Jako rodzic zastanawiasz się, jak finansowo zabezpieczyć dzieci na przyszłość? To absolutnie normalne. Możliwości jest oczywiście wiele. W tym artykule przybliżamy kilka z nich, nie pomijając oczywiście rynku nieruchomości. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie ruchy warto podjąć, żeby Twoja pociecha nie wkraczała w dorosłość z okrągłym zerem na koncie.
Zabezpieczenie przyszłości dziecka – jakie masz możliwości?
Metod na zabezpieczenie przyszłości dziecka jest całkiem sporo. Jedni korzystają z przysłowiowej skarpety, odkładając pieniądze dla kolejnego pokolenia. Kolejni wymieniają złotówki na inne waluty, chcąc zminimalizować skutki inflacji (popularne są tu przede wszystkim dolary amerykańskie, franki szwajcarskie, euro, czy funty brytyjskie). Jeszcze inni inwestują w złote i srebrne monety oraz sztabki.
Dywersyfikacja oszczędności to oczywiście dobry pomysł. Jednak co powiesz na to, żeby ulokować nadwyżki kapitału w nieruchomości prefabrykowane? To świetna propozycja dla osób, które zgromadziły większy kapitał i teraz mogą nie tylko wybudować dom z myślą o swoim dziecku, ale też o typowej inwestycji.
Dom, który powstaje z prefabrykatów, da się wybudować w zaledwie kilka miesięcy. Zanim Twoja pociecha dorośnie, przez wiele lat można go wynajmować, czerpiąc z tego dodatkowy przychód. A kiedy syn albo córka osiągnie pełnoletniość, samodzielnie zdecyduje, czy chce tam mieszkać, czy nadal go wynajmować, a może nawet sprzedać. Brzmi interesująco, prawda? Czytaj dalej i sprawdź, jak mogłoby to wyglądać w praktyce.
Dlaczego inwestycja w dom szkieletowy się opłaca?
Dom szkieletowy to inwestycja, która przy większych oszczędnościach po prostu się opłaca. Można zminimalizować okres jej trwania do minimum i bardzo szybko czerpać zyski na przykład z wynajmu obiektu. Wystarczy skorzystać z jednego z dużej puli gotowych projektów WOLF Haus, poczekać aż główne części konstrukcyjne zostaną wykonane, a potem obserwować jak w ciągu zaledwie kilku dni dom „rośnie” w oczach podczas robót montażowych. W tym przypadku nie trzeba się rozglądać za materiałami budowlanymi, martwić się ich zakupem, transportem i magazynowaniem, a nawet szukaniem ekip do realizacji poszczególnych etapów inwestycji oraz koordynacją ich prac. Tu za wszystko odpowiada jedna, zgrana ekipa WOLF Haus.
Domy szkieletowe, które nasza firma buduje od wielu lat, nie tylko pięknie się prezentują z zewnątrz oraz w środku, ale i są komfortowe oraz funkcjonalne – pozwalają nawet zminimalizować koszty codziennej eksploatacji. Wszystko przez rozwiązania, zastosowane już na etapie budowy. Dom szkieletowy śmiało można więc zaliczyć do domów energooszczędnych i ekologicznych. Działanie to da się zresztą podwyższyć, przykładowo instalując na dachu fotowoltaikę – to jednak w pełni zależy już od indywidualnego podejścia właściciela obiektu.
Na podkreślenie zasługuje również to, że domy szkieletowe w przeważającej części powstają z drewna. To ponadczasowy materiał, który jest dobry dla zdrowia. Cały obiekt dzięki niemu wręcz „oddycha”, zapewniając świetną wentylację. Należy ponadto zaznaczyć, że mikroklimat, jaki panuje w takich obiektach, doceniają szczególnie alergicy – to osoby wrażliwe na przykład na kurz, który na drewnie tak łatwo i gęsto się nie osadza. Co więcej, domy z prefabrykatów łatwo utrzymać w czystości – zarówno na etapie budowy (w tym przypadku odpadów jest naprawdę niewiele i działkę można szybko posprzątać), jak i podczas funkcjonowania w obiekcie każdego dnia.
Dom szkieletowy jako zabezpieczenie dziecka na przyszłość – jak powstaje?
Jak to bywa w przypadku każdej większej inwestycji, budowa domu szkieletowego rozpoczyna się… na papierze. Dokładnie: startuje od projektu budowlanego. Kiedy go wybierzesz oraz załatwisz wszystkie niezbędne formalności, prace mogą ruszyć na dobre.
W laboratoryjnych warunkach, zaaranżowanych w specjalnym parku maszynowym, tworzone są wówczas na przykład ściany (wewnętrzne i zewnętrzne), stropy oraz inne kluczowe części szkieletu budynku. Dopiero po zakończeniu tego rodzaju robót, można przejść do kolejnego etapu inwestycji. Wówczas wszystkie te elementy są pakowane, przygotowywane do transportu, a następnie przewożone ciężarówkami na działkę.
Na placu budowy części te są ze sobą zespajane, tworząc trwałą i solidną bryłę. Całość jest oczywiście osadzona na wylanej wcześniej płycie fundamentowej. I chociaż na kolejnym etapie wymaga to jeszcze na przykład wykonania szeregu instalacji (m.in. elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych czy ogrzewania), to i tak wszystko da się załatwić na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy! Po tym czasie stan deweloperski naprawdę można osiągnąć.
Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, dotyczących budowy domu szkieletowego z myślą o przyszłości swojego dziecka, to skontaktuj się ze specjalistami WOLF Haus. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, dotyczące poszczególnych faz realizacji tego typu inwestycji i wytłumaczymy, w czym dokładnie możemy Ci pomóc!
Najnowsze wpisy
Wykończenie domu prefabrykowanego – stan surowy zamknięty, deweloperski, pod klucz
Wykończenie domu prefabrykowanego w standardzie zależy od umowy z wykonawcą i wybranego pakietu. Podobnie, jak w przypadku domów murowanych, wyróżnia się – stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, stan deweloperski oraz wykończenie pod klucz. W przypadku domów prefabrykowanych, najczęściej minimum stanowi stan surowy zamknięty, choć zdecydowana większość firm w standardzie realizuje stan deweloperski. Sprawdź różnice […]
Czytaj dalejTaras przy domu – pomysły, jak go urządzić
Taras to miejsce do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Czasem stanowi on wizytówkę domu, innym razem kameralną i wydzieloną przestrzeń, w której domownicy mogą poczuć się bardziej intymnie niż w ogrodzie. Urządzenie tarasu wymaga uwzględnienia potrzeb właścicieli w różnych aspektach – m.in. pod kątem funkcjonalności, uwarunkowań panujących na działce czy estetyki. Sprawdź kilka […]
Czytaj dalejDom dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością
Dostosowanie projektu domu i aranżacji wnętrz jest niezwykle ważne dla każdego, kto będzie w nim mieszkał. W przypadku osób z niepełnosprawnością, swoją uwagę należy skierować na kilka dodatkowych aspektów, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa, wygody i po prostu swobodnego życia na co dzień. W tym wpisie podpowiadamy, na co zwrócić uwagę projektując dom dostosowany do […]
Czytaj dalej