Przestronny dom dla rodziny 2+2

Niektórzy marzą o niewielkim domu w typowo minimalistycznym stylu. Natomiast inni stawiają na duże wnętrza. Jakimi kryteriami powinny się kierować rodziny dwa plus dwa? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Jakie pomieszczenia warto zawrzeć w takim obiekcie? Z czego można go wykonać? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Czytaj dalej i poznaj wiele inspiracji, a także ciekawostek na temat konstrukcji domów z prefabrykatów oraz samej technologii budowy.

Dom dla rodziny 2+2 – dlaczego warto postawić na prefabrykaty?

Planując budowę domu dla 4-osobowej rodziny, warto wziąć pod uwagę inwestycję w prefabrykaty. Dzięki temu obiekt może być gotowy już po kilku miesiącach (dokładnie: po trzech miesiącach w przypadku stanu deweloperskiego) i to przy minimum zaangażowania ze strony inwestora. Właściciel działki nie musi na przykład szukać fachowców do wykonywania poszczególnych zadań, jeździć za materiałami, a nawet… śledzić, jaką pogodę zapowiadają synoptycy.

O wykonanie inwestycji dba bowiem zespół WOLF Haus, a na samą budowę aura nie ma żadnego wpływu – całe przedsięwzięcie można przeprowadzić nawet w warunkach zimowych. Drewniana konstrukcja, która powstaje w tej technologii, jest solidna, trwała i stabilna. Dom łatwo utrzymać w czystości. Zimą jest w nim ciepło, a i latem panują w nim optymalne temperatury. Na dodatek tego rodzaju obiekty są ekologiczne i energooszczędne. To zatem prosta droga do szybkiej budowy funkcjonalnego i komfortowego budynku, w którym aż chce się przebywać.

Nie dość, że drewno sprzyja zdrowiu, bo tworzy przyjemny mikroklimat z naturalną cyrkulacją powietrza, to w dodatku taki budynek wcale nie musi się prezentować niczym stereotypowa, drewniana chatka na Podhalu. Obiekt można otynkować i pięknie zaaranżować. Mało tego! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na jego dachu zainstalować fotowoltaikę, jeszcze bardziej zwiększając efektywność energetyczną całego budynku.

Ściany domu prefabrykowanego są bardzo wytrzymałe, złożone z warstw konstrukcyjnych oraz izolacyjnych. To właśnie dzięki nim cały obiekt cechuje się również świetną akustyką. A i na tym nie koniec, bo warto dodać, że budynki z prefabrykatów spełniają szereg norm – m.in. wykazują się wysoką ognioodpornością (dzięki systemowi okładzin, zabezpieczających konstrukcję przed bezpośrednim działaniem ognia), a według przeprowadzanych testów są w stanie przetrwać nawet trzęsienia ziemi.

Przestronny dom dla rodziny 2+2 w technologii prefabrykowanej

Czytając nasz artykuł wiesz już, że dom dla rodziny 2+2 można wykonać z drewna. Dokładnie: z solidnych, atestowanych i certyfikowanych drewnianych belek, klejonych warstwowo (BSH) oraz na całej długości (KVH). WOLF Haus importuje ten materiał ze sprawdzonego źródła – z niemieckich zakładów produkcyjnych, w których jest on dokładnie suszony (do tego stopnia, że nie przekracza 14 procent wilgotności), czterostronnie strugany, a także fazowany. Takie działania sprawiają, że wszelkie mikroorganizmy, które mogłyby się znajdować w tym surowcu, są po prostu eliminowane, a obiektom z prefabrykatów niestraszne są chociażby korniki.

Wolfhaus Idylla

Dom Idylla w ofercie WOLFHaus

Charakterystyki drewna do budowy domu na tym wątku jednak nie kończymy, bo trzeba zaznaczyć, że to właśnie z tego materiału przygotowywane są główne elementy konstrukcyjne budynku. Dzieje się tak w parku maszynowym, czyli w specjalnie przystosowanym miejscu – pełnym różnych urządzeń, naszpikowanych nowoczesnymi technologiami. To właśnie przy ich użyciu tworzone są najważniejsze części obiektu prefabrykowanego (m.in. ściany wewnętrzne i zewnętrzne, balkony, czy stropy).

Dopiero później, kiedy wszystkie części konstrukcji szkieletu są gotowe – pakuje się je na ciężarówki i przewozi na plac budowy. Tam – na wcześniej wylanej płycie fundamentowej – są one układane we właściwych miejscach i zespajane w jedną, solidną całość. Na tym etapie budowy zaangażowana jest ekipa montażowa oraz operator dźwigu, który pomaga w jeszcze szybszym tempie ustawić dany element w odpowiednim terenie i we właściwy sposób.

