na piwnicy, proponujemy połączenie technologii murowanej lub żelbetowej z prefabrykatami. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest nasz dom modelowy w Siemianowicach Śląskich!

W przypadku takiej inwestycji:

  • fundament dla konstrukcji stanowi odpowiednio przygotowany strop,
  • piwnica jest murowana bądź żelbetowa,
  • konstrukcja i ściany domu są prefabrykowane, i jak w przypadku każdej inwestycji, powstają w fabryce WOLF, a dopiero na placu budowy są montowane.

Kto może zbudować dom prefabrykowany z piwnicą?

W WOLF Haus specjalizujemy się w projektowaniu i budowaniu domów prefabrykowanych. Mamy swoją fabrykę, gdzie na liniach produkcyjnych powstają elementy konstrukcyjne, a także zespół fachowców różnych branż, którzy dbają o to, aby proces budowy przebiegł sprawnie i na najwyższym poziomie.

W związku z tym jesteśmy w stanie wykonać projekt takiej piwnicy i zbudować dom prefabrykowany z podpiwniczeniem w technologii murowanej lub żelbetowej. Na początku takiego przedsięwzięcia poznajemy dokładne oczekiwania Klientów, a następnie przedstawiamy kalkulację kosztów, ponieważ podpiwniczenie ma znaczący wpływ na ostateczny koszt inwestycji.

Niemniej, jeśli Klient ma wybraną firmę budowlaną, która specjalizuje się w tworzeniu konstrukcji murowanych lub żelbetowych i chce, aby to ona wykonała piwnicę, również jesteśmy w stanie podjąć się współpracy. Wówczas ustalamy szczegóły przedsięwzięcia, aby proces budowy przebiegł bez zakłóceń, w ustalonym terminie i na najwyższym poziomie.

Jakie są zalety piwnicy w domu modułowym?

Niegdyś piwnice były wręcz oczywistym elementem każdego domu. Służyły jako pomieszczenie do przechowywania opału na zimę, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia. Dziś wprawdzie nie jest to już standard, ale nadal mamy wielu Klientów, którym po prostu zależy na podpiwniczeniu. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Czemu inwestorzy nie chcą zrezygnować z piwnicy na rzecz po prostu powiększenia domu o dodatkowe pomieszczenia?

  • Piwnica stanowi dodatkową powierzchnię użytkową, a nie zajmuje przestrzeni na działce.
  • Piwnica może służyć jako garaż pod ziemny. Dzięki temu nie trzeba go uwzględniać w bryle budynku, budować odrębnego garażu czy wiaty.
  • W piwnicy panują niższe temperatury oraz zacienienie. Jest to doskonałe miejsce do przechowywania przetworów, warzyw korzeniowych i innej żywności.

To oczywiście tylko kilka zalet. Na uwadze trzeba mieć jednak kluczową wadę – zdecydowany wzrost kosztów budowy (eksperci szacują, że wzrasta on o nawet 20%). Podpiwniczenie jest dla Ciebie ważne? Zapraszamy do naszych ekspertów WOLF Haus, którzy przedstawią szczegóły na temat budowy domu prefabrykowanego z piwnicą!

Najnowsze wpisy

Szybciej domu nie wybudujesz! Charakterystyka ekspresowej technologii prefabrykacji

Jak szybko można wybudować dom? Większość ludzi jest przekonana o tym, że ten okres należy liczyć w latach. Czasem dwa lata, trzy albo i więcej. Tymczasem solidne obiekty z prefabrykatów da się postawić znacznie szybciej. Na czym dokładnie polega ta technologia budowy? Czym charakteryzują się budynki, które są według niej tworzone? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Czytaj dalej
Czy domy szkieletowe sprawdzają się w naszym klimacie

Czy domy szkieletowe sprawdzają się w naszym klimacie?

Domy szkieletowe to obiekty, których koncepcja budowy „zderza się” czasami z opiniami laików, postrzegających je jako mało solidne. Z czego to wynika? Najczęściej z ekspresowej szybkości prac prowadzonych w terenie i mylnego przekonania, że dom musi powstawać przez lata, bo tylko wtedy będzie prawidłowo wykonany oraz trwały.

Czytaj dalej
Dom dla młodej pary

Dom prefabrykowany dla Młodej Pary

Na zaproszeniach ślubnych wiele Młodych Par zamieszcza notatkę o tym, jakich upominków oczekują i na jakie cele zbierają. Czasem wprost mowa jest o gotówce na wspólną przyszłość, kolejnym razem na zakup mieszkania, a jeszcze innym na budowę domu.

Czytaj dalej