Następnie budynek jest uzbrajany w szereg instalacji – w tym: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, rekuperację i ogrzewanie podłogowe. Po wykonaniu tych prac budynek jest właściwie niemal gotowy – wystarczy go wykończyć i cieszyć się przyjemnym oraz przestronnym wnętrzem.

Jakie pomieszczenia powinny się w nim znaleźć?

W opisywanym budynku trzeba skumulować kilka rodzajów przestrzeni. W projekcie warto zatem uwzględnić miejsca, w których poszczególni domownicy będą mieć trochę prywatności, strefę wspólną dla całej rodziny, a także pomieszczenia do przyjmowania gości. Taki układ zapewnia naprawdę dużo komfortu.

Przejrzyj dotychczasowe inwestycje, realizowane przez WOLF Haus, a bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie. Możesz je potraktować jako źródło inspiracji do budowy swojego wymarzonego budynku prefabrykowanego.

I tak na przykład omawiany tu dom dla rodziny 2+2 może się składać z wielu pomieszczeń i zarazem spełniać kryteria przestronnego obiektu. Da się w nim ulokować chociażby przedsionek z szafami na odzież wierzchnią, przejście do garażu, kotłownię, kuchnię (z wyspą i stołem jadalnym) otwartą na salon z ogromnym telewizorem, spiżarnię, sypialnię rodziców, pokoje dzieci, garderoby, łazienki, pralnię, suszarnię, domową siłownię, gabinet oraz… wszystko, co domownicy sobie tylko wymarzą. Możliwości jest naprawdę mnóstwo!

Dom Wolfhaus sensation I 2

Dom Sensation I w ofercie WOLFHaus

Warto również zadbać o aspekt estetyczny, który naturalnie da się połączyć ze wspomnianą już funkcjonalnością. Pięknie wyglądająca szyba mleczna przy wejściu może jednocześnie zapewnić prywatność i wpadanie dziennego światła do przedsionka. Przeszklenia, prowadzące na taras, to szansa na codzienne podziwianie ładnej panoramy za oknem i zarazem dostęp do naturalnego oświetlenia.

Co więcej, w wielu domach przyjęło się, że granicę pomiędzy pomieszczeniami wyznaczają drzwi. Tymczasem wstawianie wielu z nich wcale nie jest konieczne. Rozgraniczeniem może być… różnorodność podłogi. Inny kolor paneli w korytarzu, inny w kuchni, jeszcze inny w salonie.

To oczywiście tylko przykładowe koncepcje, jakie bez problemu da się zastosować w obiektach prefabrykowanych. Chcesz zbudować dom dla rodziny 2+2 i marzysz o naprawdę przestronnym wnętrzu z wieloma ciekawymi rozwiązaniami?  Koniecznie się do nas odezwij. Specjaliście WOLF Haus chętnie podzielą się z Tobą swoimi spostrzeżeniami oraz odpowiedzą na Twoje pytania. Nasi fachowcy są do Twojej dyspozycji!

Najnowsze wpisy

Dach bezokapowy – konstrukcja, wady i zalety

Dach bezokapowy stosowany jest w różnych projektach domów. Popularnością cieszy się zwłaszcza wśród miłośników nowoczesnych brył – i to nie tylko z uwagi na estetykę, ale także poprawę energooszczędności budynku. Rozważasz jego wybór? W takim razie koniecznie przeczytaj ten wpis. Omawiamy zalety i wady dachu bez okapu i podpowiadamy, kiedy warto się na niego zdecydować. 

Czytaj dalej
garaż w bryle domu

Garaż w bryle domu – czy warto?

Czy warto decydować się na garaż w bryle domu? Choć ma on swoje plusy, niesie ze sobą również pewne ograniczenia. Aby pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych zalet i wad takiego rozwiązania. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, czy jest ono właśnie dla Ciebie!

Czytaj dalej
spiżarnia w domu

Spiżarnia w domu – gdzie ją zaplanować i jak zaprojektować?

Spiżarnia w domu ułatwia przechowywanie i gromadzenie zapasów żywności. Aby jednak pomieszczenie odpowiednio spełniało swoje zadanie, musi być właściwie zaprojektowane. Gdzie zaplanować spiżarnię w domu i na co zwrócić szczególną uwagę w projekcie? Podajemy praktyczne wskazówki.

Czytaj dalej